BuzzShow: İlk ödül tabanlı sosyal medya ödül ağı

 Post Views: 1772

Blockchain teknolojisi şimdi birçok projede kullanılmaktadır. Yüz yılın buluşu olarak nitelendirilen bu teknoloji endüstrilerinin gelişmesine neden olmaktadır. Ayrıca, bazı şirketlerin malları, tedarikçileri ve müşterileri kontrol altına alma gereksinimini de ortadan kaldırmaktadır. Bunlar çoğunlukla video, medya ve reklamcılık şirketleridir.

Araştırmalar, çok geri kalmış ülkelerde bile, çok sayıda insanın, video aktarımını eğlence ve bilgi ana kaynağı olarak kullandığını gösteriyor. Bu gibi kullanıcıların sayısı ABD’de 200 milyondan fazladır. Yıllık 150 milyon dolar sadece video ilgili reklamlardan elde edilir. Video içeriğinin çoğu mobil cihazlarda görüntülenir. Farklı işletmeler pazarlama bütçesinin dörtte birinden fazlasını video reklamında harcıyor.

BuzzShow, tamamen yeni geliştirilmiş, ödüllü bir video sosyal ağıdır.  Ayrıca BuzzShow Goldies Token ise kullanıcılarının videoları yaratması, yönetmesi, paylaşması ve görüntülemesi için imkan vermektedir. Merkezi olmayan bu platform, gelecekte sosyal medya video alanlarında kullanıcı kontrolü sağlayacaktır. Ayrıca bu büyük bir gizlilik sağlayacaktır.

Şuan dünyada, küçük bir grup dijital medya şirketi, çevrimiçi olarak yaratılan ve yayınlanan tüm video içeriğini tek elinde tutmaktadır. Bunlardan özellikle Google (YouTube aracılığıyla) ve Facebook profesyonelce hazırlanmış veya Kullanıcıların ürettikleri içeriğin (UGC) çoğunu kontrol altında tutmaktadır. Bununla birlikte çoğu zaman yapılan iş için üreticiler hak ettiği paraları kazanamamaktadır. İçerik oluşturucuların çoğunun çalışmaları için herhangi bir ödül kazanması mümkün değildir.

BuzzShow, yaratıcılar ve küratörler tarafından merkezi olmayan ve desteklenen yeni bir Sosyal Video platformudur. Video yaratıcılarına, videolarının popülaritesine göre Goldies (BuzzShow’da kullanılan para birimi) ile ödül verilir. Merkezi olmayan ve işletilen insanlar tarafından işletilen platform, potansiyel olarak dünya çapında bir numaralı video sitesi olma amacındadır.

Video içerikler hala en büyük eğlence olma durumundadır. Vimeo ve Youtube gibi platformların geliştirilmesiyle video talebi dünya çapında artmaktadır. En kaliteli içeriğe rağmen, tüm kazançlar yaratıcıları tarafından değil, büyük şirketler tarafından kazanılmaktadır.

Bu platformun potansiyel kârları yaratıcılar, müşteriler ve küratörler arasında paylaşarak tamamen merkeziyetçi olmayan bir pazar durumuna gelecektir. Kullanıcılar her kayıt olduklarında, içerik izlediğinde ve paylaşım yaptığında ödüllendirilme şansına sahip olacaklardır.

Bu platformun bir çok yeni özelliği de vardır. Platform, Goldies adı verilen kendi para birimini kullanıyor ve video geliştiricileri, video popülerliğine bağlı olarak onunla ödüllendiriliyor. Platform dünyanın önde gelen video sitesi olmanın tam potansiyeline sahiptir. Platform ileri teknoloji kullanmaktadır, bu nedenle tüm video içeriği merkezden uzakta depolanacak.

Artık bir çok içerik oluşturucusu bu site sayesinde kitleleriyle kolayca bağlantı kurabilir ve artık özgürlüklerde her hangi bir kısıtlama olmaz. Ve artık bu platform sayesinde video küratörleri çabaları karşılığını alabilecektir.

Avantajları

» BuzzShow Evre 1 olarak çevrimiçi olarak geliştirilmiş, test edilmiş ve geliştirilmiştir. Diğer projelerden farklı olarak bu platform zaten geliştirilmiş ve test edilmiştir. Toplanacak fonları blok zincir teknolojisiyle çalışacak ve hızla güçlü bir kullanıcı tabanını geliştirecek şekilde kullanılacaktır.

» BuzzShow platformunun bir sonraki sürümü, üçüncü nesil Blockchain teknolojisine dayanılacaktır.  Bu blok zinciri teknolojisi sosyal medya ağları için çok önemli olan işlem maliyetleri, kapasite, istikrar ve güvenliğin tamamlanabilmesini sağlayacaktır.

» Şuan aktif olan bir çok platform tüketicileri korumak yerine, daha çok kar kazanabilmek için sansür uyguladı ve gizlilik ihlali yapmıştır. BuzzShow sosyal medya ağı, kullanıcılarına içeriğinin, dağıtım ölçütleri, para kazanma ve seçim dahil olmak üzere tam kontrol ve mülkiyet hakkı verecekken yalnızca yasadışı olduğu kanıtlanan içeriği devre dışı bırakacaktır.

» YouTube ve Facebook gibi platformlar herhangi bir içerik oluşturucuyu ve küratörü beğenmez ve çevrimiçi video pazarının hızla büyümesine rağmen izleyicilere kesinlikle ödül vermez. BuzzShow, çevrimiçi video içeriğinin popülerliğine dayalı ödüllendirme sistemi sayesinde kullanıcılarına farklılık kazandırmaktadır.

Yol Haritası

ICO Bilgileri

Token satışı 12 Şubat 2018’de başladı.

Ethereum olarak ödeme alınmakta.

1 Goldies token fiyatı = $0.25

Ayrıca bonusda vardır

Hard kap: 20.000.000 $

Toplam 150 million Goldies Token üretilmiştir

Daha ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz;

Website : https://www.buzzshow.com/tokensale

BuzzShow Blog : https://www.buzzshow.com/blog

Whitepaper : https://www.buzzshow.com/tokensale/resources/files/buzzshow_white_paper.pdf

ANN : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2791514.msg28547539#msg28547539

Facebook : https://www.facebook.com/buzzshownetwork

Twitter : https://twitter.com/buzzshownetwork

Telegram : https://t.me/buzzshow

Reddit : https://www.reddit.com/user/BuzzShow

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


6 yorum

 1. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş.

 2. Avatar Sömer Demiroğlu dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor.

 3. Avatar Memet Bağcı dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim.

 4. Avatar Atahan Adanır dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 5. Avatar Emre Ayberk Akfırat dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 6. Avatar Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.