Auditchain: Blockchain based audit ecosystem

 Post Views: 1995

Hello, in recent years, we have faced many projects strengthened by the integration of blockchain technology into the digital sectors. Although blockchain technology provides a range of protection, such as security and validity, we actually wanted to ensure that each one of us is self-regulating in the field of auditing or working on projects that have passed the audit process on our behalf. Following the technological developments, there were openings in the audit and most of us ignored this. Actually, it is an audit chain based on Blockchain Technology which is important in all sectors. I would like to share with you the general features of Auditchain project which is designed as an audit chain to guarantee your operations now and in the future.


What is Auditchain? What are the advantages?

It is a very dynamic and powerful platform that provides audit continuity in the first decentralized financial field in the world, initiating the process of securing assets and reporting in the financial sectors with an explanatory method. With the Auditchain project, you will have access to your financial reports in real-time and you will have a continuous audit of stock exchanges. The Auditchain platform will include Dcarpe in the list of assets.

With the addition of the ERC20 smart contract, the Auditchain platform will move towards the creation of a total of 250,000,000 AUDT tokens to be launched on the Ethereum network during the design phase of the platform. CPA is one of the most sensible models for E-commerce sites. The Auditchain platform will provide a highly secure and valid environment for decentralized consensus-based companies. All participants in the Auditchain platform will be able to benefit from a high level of real-time financial reporting, followed by the reliability, validity, and transparency of blockchain technology.


The Auditchain Platform allows business owners and exhibitors to:

 • Financial consultants will be able to receive services and provide security without sharing various high costs and data.
 • Debt amounts to be paid on the specified date, Auditchain platform plus payment can be collected at the time. This will enable healthy and continuous transactions on behalf of the operators.
 • Again, business owners will be able to make various accounts on their assets by providing auto control without the need for any financial advisor support.
 • The Auditchain platform, which prioritizes the benefit of the participant, will make preliminary studies on behalf of the participant who will also save time.
 • Business owners will have direct access to financial reports without any inconvenience.
 • In order to secure transactions and data, blockchain technology is integrated into the platform and data loss will be prevented.

Upon the introduction of the Assurance and Disclosure Protocol, an additional AUD 12,500,000 will be provided annually in connection with the rewards, and the annual rewards amounts will be calculated on average and collected on time.


Team


Roadmap


ICO and Token Information
 • Token name: AUDT
 • Token platform: ERC-20
 • The total amount of tokens: 250 million AUDT
 • Amount of tokens to be sold: 100 million AUDT


Conclusion

Considering the benefits of providing self-control and auditing for a platform, Auditchain will continue to be a high-level project for analysis and analysis. Don’t miss this ICO investment opportunity. Also, remember to do your own work before investing in the project.

You can reach more detailed information about the project by clicking the links below;

✅ Website:  https://auditchain.com/

✅ Whitepaper: https://auditchain.com/Auditchain-Whitepaper.pdf

✅ Bitcointalk ANN:  https://bitcointalk.org/index.php?topic=5152521.0

✅ Telegram: https://t.me/Auditchain_Community

✅ Facebook:  https://www.facebook.com/auditchain/

✅ Twitter:  https://twitter.com/auditchain

✅ Medium:  https://medium.com/@Auditchain

✅ Reddit:  https://www.reddit.com/r/Auditchain

✅ Linkedin:  https://www.linkedin.com/company/auditchain

✅ Instagram:  https://www.instagram.com/auditchain_official/

Author of the article:

✅ Bitcointalk Username: bitcoinevi

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1186160


15 yorum

 1. Avatar Tuğçe Dudu dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 2. Avatar Atahan Adanır dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 3. Avatar Çisel Esin dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 4. Avatar Yeşim Saray dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 5. Avatar Selinti Al dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 6. Avatar Tuğçe Dudu dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 7. Avatar Müyesser Akyildirim dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 8. Avatar Rana Altınoklu dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 9. Avatar Pekcan Aksöz dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 10. Avatar Merve Ece Altıok dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 11. Avatar Merve Ece Altıok dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 12. Avatar Esat Erdem Daniş dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 13. Avatar Dalay Derya dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 14. Avatar Ayşegül Ekerbiçer dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 15. Avatar Hasan Gemelmaz dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.