Blockmason Link: Akıllı sözleşme platformu

 Post Views: 1502

Kripto para piyasasında bu sene yine iyi projeler ardı ardına gelmektedir. Bu projelere aracılık eden Bountyhive platformu uzun zamandır yeni çıkacak olan kripto paraların tanıtımına yardımcı olmaktadır. Bugün size bahsedeceğim Blockmason Link projesi Bountyhive platformunun tanıtımını üstlendiği projelerden birisidir. Blockmason Link projesinin arkasındaki ise Blockmason Protocol bulunmaktadır. Blockmason Protocol, blockchain teknolojisi ve kripto para piyasasında son derece tecrübeli ve etkin bir ekiptir.

Blockchain teknolojisi denildiği zaman en çok bitcoin ile bilinse bile 2. nesil blockchain olarak kabul edilen Ethereum’un çıkışı ile birlikte akıllı sözleşme (smart contract) özelliği de eklenmiştir.  Akıllı sözleşme ile daha önce belirlenmiş şartların otomatik olarak bir yazılımla devre giren ve o şart yerine getirildiği zaman akıllı kontratta belirlenen sonucun otomatik olarak gerçekleştiği bir mekanizme olarak nitelendirilebilinir. Bu sayede şuan için akıl almayacak bir çok işlem güvenle yapılabilecektir. Çünkü aracıları ortadan kaldırarak her şeyin otomatik olarak yürütülmesine vesile olur. Ancak bundaki en büyük sorun oldukça karmaşık bir teknik alt yapı gerekmektedir. Bugün size bahsedeceğim Blockchain Link projesi ile akıllı kontratların daha ulaşılabilir hale getirilmesine çalışmaktadır.

Blockmason Link nedir? Özellikleri nelerdir?

Blockchain Link, hem geliştiricilere hemde kullanıcılara teknik detaylarla boğuşmadan akıllı kontrat hizmeti vermeyi planlamaktadır. Son zamanlarda blockchain teknolojisini hedefleyen sayısız projelerle ile birlikte akıllı sözleşmelere çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle bunu daha basit ve güvenli hale getirecek sistemlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Blockchain teknolojisi her ne kadar hayatımıza girmiş olsa da, blockchain geliştiriciliği başlamak için oldukça teknik bilgi ve kodlama gerektiren bir mecra. Veri bilimi, kodlama dilleri derken süreç uzayıp gidiyor. İşin geliştirme tarafında olmayan sıradan kullanıcı tarafında ise cüzdanlar, transfer zorlukları ve güvenlik gibi bazı zorluklar bulunmakta. Link burada devreye girip kullanıcı ve geliştiricilere bir dizi çözüm sunuyor.

Bu platform aracılığı ile daha önce kripto para sektörüne tecrübesi olmayan kişilerin kolay bir şekilde blockchaine girmesi sağlanır. Ara yüz olarak kullanıcı dostu bir yapı esas alınmıştır. Çok fazla teknik konunun olduğu bu zamanda Blockmason Link ile işlemleri kolaylaştırabiliriz. Karmaşık bir çok yazılımla uğraşma külfetinden sizi kurtaracaktır. Onun dışında diğer bir özellik ise kullanıcılar ve geliştiriciler için diğer web uygulamalarından çok farklıdır. Bu sayede 3.cü bir yazılıma ve eklentiye gerek kalmadan platformu kullanabilecekler.

Daha öncede belirtildiği gibi kullanım kolaylığı ekosistemin en iddialı özelliğidir. Esas amaç mevcut karmaşık yapıyı basitleştirmektedir. Bunun içinde mobil uygulama desteği sağlanacaktır. Bunun dışında güvenliğin üst düzey olması sistemin vazgeçilmez özelliklerden birisidir. Yönetecilerin mevcut alt yapıdaki sorunlara çözüm üretebilmesi de ekosistemin önem verdiği konulardandır. Bu özellikler dışında platformun otomatik belgeleme ve kod sistemi ve analitik veri görselleştirme gibi özellikleri yer almaktadır.

Takım

ICO ve Token Bilgileri
 • Toplam token sayısı: 5.000.000.000
 • ICO fiyatı: 0.01 ABD doları
 • Ethereum blockchain için amaçlanan toplam token sayısı: % 35
 • Alternatif blockchain için toplam token sayısı: % 35
 • Pazarlama, ödül ve airdrop için: % 10
 • Danışman tahsisi: % 5
 • Takım dağılımı: % 15

Sonuç

Blockmason Link akıllı kontratlarda mevcut zorluklarını ortadan kaldırarak bu sisteme girişi kolaylaştıracak bir ekosistemdir. Bu sayede yazılım geliştiriciler ve kullanıcıların kontratlardan daha fazla yararlanmasına yardımcı olacaktır. Blockchain teknolojisinin handikapı olan karmaşık yapıyı ortadan kaldıracak gibi görünmektedir. 2019 yılı itibarıyla yeni kripto para proje sayısındaki artışı Blockmason Link ile daha da artacağa benzemektedir. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://blockmason.link/

✅ Whitepaper: https://blockmason.link/wp-content/uploads/2018/11/Blockmason_Link_Whitepaper.pdf

✅ Telegram: https://t.me/blockmasonlink

✅ Twitter: https://twitter.com/blockmasonlink

✅ Facebook: https://www.facebook.com/blockmasonio

✅ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/blockmason-inc/

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


19 yorum

 1. Avatar Ezgin Dallı dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın.

 2. Avatar Ali İsmail Babacan dedi ki:

  Teşekkürler güzel bilgi

 3. Avatar Ahmet Polat dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim.

 4. Avatar Cevdet Demirel dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje

 5. Avatar İrfan Anıl Fındıkçı dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim.

 6. Avatar Ergün Değirmendereli dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 7. Avatar Semina Aktuna dedi ki:

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

 8. Avatar Muhammed Bazit Deliloğlu dedi ki:

  guzel bilgileriniz icin teşekurler

 9. Avatar Cevdet Demirel dedi ki:

  Çok bilgilendiriciydi. Teşekkür ederim.

 10. Avatar Dudu Dedeman dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum.

 11. Avatar Bestami Ağırağaç dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje.

 12. Avatar Fetullah Davutoğlu dedi ki:

  Elinize sağlık

 13. Avatar Tubanur Dereli dedi ki:

  Merhaba teşekkürler

 14. Avatar Hasan Gemelmaz dedi ki:

  Teşekkür ederiz çok yararlı bir makale olmuş.

 15. Avatar Ayşen Aksoy dedi ki:

  guzel bilgileriniz icin teşekurler

 16. Avatar Emre Ayberk Akfırat dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 17. Avatar Goncagül Diri dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 18. Avatar Saliha Cana Dıvarcı dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 1. 23 Nisan 2019

  […] Read Article […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.