BitDegree: Eğitimde yeni boyut

 Post Views: 2663

Blockchainin keşfinden sonra bir çok projede kullanılmıştır. Bugün size bahsedeceğim projede ise yep yeni bir boyut ifade etmektedir. Benzeri olmayan bu projede ise blockchain teknolojisinin başka faydalarını görebileceğiz. Bu yazı ile BitDegree projesinden kısaca bahsedeceğim ama daha ayrıntılı bilgi isteyenler websitesini (www.bitdegree.org) ziyaret edebilirler. Şimdi bu projeden kısaca bahsedelim.

BitDegree; blockchain teknolojisi kullanan online eğitim platformudur. Bu platformda token bursları ve yetenek geçişleriyle dünyadaki ilk proje olmuştur. Bu platform sayesinde, platform üyeleri tamamen şeffaf bir ödüllendirme sistemi olan online kurslar alabilecek. Aynı zamanda öğrencilerinin başarıları da bu platformda takip edilebilecek. İşletmelerde bu platform aracılığı ile aradığı kişileri buradan bularak iş verebilir.

Bazı özel konularda eleman ihtiyacı olan şirketler kurslarına katılıp kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilere burs verebilir. Bu sayede kendi bünyesine alacağı kişilerin eğitimini bu platform aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirebilir. Bir şirket teşvik vereceği zaman platform üzerinde bunları açıkça belirtir. Bu projeye ihtiyaç duyduğu gerekli bilgi ve becerileri söyler. İş ihtiyacı olan insanlar ise bu projelere başvurarak kurs programına girer. Yeni teknoloji kursları sayesinde o konuda bilgi ve deneyimlerini artırır. İlgi çekici ders materyalleri ile dersleri kolay kavraması sağlanır. Öğrenciler, ders anlatanlar ve diğer öğrenciler ile etkileşimde bulunabilir. Bu sayede interaktif bir ders programları derslerin anlaşılmasını kolaylaştırır. Dersler sonucunda herkese başarı ödülü verilecektir. Öğrencilerde aldıkları tokenleri borsa ile satış yapabilecektir.

BitDegree Platformu

BitDegree, Ethereum platformu üzerine inşaa edilmiştir. Bu sayede platforma şeffalık sağlanacaktır. Merkezi olmayan blok zinciri tabanlı ve internet üzerine kurulmuş bu platformda güvenlik çok üst düzeydedir. BitDegree sürdürülebilir projeler çok inanıyor ve bazı özelliklerde dolayıda platformun bazı yönlerinin merkezi olması ihtiyacı duyuyor. Yol haritası doğrultusunda gelişime açık ve atak bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Gelişimini de aşamalara bölerek planlama yapmayı düşünüyor. İlerideki gelişimi ise kazanılacak tecrübe ve bilgi birikimine bağlı planlanacak.

Platformun tasarımı için temek unsurlara bakacak olursak;

Merkezi olmaması
Şeffaflık
Zengin içerik
Sürdürülebilirlik
Büyüme ve glişim
Geliştiriciler platformun stratejik yönü ve yeni işlevleri konusunda karar verirken bu ilkeleri kullanacağını söylüyorlar.

Takım

Token Bilgileri:
BitDegree, ERC20 uyumlu token olarak piyasaca sürülecektir. Token sembolü BDG olarak planlanmıştır. BitDegree token satışında iade olmamaktadır ve kesindir. BitDegree’nin softcapi olarak 5 milyon dolar ve hardcap ise 30 milyon dolar para toplanması panlanmıştır. Girilebilecek en yüksek finansman 30.000 ethereum ve en az finansman olarak 550 ethereumdur. Olası ethereum kur değişimlerinde bu planlanan hedefler değişkenlik gösterebilir.
1 ethereum= 10,000 BDG değerindedir.

Token Dağıtımı
BitDegree Kuruluşu için: 66 milyon (360 gün boyunca kilitli kalacaktır)
Burs havuzları için: 165 milyon token
Açılışta halka açık olan token: 336,6 milyon
Takım için: 66 milyon (720 gün boyunca kilitli kalacaktır)
Danışmanlar / Ortaklar için: 13,2 milyon (160 gün boyunca kilitli kalacaktır)
İkramiyeler: 13,2 milyon
Toplam 660 milyon dolarlık token üretilmiştir

Şu anda token satışının son haftasındayız ve 3 gün içinde token satışı bitecektir. Şuana kadar toplam 123,662,941 BDG token satılmıştır. Bu kadar çok rağbet gören projeye sizinde yatırım yapmanızı öneriyoruz. Platformun geleceği yüksektir yatırım sonrasında yatırımcılarına büyük karlar bırakacağını tahmin ediyoruz.

Daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz;

Web sitesi: https://www.bitdegree.org
Whitepaper: https://www.bitdegree.org/white-paper.pdf
Telegram: https://t.me/bitdegree
Facebook:https://www.facebook.com/bitdegree.org
Twitter: https://twitter.com/bitdegree_org
Medium: https://blog.bitdegree.org
Bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


34 yorum

 1. Avatar Berker Akkiray dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim.

 2. Avatar Fatma Özlem Acar dedi ki:

  Çok güzel bir yazı olmuş.

 3. Avatar Memet Bağcı dedi ki:

  Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 4. Avatar Burcu Kahraman dedi ki:

  Teşekkür ederiz çok yararlı bir makale olmuş.

 5. Avatar Hiba Alpuğan dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 6. Avatar Nuhaydar Akbilmez dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 7. Avatar Mügenur Ahmet dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 8. Avatar Memet Bağcı dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 9. Avatar Sömer Demiroğlu dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 10. Avatar Rafi Akaş dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 11. Avatar Nilüfer Bağlar dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 12. Avatar Ayşe Neslihan Daşdemir dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 13. Avatar Fetullah Davutoğlu dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 14. Avatar Eda Sena Akyıldız dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 15. Avatar Arslan Erzurumlu dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 16. Avatar Samet Emre Dikbaş dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 17. Avatar Nüket Aksan dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 18. Avatar Mazlum Altan dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 19. Avatar Ahmet Sencer Emikoğlu dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 20. Avatar Burç Erbil dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 21. Avatar Zeynep Büşra Derdemez dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 22. Avatar Recep Ali Samet Akdoğan dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 23. Avatar Hülya Delı Chasan dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 24. Avatar Kahraman Ay dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 25. Avatar Ziya Doğramacı dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 26. Avatar Arslan Erzurumlu dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 27. Avatar Öktem Duymuş dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 28. Avatar Mügenur Ahmet dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 29. Avatar Sevinç Ak dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 30. Avatar İlkin Ersöz dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 31. Avatar Ali Kaçar dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 32. Avatar Ahmet Ruken Altay dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 33. Avatar Filiz Şen dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 34. Avatar Mükerrem Zeynep Ağca dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.