Blocklancer Serbest Çalışanlar İçin Merkezi Olmayan, Akıllı Sözleşme Platformu Oluşturma

 Post Views: 837

Blocklancer‘ın kurucuları Ethereum tabanlı platformu “dağıtılmış özerk iş piyasası” (DAJ) olarak adlandırdı. Taahhütlü işi kesintiye uğratarak, iş piyasasındaki çeşitli önemli sorunları çözebileceklerini iddia ediyorlar. Nitekim, “mevcut freelancer platformların tüm sorunlarını” çözeceğini söylemek kadar ileri gidiyorlar.

Faydalarına gelecek olursak, düşük ücretlerden (veya şu andaki serbest piyasaların aldığı ücretten daha düşük), sansürün direncinden, adil ve otomatik anlaşmazlık çözümünden, yüzde yüz garantili ödemelere kadar değişir.

Hepsi bir arada, yaratıcılar ve liderler – kardeşleri görünen Michael, Sabrina ve Kevin Kaiser – Freelancing.com gibi şirketleri otomatik akıllı sözleşmelerle değiştirerek serbest çalışan kalabalık kaynaklarına blok zincir tabanlı bir çözüm uygulamaya çalışıyorlar.

Her şey iyi giderse, pazara girme maliyetini önemli ölçüde azaltabilir. Şu anda Freelancer.com ve Upwork.com’un hakim olduğu serbest piyasa, çoğunlukla serbest çalışanların ücretlerinin komisyonların yüzde 20’sine kadar ücretlendirilmesine neden olmaktadır.

Serbest Satıcılar Aracı Olmadan İstihdamları Yönetin

Freelancer’lar Blocklancer platformunda iş arayabilir ve belirli bir iş için diğer serbest çalışanlarla rekabet ettikleri için onlara teklif verebilirlersiniz.

İşçiler fiyat rekabeti için maliyetlerini azaltabilirler. Alternatif olarak, itibarlarını diğer kanıtlanmış işçilerden daha güvenilir / vasıflı görülecek bir noktaya getirebilirler.

Kanıtlanmış bir mal olarak, bu serbest çalışanlar, belirli zevklere sahip müşteriler veya uzmanlığı olan kişileri arayan müşteriler tarafından doğrudan işle bağlantılıye geçebilecektir.

Böylelikle, iyi serbest meslek sahipleri ödüllendirilmekle kalmaz, aynı zamanda kötü freelancerlerı Blocklancer’ın itibar sistemi aracılığıyla cezalandırılacaktır.

Bir anlaşmazlık olması durumunda platform, Blocklancer’ın Token Tutucu Mahkemeleri (THB) aracılığıyla hem işverenlere hem de çalışanlarına başvuruda bulunacak, binlerce simge sahipleri bunları bir şekilde oy kullanacak ya da oy verecekler.

Uyuşmazlıklar, bir serbest çalışanın belirli bir işle ilgili performansı veya taraflardan birinin haksız gördüğü tartışmalı bir çalışma incelemesi ile ilgili olabilir.

Blocklancer, Ağustos ayında Ethereum merkezli ICO’yu elinde tutuyor ancak talepte bulunan kişilerin alabildiklerini belirtmiştir.

Lancer tokeni

“Lancer” tokeni (LNC), projedeki bir payı temsil eder. Bir şirketteki hisse gibi, Lancer token sahipleri serbest çalışanlardan toplanan ücretler şeklinde öz sermaye alacaklardır.

Bir istihdam sözleşmesi yapmakla yükümlü olan ücret, dahil edilen fiyatın yüzde 3’ü olacak ve bu ücretlerin yüzde 100’ü token sahiplerine yapılacaktır.

Token satışı hakkında daha fazla bilgi için projenin teknik raporuna bakın . Diğer Ethereum ICO’lar gibi, etherleri akıllı bir sözleşme haline getirme sözü veren herkese açık olacak.

 

Daha fazla bilgi için http://www.blocklancer.net adresini ziyaret edin.

me: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


10 yorum

 1. Avatar Adem Sezginoğlu dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor.

 2. Avatar Sırma Begüm Altunbaş dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum.

 3. Avatar Bedir Destereci dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum.

 4. Avatar Rukiye Esin dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 5. Avatar Nadire Erbul dedi ki:

  ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım.

 6. Avatar Müyesser Akyildirim dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.

 7. Avatar Ezgin Dallı dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 8. Avatar Memet Bağcı dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 9. Avatar Fethullah Altınöz dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 10. Avatar Berker Akkiray dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.