BelugaPay: Mobil Satış Noktası

 Post Views: 1730

Bugün size yine farklı bir ICO’dan bahsetmek istiyorum. İnsanlığın gelişim tarihi farklı aşamalardan geçmektedir. Sanayi devrimi, bilgisayar devrimi ve eğitim devrimi ilk aklımıza gelen devrimlerdir. Bu şekilde çok sayıda devrimi düşünebiliriz. Bugün bambaşka bir devrimin sınırındayız bu devrimin adı blockchain teknolojisidir. Çelişikli raporlar ve farklı fikirler olsa da blockchain teknolojisi çıktığından bu yana çok farklı yenilikler hayatımıza girmiştir. BelugaPay’da bunlardan birisi. Sayısal ödemelerin yapılma biçimini yeniden yapacağız. Müşterilere bu portal hakkında daha fazla bilgi edinmesi ve ödemeyi isteyen kişilere daha az nakit ile yardımcı olabilecek bir şey bulmasına yardımcı olmak üzerine tasarlanmıştır.

Diğer kriptobankalardan farklı olarak, Beluga’nın ürünleri uzunca bir süredir zaten kullanılıyor. Bu sistemde kullanılan unsurlar en büyük Meksika bankalarından biriyle ortaklık kurarak geleneksel bankacılık desteğini zaten almış durumda. Beluga ayrıca 2015’ten beri Banorte aracılığıyla tüccarlara POS sistemleri sağlıyor. Beluga, çıkartacağı BBI token satışıyla kripto ödemelerini daha fazla POS sistemine ekleyebileceğini düşünmektedir. Şirket dünyanın çeşitli bölgelerinden uzaktan çalışmakla birlikte çoğu geliştirici şirketin Meksika’daki ofisinde çalışıyor.

 

 

Ürünler

Beluga’nın verdiği hizmetler, tüccarlar için hayatı kolaylaştırmaktır: İşiniz, müşterileriniz ve kişisel hayatınız için ödemeleri yönetmek için tek bir çözüm bulmanın mümkün olduğuna inanıyorlar. Beluga POS – Küçük firmalar için kripto, banka kartı ve kredi kartlarını kabul edecek zengin bir mobil uygulama olacak. Aynı zamanda müşterileri yönetmenize ve şirketlerin büyümelerini izlemesine yardımcı olacaktır. http://www.belugapay.com

Beluga Restaurant sürümü – Ekip ayrıca sunucuları, siparişleri ve yemek menülerini yönetmenize yardımcı olan bir tablet uygulaması geliştirmeyi planlamaktadır.

Beluga P2P – Arkadaşlarınızla p2p ödeme transferleri başlatan, kullanıcı dostu bir mobil uygulamanın geliştirilmesi.

Beluga ödeme verileri – Ticari firmalar, BBI simgeleriyle isimsiz harcama düzenlerini görmelerine izin veren verileri satın alabilirler.

Nasıl çalışır?

Çalışma mantığı çok basit. Herhangi bir ürünü kullanarak tüccardan ürün satın alabilir veya tüketim sağlayabilirsiniz.  Örnek verecek olursak marketler alışverişlerinizi bu tokenler aracılığıyla rahatlıkla yapabileceksiniz. Döviz kullanarak veya Kripto para birimi (Bitcoin, Ether veya BBI) kullanarak ürün veya hizmet için ödeme yapabilirsiniz. Ödeme kredi kartıyla döviz para birimi cinsinden yapılırsa, tamamlanma işlemi için iki iş günü beklemek yerine BBI simgesini kullanarak anında ödemesi alabilirsiniz. Ödeme kripto para kullanılarak yapılırsa, tamamlanma süreci başlayıp size ödeme yapılarak alışverişi anında tamamlanır.

Bu, belki de dijital ödeme sistemleri düşünüldüğünde ileriye doğru büyük bir ilerleme olacağından, Beluga hakkında bir kaç bilgiye daha yakından bakmak uygun olacaktır. Kullanıcılar yaptıkları alışverişler için puanlar kazanabilir. Sadakat puanı, her ürün ve hizmette tüketiciler için birikir. Sadakat puanları, ürünlerin ve hizmetlerin her satışı üzerine biriktirilir. Sadakat puanları, tüketiciler veya tüccarlar oldukça fazla puan toplamaya başladığında geri alılabilir. Döviz formundaki para biriminden veya kripto cinsinden BBI veya diğer şifreli para birimi cinsinden ödeme yapılarak sadakat puanları kazanılabilir.

Takım

 

Token bilgileri

Oluşturulacak token ERC-20 ile uyumlu olacaktır. Başka bir deyişle, her Ethreum tokenlerinin uyması gereken ortak kurallar listesine bağlıdır. BTC, satış öncesi satın almak için kullanılabilirken, uzun vadede kullanımı mümkün olmayabilir. Token satışı 1 Aralık 2017’de başladı. Satılmayan bütün tokenler yok edecektir.

BELUGA PAY zaten şuanda çalışmaktadır. Halen Beluga Pay’ın platformunu kullanan 1.000’den fazla tüccar var.  Kredi kartı ile ödenen 46677 işlem ve dünyadaki binlerce potansiyel kripto tüccarı var.

BelugaPay platform konsepti, ekibi ve ICO’ya doğrudan katılımı hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz;

Websitesi: http://www.belugapay.com

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2270648.0

Teknik İnceleme: https://belugapay.com/assets/beluga_whitepaper_V9.4.pdf

Twitter: https://twitter.com/belugapay

Telegram: https://t.me/belugapay

My bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


1 yorum

  1. Bağış Can Elbaşı dedi ki:

    çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. İyi çalışmalar