ATLANT – Emlak Dünyasının Blockchain Platformu

 Post Views: 792

Bugün sizin için çok yeni bir ico projesinden bahsetmek istiyorum. Biliyorsunuz artık hergün yeni projeler çıkıyor ve çoğuda çöp proje ve asla tutmayacak projeler. Ancak size bahsedeğim bu projeye çok güveniyorum ve kesinlikle iş yapacağını düşünüyorum. Projenin adı Atlant. Uluslararası düzeyde oluşturulan emlakçılık sektörüne ait olan bu proje hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

Atlant Platformu (küresel gayrimenkul platformu) yeni nesil inşa ediyor. Tabanı blockchain teknolojisi üzerine kurulmuş. ATLANT projesinde emlak satıcıları ve alıcılarını aynı platformda buluşturulmak planlanıyor. Ev sahibi olan kişiler satışı düşündükleri gayrimenkulün sahip olduğunda dair belgelerle platforma üye olur. Alıcılar ise ister satın alınacak ister kiralanacak gayrimenkulü görerek istediğini alır yada kiralar. Bu platformun en güzel özelliği ise Ethereum akıllı sözleşmeleri ile alış veriş yapma şansını verir. Bu elektronik sözleşme sayesinde otomatik olarak kira bedeli, hukuk firmasının seçimi, listeleme ücreti onayı gibi işlemler otomatik olarak onaylanmış olur. Üye alıcılar satın alma işlemlerini ATL adı verilen özel tokenlerle bu işlemleri yapabilir. Yapılan tüm alışverişler çok sayıda onaydan geçtikten sonra ATLANT Dağıtılmış Veri Deposu (ADDS)’ye gönderilir ve bu sayede satış belgelerinin daha sonradan üzerinde oynama yapılması veya tekrar düzenlenmesi engellenmiş olur.

Tabiki her zaman herşey güllük gülüstanlıkda olmayadabilir. Alıcı ve satıcı arasından herhangi bir sorun çıktığında ise çok güzel çözümler üreten sistemler bu platformda da bulunmaktadır. ATLANT platformu, tüm anlaşmazlıklara otomatik olarak çözüm sağlayacak hakemler atayarak sorunun çözümüne olanak sağlıyor.  Platformda ayrılmış olan güvenlik fonu sayesinde anlaşmazlıklarda maddi destek imkanıda sağlanabilmektedir. Çözüm süreci ise şu şekilde olmaktadır. Atanan hakemler alıcı ve satıcıdan gerekli belgeleri talep eder. Otomatik imzalanmış sözleşmeleri de hakemler inceler. Hakem incelemesi sonucunda kaybeden tarafa uygun ceza verilir ve elindeki güvenlik mevduatı hakeme aktarılır. Kazanan tarafa ise gerekli destek sağlanır. Kaybeden taraf karar itiraz edebilir. İtiraz sonrasında daha kıdemli bir hakem başkanlığında yeni bir dava açılır ve bu hakem bütün belgeleri tekrar inceler ve nihai bir karar verir. Bu karar değişmez ve kesindir. Eğer iki karar arasında çelişki varsa ve ilk kararı veren hakem konusunda bir kötü niyet sezilirse hakemler cezalandırılır ve ileriki dönemlerde yeni dava çözümünde tekrar görevlendirilmezler.

Atlant Merkezi olmayan bir blok köprüsü platformuyla gayrimenkulün en önemli iki konusunu ele alıyor: Tokenize Sahiplik ve Küresel P2P Kiralama.

Tokenize Sahiplik
Tek tek gayrimenkul varlıklarındaki payları temsil eden gayrimenkul tokenlerin listesi ve bunların fiyatının şeffaf ve düzenli pazarlardaki ticareti.

P2P Kiralama
Kiracı ve kiralayanların maliyetlerini önemli ölçüde azaltın ve Airbnb ve Booking gibi mevcut merkezi hizmetleri geçersiz kılarak sahte değerlendirme olasılığını en aza indirin.

Garanti
Varlık sahipliği veya kira sözleşmeleri, merkezi olmayan veri depolama olanağı sağlayan blok zincir teknolojisi ile güvence altına alınmıştır.

Fiyat Tespiti
Gayrimenkul varlıklarına saygı duyulmakta ve şeffaflık ve fiyat keşfinin sağlanmasıyla, dijital varlıkların satışı rahatlıkla sağlanabilmektedir.

Ulaşılabilirlik
Yatırımlar, kullanıcıların varlıklarını çeşitlendirmelerine ve mütevazı bir portföy boyutuyla yatırım yapmalarına imkân tanıyan paylaşılabilir bir token olarak adlandırılır.

Likidite
Alıcılar ve satıcılar varlıklarda önemli fiyat değişiklikleri yapmadan mülkiyet token ticareti yapabilirler.

Düşük maliyetli
Yüksek giderler ortadan kaldırılır ve kullanıcı hem akıllı sözleşmelerle işlenen hem satın alma hem de kiralama işlemlerinde çok daha düşük bir komisyon öder.

Sonsuzluk
İşlemlerin tamamlanması ve değerlendirmeler blokchainde doğrulanır ve anlaşmazlıkların ortadan kaldırılması ve emlak piyasasının etkinliğinin artırılması için değiştirildikten sonra değiştirilemez.

 

ICO PRE-ICO DÖNEMİ Ayrıntıları

Başlama tarihi: 1 Ağustos 2017

Bitiş süresi: 19 Ağustos 2017

Ücreti : 1 ETH = 1010 ATL Toplam Atama Miktarı: 5,625,000 ATL

ATL tokenler öncelikle ön satış için 5.625.000 adet ayrıldı ve bu tokenler çok kısa sürede 1.5 milyon dolarlık çok büyük yatırım aldı.

 

ICO SÜRESİ

Başlama tarihi: 7 Eylül 2017

Sona erenler : 31 Ekim 2017

ICO fiyatı: 1 ETH = 505 ATL

Toplam Atama Miktarı: 315.000.000 ATL

 

TOKEN HAKKINDA

Ad: Atlant

Sembol: ATL

Standart Verileri: ERC20

Toplam Destek: 375,000,000

Token Dağıtım Yapısı


Web sitesi : https://atlant.io/

WhitePaper : https://atlant.io/assets/documents/en/Atlant_WP_publish.pdf

Facebook : https://www.facebook.com/atlantplatform/

Twitter : https://twitter.com/atlantio

Reddit : https://www.reddit.com/user/Atlantio/

Bitcointalk ANN : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2053239.0

 

Blog truncus tarafından oluşturuldu

Bitcointalk Profil : https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

Ethereum Adres : 0x40903584F46E4e59a16F726DeB2F3088FF7d6306


2 yorum

 1. Anita Sousa M. dedi ki:

  Hi Bitcoin.info.tr,

  I saw you tweeting about marketing and thought you might be interested in my new plugin WP Tag Machine and just for $4.

  With WP Tag Machine you can 100s of Top Google Rankings Without Building Any Backlinks…

  See how it works: https://goo.gl/ZjvrTN

  Keep making great stuff!

 2. Taçmin Durmuşoğlu dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş.