ClinTex: Blockchain tabanlı klinik deney platformu

 Post Views: 1569

Günümüzde yapılan çalışmalardan ötürü bir çok hastalığa teşhis koymak ve tedavi etmek kolaylaşmıştır. Her gün bir çok yeni çalışma yapılmakta ve bunlarla ilgili veriler elde edilmektedir. Bunlarda en büyük sorun çalışmalarda elde edilen verilerin işlenmesi ve yorumlanmasıdır. Çünkü bir çok veri içinde istenilen bilgiye ulaşmak oldukça zordur. Bugün bahsedeceğim ClinTex projesi bu konuda çözüm elde etmeyi amaçlayan bir projedir.

Hastalıkların teşhisi ve tedavisinde daha iyi yollar bulmak amacıyla klinik deneyler yapılmaktadır. Bu klinik deneyler, belirli tıbbi yaklaşımların belirli hastalıklar ya da insan grupları için nasıl sonuçlar çıkartacağını gösterebilir. Klinik denemeler, sağlık konusunda karar vermede yüksek kaliteli veriler üretir. Klinik araştırmalar, yeni ilaçların güvenliğini ve etkinliğini test etmek için kullanılır. Ancak klinik deneylerin verimliliği, yeni ilaçların piyasaya sürülmesinde yüksek maliyete ve gecikmelerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

ClinTex, operasyonel KPI’lar (ulaşılması arzulanan hedefler), tahmini veri analizleri ve makine öğrenimi (AI) ile klinik araştırmalar yürütmede önemli kalite ve operasyonel iyileştirme araçları kullanan klinik deney endüstrisi için blockchain platformdur. Platform, daha fazla işbirliğini teşvik etmek için bilgiyi daha kolay bir şekilde paylaşma becerisiyle birlikte, klinik deney sponsorlarını bir araya getirecek ve bilgiye gerçek zamanlı erişim sağlayacaktır.

Nasıl Çalışır?

ClinTex bilim camiasına yeni bir boyut getirecektir. Yeni ilaçların klinik çalışmalarını yönetmek ve denetlemek için güçlü ve anlayışlı analitik tabanlı görselleştirme sağlamak amacıyla dağıtılmış defter teknolojisini kullanarak ilaç endüstrisine bir çözüm sağlayıcısı olacaktır. ClinTex klinik deney zeka CTI platformu, ilk kez klinik deneme sürecine tahmini analitik ve makine öğrenimi sağlayacak yedi uygulamadan oluşmaktadır. Proaktif klinik deneme yönetimi ile operasyonel ve klinik verimliliğin sağlanması sağlanacaktır.

CTI Platformu, çeşitli klinik araştırma bilgilerinin tüm kaynaklarını tek bir yerde birleştirir ve daha sonra bir çalışma performansı panosunu, sorgu performansını, veri parasını, satıcı verilerini, hasta alımını, hasta hatalarını, emniyet, uyumluluk, site tahminini ve hasta tahminini içerir. CTI Platformu, klinik deneylerde çalışan profesyonellerin klinik araştırmanın güvenliği, bütünlüğü ve operasyonel verimliliği konusunda proaktif hareket etmesini sağlayan değerli analizler sağlar.

ICO ve Token Bilgileri
 • Token adı: CLX
 • Token fiyatı: 1 CLX = 0.10 USD
 • Platform: Ethereum
 • Kabul edilen para birimleri: BTC, ETH
 • Soft cap: 4,000,000 ABD doları
 • Hard cap: 19,000,000 ABD doları
 • Pre-sale zamanı: 03 Eylül 2018 – 24 Eylül 2018
 • ICO zamanı: 03 Ekim 2018 – 05 Kasım 2018

Sonuç

ClinTex, blockchain teknolojisini faydalarını sonuna kadar kullanan klinik deney işbirliği ve veri analizi platformudur. Ethereum blok zincirindeki akıllı sözleşmeleri kullanarak, sektör genelinde klinik araştırma verilerinin paylaşılmasında işbirliğini ilerletecek araçları ve gelişmiş klinik veri incelemesiyle klinik çalışmaların yürütülmesi konusunda önemli kalite ve operasyonel iyileştirmeler sağlayan uçtan uca merkezi olmayan bir çözüm sağlar. Sağlam bir ekip tarafından yönetiken bu projenin büyük ilgi göreceğini düşünüyoruz.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Website: https://www.clintex.io

Whitepaper: https://www.clintex.io/Clintex_CTi_Whitepaper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4821618.0

Twitter: https://twitter.com/ClinTexCTi

Telegram: https://t.me/ClinTexCTiNews

Reddit: https://www.reddit.com/r/ClinTexCTi

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/eclintex-ltd/

Medium: https://medium.com/clintexcti

Author: truncus


9 yorum

 1. Volkan İpek dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 2. Recep Atasay dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 3. Kahraman Ay dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.

 4. Ali Kara dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 5. Tutkum Ahmadı dedi ki:

  eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor.

 6. Bahar Özlem Albaş dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş.

 7. Burak Karaman dedi ki:

  Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler

 8. Mustafa Gür dedi ki:

  Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

 9. Cevdet Demirel dedi ki:

  Merhaba teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.