Alt.Estate: Blockchain tabanlı gayrimenkul platformu

 Post Views: 6305

Kripto paralar ile her gün bir çok yeni proje hayata geçmektedir. Neredeyse tüm sektörlerde olan bu projeler ile artık dünya eskisi kadar büyük kalmayacaktır. Bir tıklama ile dünyanın öteki ucuna para gönderebilir ve projelere ortak olabiliriz. Ancak dünyanın öteki ucundaki bir noktadan ev almak henüz mümkün değildir. Bugün size bahsedeceğim Alt.Estate projesinde emlak sektörüne yepyeni bir yaklaşım sunulmaktadır.

Alt.Estate grubu, emlak sektörü için yeni çözümler sunan bir finansal teknoloji şirketidir. Bu alandaki en yeni teknolojileri sektöre entegre etmektedir. Bu grup iki ayrı ögeden oluşmaktadır. Bunlardan birincisi Alt.Estate protokolü ve ikincisi Alt.Estate platformudur. Bunlar kullanıcıların gayrimenkule ulaşabilmesini sağlamaktadırlar.

Alt.Estate protokolünün kapsamına bakacak olursak eğer bu protokol tokenizasyon teknolojisini oluşturmaktadır. Bunun yanında kurumsal bir yapı kurularak, yasal çerçevelere uyum sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Alt.Estate’in protokolünü kullanarak, gayrimenkul sahipleri mülklerini kısmen veya tamamen kolayca belirleyebilir ve herkesin satın alabileceği ve yeniden satabileceği platformda listeleyebilir. Bu nedenle Alt.Estate protokolünün, emlak sektörünün yeni standardı olacağını söylemek yerinde bir tabir olacaktır.

Alt.Estate platformu, gayrimenkullerin listelendiği ticari bir pazardır. Bu platform ile herkes dünyanın he noktasında kendi gayrimenkul portföyünü kolayca oluşturabilir. Kişiler bu sayede emlak zengini olabilir ve küreselleşen dünyada kendine yer bulabilir.

Platformun kullanıcılarına sunduğu bir çok avantajda vardır. Emlak tokenizasyonu çalışma prototipini geliştiren ilk şirket olması nedeniyle kullanıcılarına farklı bir deneyim yaşatacaktır. Kullanıcılarının ABD, Japonya veya Avrupa Birliği ile birlikte çalışmasına veren platform ayrıca 100 dolar gibi çok düşük ücretlerle bile emlak alınmasına olanak sağlar.

Alt.estate kullanıcıları aşağıdakileri içeren geniş bir hizmet yelpazesi ile güvence altına alınacaktır;

 • Daha hızlı işlemler : Gelişmiş teknolojiler sayesinde işlemlerin zamanı azaltılır.
 • Daha düşük maliyetler: Aracılar ortadan kaldırdığı için emlak ve binaların maliyetleri azaltılacaktır. Alt.estate işlem ücreti % 2 olarak belirlenmiştir.
 • Şeffaflık: Sistem sahtekarlık olaylarını ortadan kaldıracaktır.  Ayrıca bu platformdaki işlemler herkes tarafından görülebilir şeffaf bir yapıda olacaktır.

Nasıl çalışır?

ALT tokeni protokol ve platform çerçevesinde tüm ücretleri ödenmesi, mülke özel token satın alınması ve karar verme sürecine dahil olmak için gereklidir. Gayrimenkul sahipleri Alt.Estate’in protokolünü kullanarak, mülklerini kısmen veya tamamen kolayca belirleyebilir ve herkesin satın alabileceği ve yeniden başa birine satabileceği bu platformda listeleyebilir.

Alt.Estate tarafından desteklenen tokenizasyon, gayrimenkulün küçük parçalarda bile işlem görmesini sağlar, böylece giriş ücreti çok düşük olduğundan kullanıcıların erişiminde büyük kolaylığa neden olur.  Özel bir blockchain teknolojisi uygulaması kullanan Alt.Estate, tokenize edilmiş gayrimenkul varlıklarını anlık işlemlerle ve düşük işlem maliyetleriyle şeffaf ve güvenilir bir ortamda sorunsuz bir şekilde almayı ve satmayı mümkün kılar.

Takım

ICO ve Token Bilgileri

ALT tokeni platform içerisindeki bazı özel işlevler için kullanılan yardımcı bir kripto paradır. ALT tokenlerinin 3 ana işlevi vardır.

 • ALT tokeni protokol ve platformun yakıtı olarak nitelendirilebilir. Buradaki ücretlerin ödemesinde yalnızca ALT tokenleri kullanılacaktır.
 • ALT token bir ödeme aracı olmasının yanı sıra kıymetli bir deposudur. Alt.Estate platformundaki SQM tokenleri ALT tokenleri ile satın alınabilir.  ALT token sahipleri, platformda atanan görevlerinde yapılan işler için ekstra gelir elde edebilirler.
 • ALT tokenleri, platform yönetiminin merkezi olmayan bir yapısı olması nedeniyle alınacak kararlara oy kullanma hakkı verir.

Token sembolü ALT
Token türü ERC20
Platform Ethereum
ICO başlama tarihi 30 Nisan 2018
ICO bitiş tarihi 30 Mayıs 2018
Satış fiyatı 1 ETH = 100000 ALT
Softcap 1.000.000 dolar
Hardcap 30.000.000 dolar
Toplam token sayısı 5.000.000.000 ALT
Sonuç

Platformun sunduğu açık ekonomik koşullar oldukça etkileyicidir. Proje ile tokenize edilecek varlıkların pazarlanması sağlanacaktır. Kullanıcılarının gayrimenkulleri çok yüksek likidite ve düşük ücretle satmalarına izin verecektir. Blockchain teknolojisinin uygulanmasıyla da kullanıcılara büyük bir şeffaflık ve güven hissi sağlayacaktır. Müşterilerin gayrimenkul varlıklarını düşük işlem ücretleri ile sorunsuz bir şekilde almasını ve satmasını mümkün kılacaktır. Tüm bunları düşündüğümüzde bu projenin ilerisi için önemli bir yatırım olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Proje hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmak ve projeye dahil olmak için aşağıdaki linkleri ziyaret etmeyi unutmayınız.

Website: https://alt.estate

Whitepaper: https://alt.estate/upload/files/altestate_whitepaper.pdf

Whitepaper (Türkçe): https://drive.google.com/file/d/1sFUCKYtp7dUAM1qDWEbq1Z08coc7Qa28/view?usp=drive_web

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3070307.0

Twitter: https://twitter.com/alt_estate

Facebook: https://www.facebook.com/alt.estate

Telegram: https://t.me/altestate

Medium: https://medium.com/@alt.estate

Github: https://github.com/AltEstate/altestate

My Bountyhive Adress: https://bountyhive.io/r/truncus

My bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


8 yorum

 1. hamdi alioglu dedi ki:

  proje ilgimi çekti baya, tanıtım yazısı için teşekkürler

 2. bahri kaytez dedi ki:

  ico güzel ama anlamadığım şey ben buna nasıl katılabilirim?

  • bitcoin.info.tr dedi ki:

   ICO’ya katılmak için Ethereum bazlı ERC20 standardında bir cüzdan sahibi olunması gerekmektedir. Bu kapsamda BITTREX, COINBASE vs. kripto para exchange sitelerinin kullanılması mümkün değildir. Bu amaçla kullanılabilecek olan cüzdanlar:

   myetherwallet (https://www.myetherwallet.com)
   metamask (https://metamask.io/)
   mist (https://github.com/ethereum/mist/releases)
   parity (https://parity.io/parity.html)

   Myetherwallet cüzdanınızın bulunduğunu varsayarak devam edersek. Daha önce kopyalanmış olan ICO adresi “to Address” kısmına; gönderilmek istenen miktar “Amount to Send” bölümüne girilecektir. Son olarak önerilen gas limiti 250.000’dir. Adres, miktar ve gas limitin doğru şekilde girildiğinden emin olunduğunda “generate transaction” düğmesine basılarak ICO’ya katılım gerçekleştirilebilecektir.

 3. asuman dedi ki:

  güzel yazı olmuş

 4. hayati gider dedi ki:

  çok faydalandım. teşekkürler.

 5. Firuze Dönder dedi ki:

  Dostum çok yararlı oldu teşekkürler.

 6. Mahmut Omacı dedi ki:

  guzel bilgileriniz icin teşekurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.