Cashaa: Yeni Nesil Bankacılık Platformu

 Post Views: 836

Merhaba, bu yazımda sizlere oldukça yeni olan “Cashaa” projesinden bahsetmek istiyorum.  Bitcoin ve kripto gibi para birimlerini gerçek hayatta nasıl kullanacağımıza dair var olan soru işaretlerinin  hepimizin de ortak bir problemi olduğunu  ve bu yolda aradığımız en iyi çözüm yolunun da Cashaa olduğunu düşünerek  sizleri en güvenilir ve yaşamımızdaki kaliteyi arttıracak olan Cashaa ile tanıştırmak istiyorum. Bu projenin ICO’su, kripto endüstrisinin meraklıları arasında duyulmaktadır. Kısa bir tanım Cashaa için faydalı bir platform olabilir. Ancak bu sadece buz dağının görünen kısmıdır.

Bilindiği gibi dünyadaki bir çok ülke finansal krizlerden etkileniyor ve bu finansal sistemin zayıflamasına ve domino etkisi ile küresel pazardaki önemli bir yavaşlamaya neden olmaktadır. Şuan ki mevcut sistemde uluslararası fon transferleri çok zor yürütülmektedir, zaman alıcıdır ve olukça masraflıdır. Şuan ki mevcut sistem, çok yavaş olan geleneksel bankacılığa, çok sayıda aracıya, çok yüksek döviz kurlarına, rekabetçilikten oluşan risklere ve hükümet düzenlemelerine bağımlıdır ve küresel ekonomik büyümenin çok yavaş olmasına bağımlıdır.

Cashaa, web sitesinde “sonraki milyarlar için yeni nesil bankacılık platformu” olduklarını cesurca ifade ediyor. Cashaa bunu oluşturmak için hem kriptopara hem de döviz için blok zincirde kurulmuş bir eşler arası ödemeler platformudur. Bakınız: https://www.cashaa.com/

Cashaa, altyapısını blok zincir (blockchain) üzerine kurulmuştur ve finansal ürünlerin uygulaması için yapay zekayı kullanır. Düşük maliyetli para birimlerinin değişimini kolaylaştıracak, küresel ekonomiye katılımı sağlayacak ve açık mimari kullanarak bu topluluk için yeni perspektifler geliştirmesi olası hedeflerdir. Cashaa, klasik bankacılık altyapısını tamamen yeniden inşa etmek yerine, tüketicilerin kriptonun teknik ayrıntılarıyla boğuşmasına gerek kalmadan, kişilerin düşük maliyetle ve yüksek hızda para hareketi yapmasına olanak sağlayan bir dijital bankacılık platformu geliştirmiştir.  Teknolojisi blok zinciridir ve kullanımı kolay ve güvenilirdir.

Destek imkânı olarak kullanılacak yaklaşık beş ürünleri mevcuttur. Beş ürün nedir? Onları tek tek konuşalım.

 1. Cüzdan
  Bankaların müşterileri için cüzdanlar veya hesaplar sunmaları zorunludur. Bu Cashaa hesabını ayırabilen, depolamak ve çekmek için kullanılan fonları, dövizi ve doğrudan telefonunuzdan gelen çeşitli kriptoparaları saklamak, ticaret yapmak ve depolamak için kullanılabilir.
 2. Fiziksel ve Sanal Kart
  Aslında bu kart, geleneksel bankacılığımız olan ve sahip olduğumuz bir ATM kartı gibi işlev görür. Bu kartlardan bir tanesi sundukları avantajlar yerel para birimine doğrudan dönüştürme ve herhangi bir ATM makinesinden para çekme özelliğidir.
 3. Mikro Kredi
  Cüzdan veya hesap sahibi olan herhangi bir Cashaa müşterisine kredi imkanı sağlanabilmektedir.
 4. Eşler Arası Borsa
  Tüm müşteriler, bir döviz kurundan ve kriptoparadan faydalanırken ticaret yapmak yanında ucuz ve uygun maliyetli iyi hazırlanmış bir platformdan doğrudan kriptopara değişimi yapabilir.
 5. Eşler Arası Sigorta
  Cashaa, müşterilerine daha ucuz bir maliyetle sigorta sağlamaya ve müşterinin durumunu her durumda korumaya çalışmaktadır.

ICO Ayrıntıları

Pre-sale dönemi çoktan bitti, bu nedenle anlatmaya gerek yok. ICO ise 6 Kasım 2017’den itibaren başladı. Maksimum satış hedefi 32 milyon ABD dolarıdır. CAS tokenlerinin maliyeti token başına 0,1 ABD dolarıdır. Cashaa’yı başarılı bir şirket haline getiren çok cesur bir karar, arzulanan sermaye biriktikçe şirketin başarısını garanti edecek maksimum satış hedefine ulaşmaları gerektiğini kanıtlıyor. Yatırımcıların bu bir şirkete yatırım yapmaları şarttır. Çoklu fayda garantisi görülecektir.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki linklerden ziyaret edebilirsiniz.

Token Adı: Cashaa token
Token Sembolü: CAS
Simgesi Temel: Ethereum EIP20
Pre-sale satış: 20 Ekim – 30 Ekim 2017
Token Satış Başlangıcı: 6 Kasım 2017
Token Satış Sonu: 5 Aralık 2017
Hard cap : 32.000.000 USD
Fiyat : 1 CAS = 0.10 USD

Website: https://cashaa.com/

whitepaper: https://cashaa.com/pdf/Cashaa_WP.pdf

https://www.facebook.com/cashaaLtd/

https://www.linkedin.com/company/cashaa

https://www.instagram.com/cashaanews/

https://www.youtube.com/channel/UCwRJjX6dNz49j3Pc0ROZJbg

https://discordapp.com/invite/FUfUVJx

https://chat.whatsapp.com/invite/CAQbheFALavIDuptTEkw7E

Me: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


4 yorum

 1. Esat Erdem Daniş dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor.

 2. Ziya Doğramacı dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 3. Sarper Akış dedi ki:

  eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor.

 4. Mahmut Omacı dedi ki:

  Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler