BuzzShow: İlk ödül tabanlı sosyal medya ödül ağı

 Post Views: 2346

Blockchain teknolojisi şimdi birçok projede kullanılmaktadır. Yüz yılın buluşu olarak nitelendirilen bu teknoloji endüstrilerinin gelişmesine neden olmaktadır. Ayrıca, bazı şirketlerin malları, tedarikçileri ve müşterileri kontrol altına alma gereksinimini de ortadan kaldırmaktadır. Bunlar çoğunlukla video, medya ve reklamcılık şirketleridir.

Araştırmalar, çok geri kalmış ülkelerde bile, çok sayıda insanın, video aktarımını eğlence ve bilgi ana kaynağı olarak kullandığını gösteriyor. Bu gibi kullanıcıların sayısı ABD’de 200 milyondan fazladır. Yıllık 150 milyon dolar sadece video ilgili reklamlardan elde edilir. Video içeriğinin çoğu mobil cihazlarda görüntülenir. Farklı işletmeler pazarlama bütçesinin dörtte birinden fazlasını video reklamında harcıyor.

BuzzShow, tamamen yeni geliştirilmiş, ödüllü bir video sosyal ağıdır.  Ayrıca BuzzShow Goldies Token ise kullanıcılarının videoları yaratması, yönetmesi, paylaşması ve görüntülemesi için imkan vermektedir. Merkezi olmayan bu platform, gelecekte sosyal medya video alanlarında kullanıcı kontrolü sağlayacaktır. Ayrıca bu büyük bir gizlilik sağlayacaktır.

Şuan dünyada, küçük bir grup dijital medya şirketi, çevrimiçi olarak yaratılan ve yayınlanan tüm video içeriğini tek elinde tutmaktadır. Bunlardan özellikle Google (YouTube aracılığıyla) ve Facebook profesyonelce hazırlanmış veya Kullanıcıların ürettikleri içeriğin (UGC) çoğunu kontrol altında tutmaktadır. Bununla birlikte çoğu zaman yapılan iş için üreticiler hak ettiği paraları kazanamamaktadır. İçerik oluşturucuların çoğunun çalışmaları için herhangi bir ödül kazanması mümkün değildir.

BuzzShow, yaratıcılar ve küratörler tarafından merkezi olmayan ve desteklenen yeni bir Sosyal Video platformudur. Video yaratıcılarına, videolarının popülaritesine göre Goldies (BuzzShow’da kullanılan para birimi) ile ödül verilir. Merkezi olmayan ve işletilen insanlar tarafından işletilen platform, potansiyel olarak dünya çapında bir numaralı video sitesi olma amacındadır.

Video içerikler hala en büyük eğlence olma durumundadır. Vimeo ve Youtube gibi platformların geliştirilmesiyle video talebi dünya çapında artmaktadır. En kaliteli içeriğe rağmen, tüm kazançlar yaratıcıları tarafından değil, büyük şirketler tarafından kazanılmaktadır.

Bu platformun potansiyel kârları yaratıcılar, müşteriler ve küratörler arasında paylaşarak tamamen merkeziyetçi olmayan bir pazar durumuna gelecektir. Kullanıcılar her kayıt olduklarında, içerik izlediğinde ve paylaşım yaptığında ödüllendirilme şansına sahip olacaklardır.

Bu platformun bir çok yeni özelliği de vardır. Platform, Goldies adı verilen kendi para birimini kullanıyor ve video geliştiricileri, video popülerliğine bağlı olarak onunla ödüllendiriliyor. Platform dünyanın önde gelen video sitesi olmanın tam potansiyeline sahiptir. Platform ileri teknoloji kullanmaktadır, bu nedenle tüm video içeriği merkezden uzakta depolanacak.

Artık bir çok içerik oluşturucusu bu site sayesinde kitleleriyle kolayca bağlantı kurabilir ve artık özgürlüklerde her hangi bir kısıtlama olmaz. Ve artık bu platform sayesinde video küratörleri çabaları karşılığını alabilecektir.

Avantajları

» BuzzShow Evre 1 olarak çevrimiçi olarak geliştirilmiş, test edilmiş ve geliştirilmiştir. Diğer projelerden farklı olarak bu platform zaten geliştirilmiş ve test edilmiştir. Toplanacak fonları blok zincir teknolojisiyle çalışacak ve hızla güçlü bir kullanıcı tabanını geliştirecek şekilde kullanılacaktır.

» BuzzShow platformunun bir sonraki sürümü, üçüncü nesil Blockchain teknolojisine dayanılacaktır.  Bu blok zinciri teknolojisi sosyal medya ağları için çok önemli olan işlem maliyetleri, kapasite, istikrar ve güvenliğin tamamlanabilmesini sağlayacaktır.

» Şuan aktif olan bir çok platform tüketicileri korumak yerine, daha çok kar kazanabilmek için sansür uyguladı ve gizlilik ihlali yapmıştır. BuzzShow sosyal medya ağı, kullanıcılarına içeriğinin, dağıtım ölçütleri, para kazanma ve seçim dahil olmak üzere tam kontrol ve mülkiyet hakkı verecekken yalnızca yasadışı olduğu kanıtlanan içeriği devre dışı bırakacaktır.

» YouTube ve Facebook gibi platformlar herhangi bir içerik oluşturucuyu ve küratörü beğenmez ve çevrimiçi video pazarının hızla büyümesine rağmen izleyicilere kesinlikle ödül vermez. BuzzShow, çevrimiçi video içeriğinin popülerliğine dayalı ödüllendirme sistemi sayesinde kullanıcılarına farklılık kazandırmaktadır.

Yol Haritası

ICO Bilgileri

Token satışı 12 Şubat 2018’de başladı.

Ethereum olarak ödeme alınmakta.

1 Goldies token fiyatı = $0.25

Ayrıca bonusda vardır

Hard kap: 20.000.000 $

Toplam 150 million Goldies Token üretilmiştir

Daha ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz;

Website : https://www.buzzshow.com/tokensale

BuzzShow Blog : https://www.buzzshow.com/blog

Whitepaper : https://www.buzzshow.com/tokensale/resources/files/buzzshow_white_paper.pdf

ANN : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2791514.msg28547539#msg28547539

Facebook : https://www.facebook.com/buzzshownetwork

Twitter : https://twitter.com/buzzshownetwork

Telegram : https://t.me/buzzshow

Reddit : https://www.reddit.com/user/BuzzShow

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


22 yorum

 1. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş.

 2. Avatar Sömer Demiroğlu dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor.

 3. Avatar Memet Bağcı dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim.

 4. Avatar Atahan Adanır dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 5. Avatar Emre Ayberk Akfırat dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 6. Avatar Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 7. Avatar Nesibe Nurefşan Alkan dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 8. Avatar Servet Akçagunay dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 9. Avatar Sevinç Ak dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 10. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 11. Avatar Mehmetcan Akay dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 12. Avatar Elif Kevser Eroğlu dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 13. Avatar Eyüp Orhun Fındık dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 14. Avatar Cem Ozan Erim dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 15. Avatar Burak Tatkan Altıntaş dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 16. Avatar Bedir Destereci dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 17. Avatar İsmail Enes Eruzun dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 18. Avatar Ahmet Ruken Altay dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 19. Avatar Hürel Demiriz dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 20. Avatar Muhlis Kayaoğlu dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 21. Avatar Rana Altınoklu dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 22. Avatar Öktem Duymuş dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.