Blockmason Link: Akıllı sözleşme platformu

 Post Views: 3323

Kripto para piyasasında bu sene yine iyi projeler ardı ardına gelmektedir. Bu projelere aracılık eden Bountyhive platformu uzun zamandır yeni çıkacak olan kripto paraların tanıtımına yardımcı olmaktadır. Bugün size bahsedeceğim Blockmason Link projesi Bountyhive platformunun tanıtımını üstlendiği projelerden birisidir. Blockmason Link projesinin arkasındaki ise Blockmason Protocol bulunmaktadır. Blockmason Protocol, blockchain teknolojisi ve kripto para piyasasında son derece tecrübeli ve etkin bir ekiptir.

Blockchain teknolojisi denildiği zaman en çok bitcoin ile bilinse bile 2. nesil blockchain olarak kabul edilen Ethereum’un çıkışı ile birlikte akıllı sözleşme (smart contract) özelliği de eklenmiştir.  Akıllı sözleşme ile daha önce belirlenmiş şartların otomatik olarak bir yazılımla devre giren ve o şart yerine getirildiği zaman akıllı kontratta belirlenen sonucun otomatik olarak gerçekleştiği bir mekanizme olarak nitelendirilebilinir. Bu sayede şuan için akıl almayacak bir çok işlem güvenle yapılabilecektir. Çünkü aracıları ortadan kaldırarak her şeyin otomatik olarak yürütülmesine vesile olur. Ancak bundaki en büyük sorun oldukça karmaşık bir teknik alt yapı gerekmektedir. Bugün size bahsedeceğim Blockchain Link projesi ile akıllı kontratların daha ulaşılabilir hale getirilmesine çalışmaktadır.

Blockmason Link nedir? Özellikleri nelerdir?

Blockchain Link, hem geliştiricilere hemde kullanıcılara teknik detaylarla boğuşmadan akıllı kontrat hizmeti vermeyi planlamaktadır. Son zamanlarda blockchain teknolojisini hedefleyen sayısız projelerle ile birlikte akıllı sözleşmelere çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle bunu daha basit ve güvenli hale getirecek sistemlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Blockchain teknolojisi her ne kadar hayatımıza girmiş olsa da, blockchain geliştiriciliği başlamak için oldukça teknik bilgi ve kodlama gerektiren bir mecra. Veri bilimi, kodlama dilleri derken süreç uzayıp gidiyor. İşin geliştirme tarafında olmayan sıradan kullanıcı tarafında ise cüzdanlar, transfer zorlukları ve güvenlik gibi bazı zorluklar bulunmakta. Link burada devreye girip kullanıcı ve geliştiricilere bir dizi çözüm sunuyor.

Bu platform aracılığı ile daha önce kripto para sektörüne tecrübesi olmayan kişilerin kolay bir şekilde blockchaine girmesi sağlanır. Ara yüz olarak kullanıcı dostu bir yapı esas alınmıştır. Çok fazla teknik konunun olduğu bu zamanda Blockmason Link ile işlemleri kolaylaştırabiliriz. Karmaşık bir çok yazılımla uğraşma külfetinden sizi kurtaracaktır. Onun dışında diğer bir özellik ise kullanıcılar ve geliştiriciler için diğer web uygulamalarından çok farklıdır. Bu sayede 3.cü bir yazılıma ve eklentiye gerek kalmadan platformu kullanabilecekler.

Daha öncede belirtildiği gibi kullanım kolaylığı ekosistemin en iddialı özelliğidir. Esas amaç mevcut karmaşık yapıyı basitleştirmektedir. Bunun içinde mobil uygulama desteği sağlanacaktır. Bunun dışında güvenliğin üst düzey olması sistemin vazgeçilmez özelliklerden birisidir. Yönetecilerin mevcut alt yapıdaki sorunlara çözüm üretebilmesi de ekosistemin önem verdiği konulardandır. Bu özellikler dışında platformun otomatik belgeleme ve kod sistemi ve analitik veri görselleştirme gibi özellikleri yer almaktadır.

Takım

ICO ve Token Bilgileri
 • Toplam token sayısı: 5.000.000.000
 • ICO fiyatı: 0.01 ABD doları
 • Ethereum blockchain için amaçlanan toplam token sayısı: % 35
 • Alternatif blockchain için toplam token sayısı: % 35
 • Pazarlama, ödül ve airdrop için: % 10
 • Danışman tahsisi: % 5
 • Takım dağılımı: % 15

Sonuç

Blockmason Link akıllı kontratlarda mevcut zorluklarını ortadan kaldırarak bu sisteme girişi kolaylaştıracak bir ekosistemdir. Bu sayede yazılım geliştiriciler ve kullanıcıların kontratlardan daha fazla yararlanmasına yardımcı olacaktır. Blockchain teknolojisinin handikapı olan karmaşık yapıyı ortadan kaldıracak gibi görünmektedir. 2019 yılı itibarıyla yeni kripto para proje sayısındaki artışı Blockmason Link ile daha da artacağa benzemektedir. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://blockmason.link/

✅ Whitepaper: https://blockmason.link/wp-content/uploads/2018/11/Blockmason_Link_Whitepaper.pdf

✅ Telegram: https://t.me/blockmasonlink

✅ Twitter: https://twitter.com/blockmasonlink

✅ Facebook: https://www.facebook.com/blockmasonio

✅ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/blockmason-inc/

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


7 yorum

 1. Avatar Mügenur Ahmet dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 2. Avatar Fetullah Davutoğlu dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 3. Avatar Ahmet Raşit Akoğuz dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 4. Avatar Canan Kumbasar dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 5. Avatar Mehmetcan Akay dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 6. Avatar Taçmin Durmuşoğlu dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 7. Avatar Aynur Gül Ercüment dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.