Aion: Blockchain ağında üçüncü nesil

 Post Views: 1915

Bu yazımda sizlere oldukça yeni olan “Aion” projesinden bahsetmek istiyorum.  Bitcoin ve kripto gibi para birimlerini gerçek hayatta nasıl kullanacağımıza dair var olan soru işaretlerinin hepimizin de ortak bir problemi olduğunu ve bu yolda aradığımız en iyi çözüm yolunun da Aion olduğunu düşünerek  sizleri en güvenilir ve yaşamımızdaki kaliteyi arttıracak olan Aion ile tanıştırmak istiyorum. Bu projenin ICO’su, kripto endüstrisinin meraklıları arasında duyulmaktadır. Kısa bir tanım Aion için size anlatmak için yeterli olmayabilir ama en azından fikir edinmenize yardımcı olur. Daha ayrıntılı bilgi için web sitesini (aion.network) ziyaret edebilirsiniz.

Çok katmanlı bir blockchain ağı olan Aion’da bu sistemde yeni bir çağ başlatmak istiyor. Modernize edilen blok zincirleri birçok zinciri aynı anda destekleyebilmektedir. Bu sistem diğer bir çok sistem için ortak bir protokol haline gelip çok verimli ve yenilikçi, merkezsiz sistemlerin oluşmasına yardımcı olabilir. Aion protokolü sayesinde, ortak blockchain zincirini çevrimiçi bağlayarak çok katmanlı bir şekilde bütünleştirmenin yolunu açar.

AION, yakında Blockchain ağları tarafından merakla beklenecek en çok konuşulan protokol olacaktır. Bu, daha fazla verimlilik sağlamaya ve yerinden yönetim konusunda daha fazla hizmet vermeye yardımcı olacaktır., yakında Blockchain ağları tarafından merakla beklenerek, en çok konuşulan protokol olacaktır. Bu, daha fazla verimlilik sağlamaya ve yerinden yönetim konusunda daha fazla hizmet vermeye yardımcı olacaktır.

AION Kuralları

AION’la ilgili protokol, diğerlerinden daha federe bir Blockchain platformu oluşturmaya öncülük etmiştir. Bu sebeple iş gerçekten daha kolay hale geliyor ve özellikle birbirinden farklı olan tüm Blockchain ağlarını entegre etmesine yardımcı oluyor.

AION açık bir şekilde kullanıcıların şunları yapmasını sağlar:

Ally -  AION, yüksek performans ile işlev gören bir mekanizma izleyerek Blockchain sistemindeki sorunlara yardımcı olur. Hem veri hem de bilgi bir zincirden diğerine kolayca aktarılabilir.

Ölçekleme -  Tüm Aion blok zincirlerine çok hızlı işlem ve arttırılmış veri kapasitesi ile sağlanabilmektedir. Bunu sağlamak için birden çok blockchain ağını etkinleştirmek için birkaç uygulama çıkartılmıştır.

Spoke -  AION tarafından özelleştirilebilen ve birkaç algoritmayı izleyerek ve sanal ağın yardımıyla oluşturulan Blockchain tasarımı bulunmaktadır. Bu şekilde, geri kalan Blockchain ağları için fedakarlık yapmaya gerek kalmamaktadır.

Blockchain teknolojisi, tüm farklı sistemlerin birbirleri arasında iletişim kurabilecekleri bilgisayar ağıyla karşılaştırılmıştır.

AION ağı, u süreçte yer alacak olan Blockchain ağlarındaki mantıksal bütünlüğü ve verileri birbirine iletmeyi amaçlamaktadır. Bu ağın kökünü oluşturan Aion-1 olarak isimlendirilen, kamuya açık, üçüncü nesil bir blok zincir yer almaktadır. Aion-1, diğer bütün blok zincirlerini bağlamak ve yönetmek için oluşturulmuş olup, yenilikçi ve innovatif bir ekosistemin kurulmasını sağlamaktadır.

Token Bilgileri:

AION tokeni başlangıçta Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 belirteci olarak sunuluyor. Aion şebekesi devreye girer girmez bu ERC-20 tokenleri, AION şebekesi tokenlerine sorunsuz bir şekilde dönüştürülebilir ve bu iki blok zincir arasında ileri geri hareket etmeye devam edecektir.

Websitesi: https://aion.network/

White paper : https://aion.network/whitepapers.html

Facebook: https://www.facebook.com/AionBlockchain/

Twitter: https://twitter.com/Aion_Network

Bitcointalk Ana Konu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2215642.0

Telegram: https://t.me/aion_blockchain

Blog: https://blog.aion.network/

Me: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=99


22 yorum

 1. Avatar Lemi Akarçay dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş.

 2. Avatar Ahmet Polat dedi ki:

  Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 3. Avatar Mert Görkem Dayıoğlu dedi ki:

  Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 4. Avatar Gökay Bağış dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş.

 5. Avatar Sanber Durak dedi ki:

  guzel bilgileriniz icin teşekurler

 6. Avatar Rana Altınoklu dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı.

 7. Avatar Neslihan Büşra Esat dedi ki:

  Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 8. Avatar Kayıhan Nedim Akarcalı dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 9. Avatar Hiba Alpuğan dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 10. Avatar Canan Kumbasar dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 11. Avatar Hülya Delı Chasan dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 12. Avatar Mert Cem Eliçin dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 13. Avatar Recep Ali Samet Akdoğan dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 14. Avatar Neslihan Büşra Esat dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 15. Avatar Yaşar Utku Anıl Altın dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 16. Avatar Pırıltı Bahçeli dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 17. Avatar Ruhugül Babadostu dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 18. Avatar Neslihan Büşra Esat dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 19. Avatar Özde Acarkan dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 20. Avatar Rümeysa İrem Devecel dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 21. Avatar Filiz Şen dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 22. Avatar Gökay Bağış dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.