AVXchange: Blockchain tabanlı ses ve video paylaşım platformu

 Post Views: 180

Blockchain teknolojisinin kullanım alanı giderek genişlemektedir. Gelecekte bu teknolojiyi hayatımızın her anında görebilmekteyiz. Çünkü aracılara gerek kalmadan, kişiden kişiye para ve değer transferi sağlayabilmektedir. İnsanlar evinden çıkmadan dünyanın öteki ucundaki bir kişiye saniyeler içerisinde para gönderebilmektedir. Sadece para gönderimi değil başka önemli unsurlarda bu sayede sağlanabilmektedir. Bugün size bahsedeceğim AVXChange’de blok zinciri teknolojisinin farklı bir kullanımını gerçekleştirecen olan bir kripto para projesidir.

AVXChange nedir? Özellikleri nelerdir?

Audio Video eXchange (kısa adıyla AVXChange) platformunun amacı internet üzerinden ses ve video eğlence alışverişi için tasarlanmıştır. Daha öncede belirttiğimiz gibi temellerini Blockchain teknolojisi üzerine atmış merkezi olmayan bir ekosistemdir. Şuan ki düzende içerik üreten sanatçılar ürettikleri içerikleri internet ortamında sayısız şekilde kopyalanmasına engel olamamaktadır. Bu nedenle de  dijital dağıtımları için adil ve şeffaf bir ekosisteme ihtiyaç duymaktadırlar. AVXChange tam olarak burada devreye girmektedir.

AVXChange tüm kullanıcılarının dosyaların paylaşımına ilişkin işlevlerine göre ödeme yapmak için token tabanlı bir kazanç modeline sahiptir. Platformun sayesinde adil ve şeffaf bir sistem düzenlenerek kullanıcıların haklarını korumaktadır. AVXChange, Peer to Peer (P2P) dosya paylaşımını blok zincirinin gücüyle şekillendirilen bir platformdur ve bu saydamlık, güvenlik, faaliyet ve işlem geçmişini takip etme ve diğer benzer şartların kurallara uyması ve kullanıcıların tarafında olması anlamına gelir.

AVXChange ekosisteminin amaçları

Ekosistemin esas amacı teşvikli bir P2P (kişiden kişiye) dosya paylaşım platformu oluşturmaktır. Ayrıca ekosistemin fikir mülkiyetini koruyarak ve korsan satışları engelleyerek tazmin edilmemiş P2P dosya paylaşımının miktarını azaltmak istemektedir. Platformda tüm kullanıcıların ürettikleri içeriklerden para kazanmalarına olanak sağlar. Bu en çok bağımsız sanatçıların, doğrudan pazara açılabilmesini sağlar. Ayrıca kripto paraların ve bunun temelini oluşturan blok zinciri teknolojisinin daha çok benimsenmesine aracılık edecektir.

Bu ekosistemde teşvik sistemde kilit rol oynamaktadır. Ekosistemin faal bir halde olması için belirli bir ödül sistemi vardır. Bu ödül sistemi AVX tokeni üzerine kuruludur. Tazminatsız dosya paylaşımını engelleyerek içerik üreticilerin, ürettikleri içeriklerden hak ettiğini almasına yardımcı olur. AVXChange pazarında dosyaların dağıtımı teşvik edilir ve bu sayede ekosistem kullanıcı sayısı artacaktır.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

AVX olarak kısaltılan AVXChange Token, ekosistemde kullanılacak olan bir yardımcı tokendir. Platformun ödül sisteminde bu token kullanılabilecek ve ayrıca bu token borsalarda takas edilebilecektir. Ethereum ERC20 AVX tokenleri, yerel AVX tokenleri için bir yer tutucu görevi görecektir. Platformun kendi blok zincir çözümü tamamen geliştirildikten, test edildikten ve başarıyla onaylandıktan sonra, kendi kendine yeten bir blok zincir (ana ağ) başlatılacaktır. Token takas işlemi sırasında, kullanıcılar ERC20 AVX’lerini, yerel AVX ile 1: 1 oranında değiştirebileceklerdir. ERC20 token sahipleri olan kullanıcılar aynı miktarda AVX tokeni alacaklardır.

 • Token adı: AVX
 • Platform: Ethereum
 • Token tipi: ERC20
 • Toplam token sayısı: 20.000.000.000 AVX
 • Pre-ICO token fiyatı: 1 AVX = 0.0000075 ETH
 • ICO token fiyatı: 1 AVX = 0,0000125 ETH

Sonuç

Bir çok insan çoğu zamanını video yada ses dinleyerek geçirmektedir. Bunu düşündüğümüzde video ve ses ile blok zinciri tabanlı yeni bir ekosistemin oluşturulacak olması beni oldukça heyecanlandırdı. AVXChange, dosya paylaşımını teşvikli bir şekilde sağlayarak kullanıcıların ekosistemlerine ilgi göstermesini beklemektedir. Fikir olarak oldukça güzel olan projenin takım üyeleri de kendi alanlarında ve blockchain konusunda son derece deneyimli olduğunu söyleyebiliriz. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Web sitesi: https://avxchange.io

✅ Whitepaper: https://avxchange.io/wp-content/uploads/2019/04/AVXChange-White-Paper-v0.65.pdf

✅ Telegram: https://t.me/AVXCHANGEOFFICIAL

✅ Facebook: https://www.facebook.com/avxchange/

✅ Twitter: https://twitter.com/avxchange

✅ Instagram: https://www.instagram.com/avxchange/

✅ Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCMNhNStABYqIv4XoGZMiy1g?sub_confirmation=1

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


6 yorum

 1. Avatar Güngör Erkin Egeli dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 2. Avatar Ahmet Polat dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 3. Avatar Selman Erkoşan dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 4. Avatar Rima Altıparmak dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 5. Avatar Fatma Özlem Acar dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 6. Avatar Merve Ece Altıok dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.