Bittwatt: Merkezi olmayan enerji platformu

 Post Views: 1761

Blockchain teknolojisi artık iyice günlük hayatımıza girmektedir. Artık her sektörde blok zinciri kullanmakta ve buda hayatımızı kolaylaştırmakta. Bu yüzyıl en büyük gereksinimlerimiz den birisi olan enerji sektöründe çok sayıda yenlikçi projeler çıkmakta. Bunların bir çoğu teknolojisini blok zinciri kullanarak daha üst seviyelere taşımaktadır. Bugün size bahsedeceğim Bittwatt projesi ise yine çok farklı ve yenlikçi ögeleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Bittwatt, tüketicileri en iyi tedarikçiyi bulmaya yardım eden bir enerji platformdur. Tüketiciye blockchain teknolojisi ile büyük bir şeffaflık kazandırır ve kolaylıkla anlayabileceği merkezi olmayan bir pazar yeri sağlar. Bunu standart protokoller oluşturarak yapar.

Bittwatt platformu, gereksiz bürokratik işlemleri ortadan kaldırmak için inşa edilmiştir. Mevcut sistemler kullanıcılar için oldukça karmaşıktır. Bittwatt bunları basitleştirerek tüketicilerin yalın bir şekilde işlem yapabilmesine imkan veriyor. Ayrıca işletme ve transfer maliyetlerini ortadan kaldırması da tüketiciler için oldukça önemlidir. Platform otomatik bir sistem oluşturarak hem kullanımı kolay hemde ekonomik bir ekosistem oluşturmaktadır.

Bittwatt platformu, elektrikle ilgili sorunlara çözüm üretmek istemektedir. Bu sorunlar çok çeşitlidir.

 • Üreticilerin ve tedarikçilerin arasındaki enerji ticaretininde büyük zaman kaybı yaşanmaktadır.
 • Akıllı tüketicilerin enerji alabileceği bir pazar yoktur.
 • Tedarikçilerden elektrik tüketiminin raporlanması en az 15 günlük bir gecikme ile yapılır
 • Enerji geçişinde çeşitli sorunlar gözlenebilir. Enerji aktarımında bir enerji hattına rezervasyon yapmak gereklidir ve bu durumda birden fazla kurum transfer yapamaz. Çünkü buna imkan veren bir düzenleme yoktur.
 • Enerji tedarikçilerini değiştirmek uzun zaman alabilmektedir. İngiltere’de 15 gün, Avusturya’da 30 gün, Almanya’da 2-6 hafta sürmektedir.

Bittwatt, tüketicilerin tüm enerji kaynaklarından en iyi şekilde faydalanmasını amaçlamaktadır. Müşterilerin ihtiyaçlarını öğrenerek kendisini geliştiren, dengeli ve finansal açıdan verimli bir ekosistem yaratılacaktır. Üreticilerin rekabet etmesini sağlayarak müşterilerin fayda görmesine imkan sağlayacak büyük bir pazar yeri oluşturmak bu platformun amaçlarından birisidir.

Bittwatt platformunun endüstri standartları gereği olan uygulamalarla birlikte sektördeki herkes tarafından erişilebilir olması planlanmaktadır. Bu platform dengeleme süreçleri uygulayarak kullanıcılarını güçlendirmek için tasarlanmıştır.

Bittwatt platformu, operasyonel maliyetleri ve iletim maliyetlerini ortadan kaldırmak için blok teknolojisini kullanarak şeffaf ve verimli bir çözümle bürokratik engelleri kırar. Bittwatt, günlük tüketicileri ağın sağlayabileceği bilgileri bilen ve kullanan bilinçli tüketicilere dönüştürmek için üretilmiştir. Bu sistem, üretim ve tüketim verilerini ağda bulunan enerji cüzdanlarıyla birleştiren entelektüel sözleşmeleri analiz ederek çalışır. Bu akıllı sözleşmeler ile Bittwatt’ın şirketi en iyi ortakla eşleştirmesi sağlanır.

Bittwatt’ın faydaları
 • Düşük maliyet – Diğer enerji transfer sistemlerine göre daha düşük maliyet olacaktır
 • Yüksek hız – İşlem hızının büyük oranda artacaktır
 • Ölçeklenebilirlik – Platformda çok bir sayıda işlem yapılmasına uygun olacaktır
 • Aracısızlaşma – Aracılar ortadan kaldırır

Bittwatt sayısı giderek artan elektrikli araçlar içinde önemli bir enerji kaynağı olabilir. Akıllı tüketici kimliği ve Bittwatt cüzdan olan elektrikli araçların şarj edilmesi bu platform sayesinde sağlanabilecektir. Müşterilerin Avrupanın her yerinde kurulu olan şarj istasyonlarından faydalanma imkanı sağlanacaktır.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

Bittwatt platforumda, ERC-20 uyumlu Ethereum tabanlı Bittwatt tokeni kullanılacaktır. Token satışının amacı, merkezi olmayan platformun ilk kullanıcıları için indirimli bir katılım sağlamaktır. BWT tokeni, 1 kWh’ye eşdeğer bir devredilebilir tokeni temsil eder.

 • Token Adı: BWT
 • Platform: Ethereum
 • Toplam token hacmi: 400.000.000 BWT
 • ICO başlangıç ​​fiyatı: 0.12 $
Token Dağılımı
 • ICO sırasında satılacak 300.000.000 token
 • Takım için 40.000.000 token
 • Danışmanlar için 20.000.000 token
 • Devlet danışmanları için 20.000.000 token
 • Ödül programı için 8.000.000 token
 • Ülke düzeyinde pazarlama için 12.000.000 token

Projeye dahil olmak ve proje hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için lütfen aşağıdaki linkleri ziyaret etmeyi unutmayınız.

Web sitesi: https://bittwatt.com

Whitepaper: https://bittwatt.com/static/files/Bittwatt-Whitepaper-EN.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3098153

Twitter: https://twitter.com/BittwattPteLtd

Facebook: https://www.facebook.com/energyforthe21century/

Telgram: https://t.me/bittwatt

My Bountyhive Adress: https://bountyhive.io/r/truncus

My Bitcointalk Adress: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


5 yorum

 1. anıl karaman dedi ki:

  bittwatt projesinin geleceği var gibi görünüyor.

 2. hasan solmaz dedi ki:

  bende yatırım yapmayı düşünüyordum. bilgi için teşekkürler.

 3. fehmi yılmaz dedi ki:

  bu proje çok iyi, bende ico’ya katılacağım.

 4. Nefse Altunbulak dedi ki:

  Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 5. Burç Erbil dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.