4th Pillar: Blockchain tabanlı finans platformu

 Post Views: 1567

Blockchain teknolojisinin sunmuş olduğu güvenlik en çok finans sektöründe kullanılmaktadır. Çünkü verilerin dağıtılmış ve her yerden erişebilir, şeffaf bir şekilde kayıt edilmesine olanak sağlamaktadır. Finans sektöründe de verilerin güvenli bir şekilde saklanması oldukça büyük öneme sahiptir. Bugün size bahsedeceğim 4th Pillar (4. destek) projesi finans sektörüne yeni bir boyut getirecek, faydalı bir projedir.

4th Pillar blockchain teknolojisi üzerine kurulmuş bir insan kaynakları ve finansman bağlantı platformudur. Ekonomi sektöründe bir çok sorun vardır ve bu sorunları akıllı sözleşmeler, cüzdanlar ve blok zinciri teknolojisi ile çözmeyi planlamaktadır. Bu nedenle projenin oldukça ilgi görmesini bekliyoruz. Çünkü akıllı sözleşmelerin devreye girmesi bir çok problemi otomatik bir şekilde çözebilir.

4th Pillar platformunda bir çok finansal konuda çözümler yer alacaktır. Kullanıcılar doğrulanmış bir profesyonel kimlikleri ile platforma dahil olacaklardır. Tamamen merkezsiz bir şekilde tasarruf yapabilir, emeklilik fonları oluşturabilirler. Şirketler ise platform ile yatırımlarını optimize edebilir ve kalifiye elemanları bulabilirler.

Ethereum blockchain’ini üzerine kurulan olan bu ekosistem kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için ethereum smart contract’larını kullanacaktır. Bu platform için özel üretilen Four tokenını işlemlerin gerçekleşmesini için kullanılacaktır. Dijital blok zinciri kimliği oluşturarak, kişilerin özgeçmişlerini daha güvenli bir şekilde saklanması da hedefler arasındadır.

4th Pillar insan kaynakları açısından da bir çok yenilikle karşımıza çıkmaktadır. 4th Pillar bir çok alanda olduğu gibi bu alanda da yenlikçi teknolojileri, diğer sistemlerle entegre ederek, kullanıcıların yararına sunmayı planlamaktadır. İşçilerin işten ayrılması durumunda devreye girecek olan kripto para fonu ile işçilere katkıda bulunulacaktır. Bu insanlara bir çok ülkede hükumetlerin bile sağlayamadığı bir güven hissi kazandıracaktır. Çalışanların kazanmış olduğu tecrübeleri ve özgeçmişleri blok zincirinde kayıt edilmesini sağlayacaktır.

4th Pillar bütün sektörlerde firma sahiplerinin, aradıkları kişileri bulmasında yardımcı olacaktır. Çünkü bir çok yalancı insanlar kendilerini olmadığı bir şekilde gösterebilmektedirler. Bu ekosistem aracılığıyla istenilen kişileri kolaylıkla bulmak, hem zamandan hemde maliyetten tasarruf edilmesine vesile olacaktır.

Bu platform diğer benzeri projelerin aksine hali hazırda çalışmaktadır ve test edilmiştir. Sizde beta sürümünü buradan girip deneyebilirsiniz. Bu sayede neye yatırım yaptığınızı görebilir ve ona göre yatırımlarınızı yönlendirebilirsiniz. Dünyanın üçüncü büyük personel kurumu olan Work Service Group’un bir parçası olan platformda, çalışanlar sektörün çeşitli dallarında 25 yıldan fazla deneyime sahiptir. Şirketin Slovenya’da faaliyet gösteren 1200’den fazla çalışanı vardır.

Platformun Avantajları
 • 4th Pillar platformunda kullanıcıların kişisel bilgilerini yönetme ve kontrol etme konusunda tam yetkisi vardır.
 • 4th Pillar platformu ile şirket çalışanlarının verileri, blok zinciri tabanlı bir veri tabanına kaydedilir. Bu da ver güvenliği açısından önemlidir.
 • 4th Pillar Platformunun ekosistemi, merkezi olmayan bir yapıda olduğu için  dışarıdan gelebilecek herhangi bir saldırı konusunda asla kırılamaz.
 • Platformda kullanılan kripto para vasıtasıyla dünyanın herhangi bir noktasına, son derece düşük ücretlerle ödeme yapılmasına olanak verir.

ICO ve Token Bilgileri

Token satışının amacı, merkezi olmayan platformun erken ortaklarına indirim sağlamaktır. 4th Pillar platformun token satışında erken davrananlar daha uygun ücretlerle alım yapabilmektedirler.

Token sembolü FOUR
Ondalık 18
Token standartı ERC-20
Başlangıç fiyatı 0,10 €
Kabul edilen para birimleri ETH ve döviz
Toplam token miktarı 400.000.000
Token Dağılımı
 The 4th Pillar Vault %38
Satılacak Tokenler %38
 Kurucular ve Ekip %12,5
 Danışmanlar %7,25
 Katkıda Bulunanlar %2,5
 Ödül %1,75

Proje için KYC (müşterini tanı) yapılması zorunlu, sizde proje dahil olmak istiyorsanız KYC yaptırmayı unutmayın.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Website: http://www.the4thpillar.io

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3038672.0

Whitepaper: https://www.the4thpillar.io/documents/whitepaper.pdf

Bireyler için KYC: https://www.the4thpillar.io/kyc-individuals

Tüzel Kişilikler için KYC: https://www.the4thpillar.io/kyc-legal-entity

Twitter: https://twitter.com/THE4THPILLARLTD

Facebook: https://www.facebook.com/The4thPillarLtd

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCcMkIrVUJoILdEpA4An0Sog

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/4th-pillar

Telegram: https://t.me/joinchat/Hv2QVBEi2yIsGK62l9szpw

Bountyhive Adress: https://bountyhive.io/r/truncus

My Bitcointalk Adress: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


8 yorum

 1. hasan kahraman dedi ki:

  blockchain çok ilgimi çekiyor. bu projede oldukça iyi bir projeye benziyor.

 2. ahmet basri kaya dedi ki:

  iyi proje, bu tip yazılar bize yardımcı oluyor

 3. mustafa bilir dedi ki:

  teşekkürler, güzel yazı olmuş

 4. Nuhaydar Akbilmez dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor.

 5. Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Elinize sağlık

 6. Tuğçe Dudu dedi ki:

  Emeğine sağlık çok guzel

 7. Onur Kerem Ertepınar dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 8. Mükerrem Zeynep Ağca dedi ki:

  ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.