ACT: Sosyal sorumluluk sürüşü

 Post Views: 857

Bugün size yepyeni bir altcoinden bahsetmek istiyorum. Bu projeyi duyduğumda çok heyecanlandım ve size tanıtmak istedim.
ACT, küçük yarıtımcılardan alabileceği çok küçük yatırımları bile, tespit ettiği fonlara yatırmak için kurulmuş, merkezi olmayan bir kuruluştur.

ACT, vatandaşların katılımını  (devlet ve vatandaşların toplumsal hesap verebilirlik sistemlerine katılma özelliklerini etkileyen koşulları) destekleyen merkezi olmayan bir özerk organizasyondur. Vatandaşların katılma özgürlüğü, mali harekete geçme kabiliyeti Koordine eylem ve / veya örgütlerin amaçlarını yerine getirme, bilgiyi formüle etme, ifade etme, bilgiye erişimi ve kamuoyu tartışması için katılım kuralları oluşturma ve yürütmeyi düzenler.

Toplumsal sorun nedir? 
ACT, yukarıda açıklanan unsurları ve vatandaş eylemlerini destekleyen ilişkili koşulları artırmayı amaçlamaktadır. Ele alınan toplumsal sorun, sosyal hesap verme sorumluluğudur; bu sorumluluk, vatandaşları, devletin hesap verebilir kılmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için vatandaşların kapasitesini organize etmektedir. ACT’nin amacı, devlet eylemi ve vatandaş eylemi arasındaki güç dengesizliğini gidermektir. Vatandaş katılımı, beş temel unsurun karşılıklı etkileşimi olarak tanımlanabilir: devlet eylemi, vatandaş eylemi, bilgi, vatandaş-devlet arayüzü, sivil seferberlik.

Nasıl kullanılır?

Cep telefonlardaki ki  uygulamayla ACT platfotumuna bağlananan kullanıcılar karşısına çıkan bir anketi doldurduktan sonra; ilgilendikleri konu ile alakalı oy kullanabilmek için token satın almak zorundalar, bu alınan tokenlerle biriken para en çok oyladığımız projeleri finans etmek için kullanılır. Ayrıca push bildirimleri ile, kullanıcıların kendi ilgi alanlarındaki yeni tekliflerden haberdar olması sağlanır. Bu şekilde evet, hayır ve çekimser oy kullanılarak proje oylanabilir. Eğer evet çoğunluk sağlanırsa akıllı bir sözleşme oluşturularak projeyi otomatik olarak onaylar.

ACT platformu, üyelerine yeni teklifleri bildirilir ve finansman süreci otamatize olduğundan, ACT oldukça şeffaf ve adil bir tasarıma sahiptir. Üyeler ACT platformunun bir parçası olduklarında demokratik bir ortama katılmış olurlar.

1-Oy toplandıktan sonra hiç kimse ACT girişimine müdahale edemez.
2-ACT oy gücü spekulasyonu engellemek için herkes için eşittir (balina spek yapamaz)
3-Sistem Ethereum blok zincirinde saklanır, yeni bir blok zinciri oluşmamaktadır.

 ICO Hakkında

• ACT Kampanyası -% 80 (ICO öncesi dahil)
• ACT Katkıda Bulunanlar % 8
• ACT Ekibi için % 5
• Daoact Ltd -% 3.0
• ACT Bounties -% 2
• Wings -% 2

Ön Satış 18 Temmuz 2017’de başladı ve 1 Ağustos 2017’ye kadar devam edecek
ICO : 18 Kasım 2017-18 Ocak 2018 Arasında Yapılacaktır

Whitepaper : https://www.daoact.org/whitepaper/
Web Sitesi : https://www.daoact.org/
Twitter : https://twitter.com/daoact_org
Facebook : https://www.facebook.com/daoact/
Slack : https://actcommunity.slack.com/join/shared_invite/MjAwMzIxNjYyMjk0LTE0OTc3OTA1MDQtYWMxYzUwMmM3Mg

me:https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


3 yorum

  1. Avatar Aykanak Ağıroğlu dedi ki:

    Yazı gayet net ve açıklayıcı, teşekkürler.

  2. Avatar Latife Fatin dedi ki:

    Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje

  3. Avatar Nüket Aksan dedi ki:

    Elinize sağlık