Blockmason Link: Akıllı sözleşme platformu

 Post Views: 1970

Kripto para piyasasında bu sene yine iyi projeler ardı ardına gelmektedir. Bu projelere aracılık eden Bountyhive platformu uzun zamandır yeni çıkacak olan kripto paraların tanıtımına yardımcı olmaktadır. Bugün size bahsedeceğim Blockmason Link projesi Bountyhive platformunun tanıtımını üstlendiği projelerden birisidir. Blockmason Link projesinin arkasındaki ise Blockmason Protocol bulunmaktadır. Blockmason Protocol, blockchain teknolojisi ve kripto para piyasasında son derece tecrübeli ve etkin bir ekiptir.

Blockchain teknolojisi denildiği zaman en çok bitcoin ile bilinse bile 2. nesil blockchain olarak kabul edilen Ethereum’un çıkışı ile birlikte akıllı sözleşme (smart contract) özelliği de eklenmiştir.  Akıllı sözleşme ile daha önce belirlenmiş şartların otomatik olarak bir yazılımla devre giren ve o şart yerine getirildiği zaman akıllı kontratta belirlenen sonucun otomatik olarak gerçekleştiği bir mekanizme olarak nitelendirilebilinir. Bu sayede şuan için akıl almayacak bir çok işlem güvenle yapılabilecektir. Çünkü aracıları ortadan kaldırarak her şeyin otomatik olarak yürütülmesine vesile olur. Ancak bundaki en büyük sorun oldukça karmaşık bir teknik alt yapı gerekmektedir. Bugün size bahsedeceğim Blockchain Link projesi ile akıllı kontratların daha ulaşılabilir hale getirilmesine çalışmaktadır.

Blockmason Link nedir? Özellikleri nelerdir?

Blockchain Link, hem geliştiricilere hemde kullanıcılara teknik detaylarla boğuşmadan akıllı kontrat hizmeti vermeyi planlamaktadır. Son zamanlarda blockchain teknolojisini hedefleyen sayısız projelerle ile birlikte akıllı sözleşmelere çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle bunu daha basit ve güvenli hale getirecek sistemlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Blockchain teknolojisi her ne kadar hayatımıza girmiş olsa da, blockchain geliştiriciliği başlamak için oldukça teknik bilgi ve kodlama gerektiren bir mecra. Veri bilimi, kodlama dilleri derken süreç uzayıp gidiyor. İşin geliştirme tarafında olmayan sıradan kullanıcı tarafında ise cüzdanlar, transfer zorlukları ve güvenlik gibi bazı zorluklar bulunmakta. Link burada devreye girip kullanıcı ve geliştiricilere bir dizi çözüm sunuyor.

Bu platform aracılığı ile daha önce kripto para sektörüne tecrübesi olmayan kişilerin kolay bir şekilde blockchaine girmesi sağlanır. Ara yüz olarak kullanıcı dostu bir yapı esas alınmıştır. Çok fazla teknik konunun olduğu bu zamanda Blockmason Link ile işlemleri kolaylaştırabiliriz. Karmaşık bir çok yazılımla uğraşma külfetinden sizi kurtaracaktır. Onun dışında diğer bir özellik ise kullanıcılar ve geliştiriciler için diğer web uygulamalarından çok farklıdır. Bu sayede 3.cü bir yazılıma ve eklentiye gerek kalmadan platformu kullanabilecekler.

Daha öncede belirtildiği gibi kullanım kolaylığı ekosistemin en iddialı özelliğidir. Esas amaç mevcut karmaşık yapıyı basitleştirmektedir. Bunun içinde mobil uygulama desteği sağlanacaktır. Bunun dışında güvenliğin üst düzey olması sistemin vazgeçilmez özelliklerden birisidir. Yönetecilerin mevcut alt yapıdaki sorunlara çözüm üretebilmesi de ekosistemin önem verdiği konulardandır. Bu özellikler dışında platformun otomatik belgeleme ve kod sistemi ve analitik veri görselleştirme gibi özellikleri yer almaktadır.

Takım

ICO ve Token Bilgileri
 • Toplam token sayısı: 5.000.000.000
 • ICO fiyatı: 0.01 ABD doları
 • Ethereum blockchain için amaçlanan toplam token sayısı: % 35
 • Alternatif blockchain için toplam token sayısı: % 35
 • Pazarlama, ödül ve airdrop için: % 10
 • Danışman tahsisi: % 5
 • Takım dağılımı: % 15

Sonuç

Blockmason Link akıllı kontratlarda mevcut zorluklarını ortadan kaldırarak bu sisteme girişi kolaylaştıracak bir ekosistemdir. Bu sayede yazılım geliştiriciler ve kullanıcıların kontratlardan daha fazla yararlanmasına yardımcı olacaktır. Blockchain teknolojisinin handikapı olan karmaşık yapıyı ortadan kaldıracak gibi görünmektedir. 2019 yılı itibarıyla yeni kripto para proje sayısındaki artışı Blockmason Link ile daha da artacağa benzemektedir. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://blockmason.link/

✅ Whitepaper: https://blockmason.link/wp-content/uploads/2018/11/Blockmason_Link_Whitepaper.pdf

✅ Telegram: https://t.me/blockmasonlink

✅ Twitter: https://twitter.com/blockmasonlink

✅ Facebook: https://www.facebook.com/blockmasonio

✅ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/blockmason-inc/

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


37 yorum

 1. Avatar Ezgin Dallı dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 2. Avatar Ali İsmail Babacan dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 3. Avatar Ahmet Polat dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 4. Avatar Cevdet Demirel dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje .Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 5. Avatar İrfan Anıl Fındıkçı dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim.Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 6. Avatar Ergün Değirmendereli dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 7. Avatar Semina Aktuna dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 8. Avatar Muhammed Bazit Deliloğlu dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 9. Avatar Cevdet Demirel dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 10. Avatar Dudu Dedeman dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 11. Avatar Bestami Ağırağaç dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 12. Avatar Fetullah Davutoğlu dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 13. Avatar Tubanur Dereli dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 14. Avatar Hasan Gemelmaz dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 15. Avatar Ayşen Aksoy dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 16. Avatar Emre Ayberk Akfırat dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 17. Avatar Goncagül Diri dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 18. Avatar Saliha Cana Dıvarcı dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 19. Avatar Rima Altıparmak dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 20. Avatar Nadire Erbul dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 21. Avatar Sömer Demiroğlu dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 22. Avatar Kutlu Alibeyoğlu dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 23. Avatar Sevinç Ak dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 24. Avatar Cantekin Erten dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 25. Avatar Nüket Aksan dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 26. Avatar Çisil Zeynep Dönmez dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 27. Avatar Zeynep Büşra Derdemez dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 28. Avatar Ruhugül Babadostu dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 29. Avatar Ayşe Durlanık dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 30. Avatar Hiba Alpuğan dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 31. Avatar Nadire Erbul dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 32. Avatar Emine Münevver Akca dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 33. Avatar Çisil Zeynep Dönmez dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 34. Avatar Sevinç Ak dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 35. Avatar Kutlu Alibeyoğlu dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 36. Avatar Orhan Kolay dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 1. 23 Nisan 2019

  […] Read Article […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.