Asobi Coin: Merkezi olmayan ikincil içerik platformu

 Post Views: 2606

Dünyada artık bir çok şey dijital hale gelmektedir. Bu insanlara inanılmaz bir kullanım kolaylığı sunmakla birlikte bir takım sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Çünkü dijital içeriklerin kopyalanması çok kolaydır. Kullanıcılar, içerik oluşturucular ve yayıncıların sunmuş oldukları içerikleri koruyabilmesi ya da bunları yeniden dağıtılmasını kontrol edebilmeleri önemlidir. Bununla ilgili şimdiye kadar güzel bir proje çıkmamış olup büyük bir bir boşluk söz konusudur. Bugün size bahsedeceğim Asobi Coin projesi ise bu konuya çözüm üretmek için planlanmış çok enterasan ve farklı bir projedir.

Asobimo ve SWITEX Gmbh’in beraber kurdukları Asobi Market ve içindeki inşaat öğelerini oluşturan NAGA Virtual kullanıcılara benzersiz imkanlar sunmaktadır. Ekosistem sayesinde oyun içi öğeler alınıp satılabilecektir. Bu platformda bir çok oyun yer alacaktır ve güvenlik esas alınacaktır. Yayıncıların bu alım sayım işlemleri aracılığı ile kar elde etme imkanı sağlanacaktır.

Asobimo DApps, “Dağıtık Güvenlik Sistemi” (Decentralized Security System, DSS) ile merkezi olmayan bir ikincil içerik platformu oluşturacaktır. Blockchain teknolojisi ile içerik sahipliğinin herkes tarafından kabul edilecek bir kanıtını sağlayacaktır. Bu sayede içeriklerinin korunması sağlanabilecektir. Asobimo, oldukça büyük tecrübeye sahip bir platformdur. Dünya çapında 600’den fazla çalışanı ile 15 yılı aşkın bir süredir online oyun geliştirme deneyimine sahiptir.

Asobi Market

Asobi Market platformda önemli bir rol üstlenmektedir. İkinci el içeriği dağıtmak için korumalı bir sistem sağlamak için blockchain teknolojisini kullanmaktadır. Mevcut dijital içerik hizmetleri, kullanıcılara lisans vermez, bu da satmayı imkansız kılmaktadır. Ayrıca hizmet kapatıldığında, kullanıcılar tüm içeriklerini kaybetmektedirler. Asobi Markette merkezi olmayan güvenlik sistemi aracılığıyla garanti edilen bir lisansa sahiptir. Asobi Market oyun içi ögeler sunan bir platformdur.

Asobi Coin

Yayıncılar ve diğer kullanıcılar için yeni blockchain tabanlı kripto paradır. Asobimo DApps platformu, ikincil pazarda sanal içeriği tüm etkinlikler için değerli bir varlık haline getirecek ve güvenli bir alış ve satış teklifini çok düşük maliyetlerle ve sıkıntı olmadan sunacaktır.

Asobi Wallet

Asobi Wallet ile alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Bir çok dijital içeriği doğrudan Asobi Wallet’ten alıp satabilirsiniz. Ayrıca buradan kullanılmış başka içerikleri de alma imkanı sağlamaktadır. Bunu tamamen güvenli olarak ve çok rahat bir şekilde yapabileceksiniz. Ayırca satış sonrası elde edilen Asobi Coin miktarı Asobi Wallet hesabınıza otomatik olarak aktarılacaktır.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

Asobi Coin, ICO ile ABX adında token satışı yapmaktadır. ICO ile oyun çıkmadan önce son derece düşük bir fiyattan yatırım yapma imkanı sunmaktadır. Çıkartılacak para birimi ile oyunda özel ürünler satın alınması, pahalı eşyaların alınması veya oyuncuların ilerlemesini hızlandırmak için kullanılacaktır.

 • Token sembolü: ABX
 • Token tipi: Ethereum ERC20
 • Token fiyatı: 0.01 ABD doları
 • Toplam token miktarı: 16.500.000.000 ABX
 • Satılacak toplam token sayısı: 8.250.000.000 ABX (% 50)
 • Soft cap: 5.000.000 ABD doları
 • Hard cap: 50.000.000 ABD doları
 • Kabul edilecek para birimleri: ETH, BTC, BCH,
Sonuç

Asobi Coin ikincil piyasalarda sanal içeriklerin alınıp satılmasına olanak sağlamaktadır. Yeni blockchain finansal teknolojisi yayıncılar ve kullanıcılar için yenilik sağlamaktadır. Asobimo DApps platformu ikinci el pazarında tüm etkinlikler için sorun yaşamadan, güvenli bir alışveriş ve mağazacılık deneyimi sağlayabilmektedir. Alanında uzun yıllardır hizmet veren şirket bu ICO ile daha büyük gelişimlere yelken açabilir. Asobi Coin zaten 5 Milyon dolarlık soft cap’a ulaştı ve bu sadece yatırımcıların güvenini sağladığını göstermektedir. Sizde bu projeyi yakından izleyin ve ICO yatırım fırsatını kaçırmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Web sitesi: https://asobimo.io/en/

✅ Whitepaper: https://asobimo.io/pdf/white_paper_en.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4884216

✅ Telegram: https://t.me/AsobiCoin_Official

✅ Twitter: https://twitter.com/AsobiCoin

✅ Facebook: https://www.facebook.com/Asobi-Coin-130436194467568

Author of article:

✅Bitcointalk Username: truncus

✅Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


2 yorum

 1. Avatar Bülent Yiğit dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 2. Avatar Memet Bağcı dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.