ClinTex: Blockchain tabanlı klinik deney platformu

 Post Views: 2171

Günümüzde yapılan çalışmalardan ötürü bir çok hastalığa teşhis koymak ve tedavi etmek kolaylaşmıştır. Her gün bir çok yeni çalışma yapılmakta ve bunlarla ilgili veriler elde edilmektedir. Bunlarda en büyük sorun çalışmalarda elde edilen verilerin işlenmesi ve yorumlanmasıdır. Çünkü bir çok veri içinde istenilen bilgiye ulaşmak oldukça zordur. Bugün bahsedeceğim ClinTex projesi bu konuda çözüm elde etmeyi amaçlayan bir projedir.

Hastalıkların teşhisi ve tedavisinde daha iyi yollar bulmak amacıyla klinik deneyler yapılmaktadır. Bu klinik deneyler, belirli tıbbi yaklaşımların belirli hastalıklar ya da insan grupları için nasıl sonuçlar çıkartacağını gösterebilir. Klinik denemeler, sağlık konusunda karar vermede yüksek kaliteli veriler üretir. Klinik araştırmalar, yeni ilaçların güvenliğini ve etkinliğini test etmek için kullanılır. Ancak klinik deneylerin verimliliği, yeni ilaçların piyasaya sürülmesinde yüksek maliyete ve gecikmelerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

ClinTex, operasyonel KPI’lar (ulaşılması arzulanan hedefler), tahmini veri analizleri ve makine öğrenimi (AI) ile klinik araştırmalar yürütmede önemli kalite ve operasyonel iyileştirme araçları kullanan klinik deney endüstrisi için blockchain platformdur. Platform, daha fazla işbirliğini teşvik etmek için bilgiyi daha kolay bir şekilde paylaşma becerisiyle birlikte, klinik deney sponsorlarını bir araya getirecek ve bilgiye gerçek zamanlı erişim sağlayacaktır.

Nasıl Çalışır?

ClinTex bilim camiasına yeni bir boyut getirecektir. Yeni ilaçların klinik çalışmalarını yönetmek ve denetlemek için güçlü ve anlayışlı analitik tabanlı görselleştirme sağlamak amacıyla dağıtılmış defter teknolojisini kullanarak ilaç endüstrisine bir çözüm sağlayıcısı olacaktır. ClinTex klinik deney zeka CTI platformu, ilk kez klinik deneme sürecine tahmini analitik ve makine öğrenimi sağlayacak yedi uygulamadan oluşmaktadır. Proaktif klinik deneme yönetimi ile operasyonel ve klinik verimliliğin sağlanması sağlanacaktır.

CTI Platformu, çeşitli klinik araştırma bilgilerinin tüm kaynaklarını tek bir yerde birleştirir ve daha sonra bir çalışma performansı panosunu, sorgu performansını, veri parasını, satıcı verilerini, hasta alımını, hasta hatalarını, emniyet, uyumluluk, site tahminini ve hasta tahminini içerir. CTI Platformu, klinik deneylerde çalışan profesyonellerin klinik araştırmanın güvenliği, bütünlüğü ve operasyonel verimliliği konusunda proaktif hareket etmesini sağlayan değerli analizler sağlar.

ICO ve Token Bilgileri
 • Token adı: CLX
 • Token fiyatı: 1 CLX = 0.10 USD
 • Platform: Ethereum
 • Kabul edilen para birimleri: BTC, ETH
 • Soft cap: 4,000,000 ABD doları
 • Hard cap: 19,000,000 ABD doları
 • Pre-sale zamanı: 03 Eylül 2018 – 24 Eylül 2018
 • ICO zamanı: 03 Ekim 2018 – 05 Kasım 2018

Sonuç

ClinTex, blockchain teknolojisini faydalarını sonuna kadar kullanan klinik deney işbirliği ve veri analizi platformudur. Ethereum blok zincirindeki akıllı sözleşmeleri kullanarak, sektör genelinde klinik araştırma verilerinin paylaşılmasında işbirliğini ilerletecek araçları ve gelişmiş klinik veri incelemesiyle klinik çalışmaların yürütülmesi konusunda önemli kalite ve operasyonel iyileştirmeler sağlayan uçtan uca merkezi olmayan bir çözüm sağlar. Sağlam bir ekip tarafından yönetiken bu projenin büyük ilgi göreceğini düşünüyoruz.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Website: https://www.clintex.io

Whitepaper: https://www.clintex.io/Clintex_CTi_Whitepaper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4821618.0

Twitter: https://twitter.com/ClinTexCTi

Telegram: https://t.me/ClinTexCTiNews

Reddit: https://www.reddit.com/r/ClinTexCTi

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/eclintex-ltd/

Medium: https://medium.com/clintexcti

Author: truncus


22 yorum

 1. Avatar Volkan İpek dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 2. Avatar Recep Atasay dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 3. Avatar Kahraman Ay dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.

 4. Avatar Ali Kara dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 5. Avatar Tutkum Ahmadı dedi ki:

  eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor.

 6. Avatar Bahar Özlem Albaş dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş.

 7. Avatar Burak Karaman dedi ki:

  Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler

 8. Avatar Mustafa Gür dedi ki:

  Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

 9. Avatar Cevdet Demirel dedi ki:

  Merhaba teşekkürler

 10. Avatar Yeşim Saray dedi ki:

  Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler

 11. Avatar Dalay Derya dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 12. Avatar Alper Emin Erkuş dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 13. Avatar İsmail Enes Eruzun dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 14. Avatar Sömer Demiroğlu dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 15. Avatar Lemi Akarçay dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 16. Avatar Aynur Gül Ercüment dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 17. Avatar Mert Cem Eliçin dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 18. Avatar Orhan Kolay dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 19. Avatar Refiye Seda Dalyaprak dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 20. Avatar Ayşe Durlanık dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 21. Avatar Oktay Fatih dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 22. Avatar Nilüfer Bağlar dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.