Bitrust: Blockchain tabanlı sigorta platformu

 Post Views: 2173

Blok zinciri (blochchain) bir çok sektöre girse de, sigorta sektörü için henüz bunu söyleyemeyiz. İnsanlar büyük sigorta şirketlerinin tekelinde kalmakta ve onların şartlarını kabul etmek zorundadırlar. Bu nedenle kullanıcılar çok zor durumda kalabilmektedirler. Bugün size bahsedeceğim projede ise sigorta sektörü için oldukça büyük bir farklılık yaşatabilecek gibi gözükmektedir. Şimdi blockchain teknolojisinin nimetlerini kullanan Bitrust projesinden biraz bahsedelim.

Kripto paraların değeri son derece oynak olup, ani fiyat düşüşlerine oldukça sık olarak rastlanılmaktadır. Bitrust, kripto paralara meraklı kullanıcıların ani pazar düşüşlerinden etkilenmemesine yardımcı olan ve yatırımcılarını koruyan peer-to-peer sigorta platformudur.

Geçen sene yaklaşık olarak 179 yeni alternatif coin çıkmıştır. Kripto para piyasındaki kötü haberlerden ötürü bu paraların birçoğu önemli ölçüde değer kaybetmiştir. Bitrust ile, piyasaya yeni çıkmış olan kripto paralarla ilgilenen yatırımcılar, bu tür ani düşmelerle ilgili risklerden korunabilecektir. Kripto yatırımcılarının yüksek piyasa volatilitesine bağlı riskleri önemli ölçüde azaltacaktır.

Bitrust, Ethereum blockchain ve akıllı sözleşme teknolojisini kullanan, merkezi olmayan, kullanımı son derece kolay, peer-2-peer (eşten-eşe) kripto para sigorta platformudur. Bu platformun hedef kitlesi oldukça geniştir. Aylık olarak 100 dolar ile 100.000  dolar arasında işlem yapan borsa yatırımcılarını hedeflemektedir.

Bitrust platforumda kullanıcılardan herhangi bir kişisel bilgi istenmeyecektir. Kullanıcıların kendi varlıklarını ve ticaretini yönetmesini kim olduğunu öğrenmeden yapabileceğine inanılmaktadır. Bu da müşteri anonimliğinin korunması açısından önemlidir.

Platformun en önemli özelliklerine bakacak olursak eğer;

 • Merkezsizlik
 • Anonimlik
 • Kullanımı kolay ara yüz

Kullanım olarak son derece basit ve kullanıcı dostu olacak olan bu platform, bu piyasaya yeni başlayan kişilerinde platformdan etkin bir şekilde yararlanmasına imkan verecektir. Platformun alt yapısı tasarlanırken kolay ve sezgisel bir arayüz seçilerek kullanıcıların rahat etmesi tasarlanmıştır. Bu platformun tasarımında, piyasadaki en iyi mobil bankacılık programlarından esinlenmiştir.

Bitrust platformunun temelini oluşturan Ethereum blockchain’e dayanan akıllı sözleşme teknolojisi, tüm kullanıcı verilerinin güvenceye alınmasını ve hiç kimsenin hile yapamayacağını garanti etmektedir. Bu sözleşmeler sayesinde sözleşmeler otomatize bir şekilde yapılacak ve aracıları ortadan kaldıracaktır.

Bitrust platformunda son derece düşük işlem ücretleri vardır. Hem alıcı hem de sigorta satıcısı, Bitrust tokenlerini (BTF’ler) veya Bitrust platformunun izin vereceği belirli bir kripto para birimindeki fonlarını kilitlemektedir. Bu nedenle, BTF akıllı sözleşmesindeki kilitli toplam tutarın yalnızca % 0.1’i kadar bir ücret talep edeceklerdir.

Bitrust merkezi olmayan sigorta platformu, sigorta arayan (alıcılar) ve sigorta ettirmeye istekli (satıcılar) kategorilere ayrılabilen akıllı sözleşmeler üzerinde çalışır. Sigorta isteyen alıcılar, Bitrust platformunda piyasa fiyatını belirli bir pozisyonda tutmak için piyasa fiyatında bir kayba karşı sigorta temin ederken, satıcı, sigorta sözleşmesinin şartlarını kabul etmek veya sözleşmeyi değiştirmek zorundadır. Bitrust, her iki tarafça önceden kararlaştırılmış olması gereken işlemlerin yürütülmesini garanti eden akıllı sözleşme teknolojisini kullanır.

Dönüm Noktaları

Takım

ICO ve Token Bilgileri

ICO 2 Nisan 2018’de başladı ve 31 Mayıs 2018’e kadar veya diğer koşullar geçerli oluncaya kadar devam edecektir. Softcap’a daha erken ulaşılmamışsa, BITRUST ICO 60 gün sürecektir.

Token Adı BTF
Token Tipi Ethereum ERC20
Softcap 6,000 ETH
Hardcap 12,000 ETH
Toplam token sayısı 250,000,000
Satılacak token sayısı 150,000,000
Satılmamış tokenler Yakılacak
Token fiyatı
Ön ICO
1. KISIM
2. KISIM 3. KISIM 4. KISIM
1 ETH = 20,000 BTF 13,000 BTF 12,000 BTF 11,000 BTF 10,000 BTF
Kilometre taşı Satıldı 1000 ETH 3000 ETH 6000 ETH 12000 ETH
Bonus %30 %20 %10

Proje hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmak ve projeye dahil olmak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Web sitesi: https://bitrust.co.uk

Teknik İnceleme: https://bitrust.co.uk/files/whitepaper.pdf

Telegram: https://t.me/joinchat/B2YGhUXOs8y1EPxV4q_zzw

Medium: https://medium.com/@bitrust

Facebook: https://www.facebook.com/BITRUST-150162739077561/

Twitter: https://twitter.com/BTF_PROJECT

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/27135925/

Reddit: https: //www.reddit.com/user/BITRUST/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC85RIHfrk5tnAwA5c8Sez3A

My Bountyhive Adress: https://bountyhive.io/r/truncus

My bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


12 yorum

 1. Avatar asuman dedi ki:

  güzel derlenmiş, baya faydalandım.

 2. Avatar hakkı yalçındağ dedi ki:

  bu proje ile artık kişiden kişiye sigorta mı alacaz? enteresan olmuş.

 3. Avatar hayati gider dedi ki:

  kripto paraların geldiği nokta çok önemli. bu tip projeler umut verici.

 4. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 5. Avatar Kayıhan Nedim Akarcalı dedi ki:

  Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 6. Avatar Elif Kevser Eroğlu dedi ki:

  Çok güzel bir yazı olmuş.

 7. Avatar Zehra Pelin Döger dedi ki:

  Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş.

 8. Avatar Kahraman Ay dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum.

 9. Avatar Taçmin Durmuşoğlu dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bilgiler için teşekür ederim.

 10. Avatar Yaşar Utku Anıl Altın dedi ki:

  Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş.

 11. Avatar Özde Acarkan dedi ki:

  Teşekkürler güzel bilgi

 12. Avatar Doruk Deniz Döner dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.