BitCoin Madenciliği (Üretimi) Nasıl Yapılır?

 Post Views: 26164

Bir gün bilgisayarınız çalışacak ve sürekli para üretecek deselerdi hangimiz inanırdık bilmiyorum. Ben inanmadım. Birileri inandı ve milyoner oldular. Öyle ise biz de edindiğimiz tecrübeleri paylaşalım!…

BitCoin üretimini basitçe şöyle açıklamak istiyorum. Hepimiz bilgisayar oyunu oynadık ve bazı oyunları bilgisayarımızın kaldırmadığını biliyoruz. Yeni çıkan kaliteli oyunları oynayabilmek için bilgisayarımızın RAM ve Ekran Kartını arttırmamız gerekirdi. Şimdi düşünün ; bir oyun var ve her leveli geçtiğinizde para kazanıyorsunuz.

Sponsorlu bağlantı
Bitcoin üretimi biraz buna benziyor. Eskiden evdeki bilgisayarımızla bitcoin üretebiliyorduk (resim 1) fakat sektör öyle hızlı ilerledi ve gelişti ki şuanda bu neredeyse mümkün değil. Artık bitcoin üretimi için özel cihazlar çıktı ve bunları temin edip kullanmak gerekiyor. Fakat bu da oldukça pahalı bir yöntem, çünkü hem cihazlar pahalı, hem de elektrik  ve soğutma giderleri kazancı sıfırlayacak kadar çok oluyor. Ayrıca bu cihazlar çok gürültülü çalıştığı için ev ortamında pek hoş karşılanmıyorlar.

Resim 1 – Evde Bitcoin Üretmek

Üstelik bir madencilik havuzuna kayıt olmanız ve donanımı sürekli aktif tutmanız, madencilik zorlaştıkça donanımınızı yenilemeniz ve güncellemeniz gerekiyor. Özetle evde bitcoin üretimi çok zor çünkü ;

 • Yüksek cihaz giderleri
 • Yüksek elektrik ve soğutma giderleri
 • Gürültülü çalışma
 • Yüksek donanım bilgisi
 • Sürekli takip zorunluluğu
 • Düşük, hatta neredeyse sıfır kârlılık

Peki BitCoin üretmek istiyorsak seçeceğimiz yöntem ne olmalı?

Bulut Madencilik Siteleri

Çeşitli ülkelerdeki bazı firmalar BitCoin Çiftliği / Tarlası olarak adlandırılan büyük tesislerde madencilik yapıyorlar. Madencilik yapmak isteyen kişilerle ise belirli süreliğine sözleşme yaparak onlar adına da bitcoin üretiyorlar. Yani bizim paramızı profesyonel ellerde ve sürümden kazanarak değerlendiriyorlar.

Bulut Madencilik – BitCoin Üretim Çifliği

Bulut Madencilik Avantajları neler?

 • Cihaz maliyetlerini düşürürler (kendileri üretir ya da toptan alırlar)
 • Elektrik ve soğutma maliyetlerini düşürürler (güneş enerjisi tesisi kurarlar)
 • Toplu olarak çalıştırdıklarından daha fazla coin üretirler
 • Daha kârlı üretim yaparlar ve bu sayede yatırımcılarına da kazandırabilirler
 • Yatırımcı için ilgi / emek gerektirmez, otomatik kazandırır

Dezavantajları nelerdir?

 • Madencilik sitesi kendine de kâr alacağı için dağıttığı kâr azdır (ama yine de bireysel çabaya göre çoktur)
 • Güvenilir olmayan madencilik sitelerine karşı dikkatli olmak gerekir

Güvenilir BitCoin Madencilik Siteleri 2017

Aşağıdaki 4 siteden BitCoin madenciliği ve Ethereum gibi alternatif alt coinler üretimi (yatırımı) ile kazanç sağlayabilirsiniz.

 1. HashFlare
 2. Genesis Mining
 3. Ethtrade (Yatırımınızı Ethereum ile değerlendirir)

Sponsorlu bağlantıÇok daha fazla kazanmak ister misiniz?

BitCoin ile birlikte bir çok alt coin ortaya çıktı ve başta Etherum olmak üzere bazıları inanılmaz değer görmeye başladı. Bu koinlerin üretimi şuanda BitCoin kadar zor değil ve BitCoin’e göre çok daha fazla kazandırma potansiyeline sahipler.

Bazı şirketler ülkemizde resmi ofis de açarak önce kullanıcı ağı oluşturmaya başladılar ve bu sayede CoinMarketCap’a çok güçlü girmeyi hedefliyorlar. Ben ve arkadaşlarım şuanda Etherum üretimi ile de güvence altına alınan alternatif bir koinin üretimini Bulut Madencilik şeklinde yaparak ciddi kazançlar elde ediyoruz.

Siz de 1000 TL’den başlayan yatırımlar ile bizimle birlikte bulut madenciliğe girebilir ve yarından itibaren günlük kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken iletişime geçmek. Şimdiden bol kazançlar.

Kaynak: http://serkanbalaban.com/bitcoin-bulut-madenciligi-uretimi-nasil-yapilir/


1 yorum

 1. Avatar Yusuf dedi ki:

  Ücretsiz olarak bitcoin madenciliği yapabileceğiniz bir site. Az deyip geçmeyin, damlaya damlaya göl olur. Referans olarak linki paylaşıyorum sierrahash.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.