CDRX: Blockchain tabanlı kripto depo sertifikası

 Post Views: 1243

Sermaye ve borç piyasaları, dünyanın en popüler ve köklü pazarları arasında önemli yer tutmaktadırlar. Ancak, hala yüksek işlem maliyetleri (aracılık ücretleri veya likiditeye ilişkin masraflar) ve idari giderler, geleneksel hisse senedi sahipliği sürecinin yavaşlığı ve çok sayıda işlem yapılması gibi bir takım dezavantajlara sahiptirler. Crypto Depository Receipt, (Kripto Depo Sertifikası, CDR) kripto para piyasasında yeni bir platformdur. Kripto paralardaki finansal piyasalarda önemli değişiklikler yaratabilecek yeni platformları üzerinde çalışmaktadırlar. CDRX, CDR’lerin popülerleştirilmesi ve yeni güvenlik – verimlilik seviyeleri yaratmak için çalışan şirketler arasındadır.

Depo Sertifikası (Depositary Receipt) nedir?

Koç Üniversitesi, Borsa Kulübü “Borsa Terimleri Sözlüğü”nde yazdığı gibi; “yerel bir saklama kuruluşunda depo edilen yabancı menkul kıymetleri temsilen çıkarılan ve bu menkul kıymetlerin verdiği hakları aynen sağlayan, bunlara özdeş, hamiline yazılı, nominal değeri temsil ettiği yabancı menkul kıymetin para birimi cinsinden ifade edilen sermaye piyasası aracıdır.” Kripto Depo Sertifikası ve yerel ihraçlar, yeni bir finans dünyası yaratır, şirket eylemlerini ortadan kaldırır, kesirli mülkiyete izin verir ve işlem maliyetlerini neredeyse ortadan kaldırır.

Temel paylar piyasadan veya tüzel kişiliğinden kaynaklanmaktadır. CDR’ler CDRX tarafından, bir blok zincirindeki mevduat bankası / tröstüyle (tekelci yönetim biçimi) bağlantılı olarak, akıllı sözleşmeler yoluyla temettü ödemeleri, oylama ve diğer şirket eylemlerine izin veren bir şekilde yayınlanır. Her bir CDR, tek bir hisseyi temsil eder ve bir payın, tek veya çoklu payların kesirli şekilde işlem görmesine olanak sağlar. CDR’ler esas olarak, ABD borsalarında işlem görebilen yabancı bir şirkette belirli sayıda hisseyi temsil eden bir ABD bankası tarafından ihraç edilen onaylanabilir kıymetli evraklar olan Amerikan Depo Sertifikasının (ADR’ler) kripto eşdeğeridir.

CDRX, hisselerin, tahvillerin ve türevlerin, bire bir temele dayanan menkul kıymetler tarafından desteklenen menkul kıymetli tokenlere dönüştürülmesini sağlayacak bir platform geliştirmektedir. Piyasaya sürüldükten sonra, CDR’ler CDRX’in kendi borsasında veya diğer borsalarda işlem yapılmasına olanak sağlayacaktır. Önemlisi, bu çözüm sadece mevcut hisse senetleri için geçerli olacak, ancak firmaların yeni hisse senetlerini doğrudan token olarak çıkarmasına da izin verecektir.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri
 • Token adı: CDRX
 • Token tipi: Ethereum ERC20
 • Üretilecek toplam token sayısı: 200.000.000
 • Token fiyatı: 0.50 ABD doları
 • Kabul edilen para birimleri: ETH, BTC
 • Ön ICO başlangıç tarihi: 24/08/18
 • Ön ICO bitiş tarihi: 14/09/18
 • ICO başlangıç tarihi: 14/09/18
 • ICO bitiş tarihi: 28/09/18
 • Private Sale: Devam ediyor

Sonuç

CDR’ler hala emekleme aşamasındadır ancak Blockchain teknolojisi ile endüstride verimlilik potansiyelini artıracaktır. CDRX buna büyük bir yenilik getirecek gibi görünmektedir. Bu sayede, kripto para ticaretini artıracak ve müşterilerine farklı bir deneyim sunacaktır. Oldukça etkileyici bir takıma sahip olan projenin tüm bunların üstesinden gelebileceğe benzemektedir. ICO süreci özel satış şeklinde devam etmektedir. Sizde bu projeyi yakından inceleyin ve ICO yatırım fırsatını kaçırmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://cdrx.io/

✅ Whitepaper: https://cdrx.io/docs/wp/whitepaper-en.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5030690.0

✅ Telegram: http://t.me/cdrxchange

✅ Twitter: https://twitter.com/cdrxchange

✅ Facebook: https://facebook.com/cdrx.io

✅ Medium: https://medium.com/@cdrx

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


5 yorum

 1. Burak Karaman dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı.

 2. Ata Kerem Akman dedi ki:

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 3. Semina Aktuna dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur.

 4. Hulusi Ak dedi ki:

  Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 5. Hacı Mehmet Adıgüzel dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.