COMSA: NEM protokolü üzerine kurulmuş ilk platform

 Post Views: 1023

Merhaba, bu yazımda sizlere oldukça yeni olan “Comsa” projesinden bahsetmek istiyorum.  Bitcoin ve kripto gibi para birimlerini gerçek hayatta nasıl kullanacağımıza dair var olan soru işaretlerinin  hepimizin de ortak bir problemi olduğunu  ve bu yolda aradığımız en iyi çözüm yolunun da Comsa olduğunu düşünerek  sizleri en güvenilir ve yaşamımızdaki kaliteyi arttıracak olan Comsa ile tanıştırmak istiyorum. Bu projenin ICO’su, kripto endüstrisinin meraklıları arasında duyulmaktadır. Kısa bir tanım COMSA ICO için faydalı bir platform olabilir. Ancak bu sadece buzdağının görünen kısmıdır.

Comsa Nasıl Çalışır?

Aslında Comsa hepsi bir arada ICO platformudur. Platformun amacı, ICO alanındaki önemli konulardan bazılarını çözmektir. İşletmelere, örneğin kendi ICO’sunu oluşturmak ve blok zincir teknolojisini NEM projesinin özel blok zinciri (blockchain) ile uygulamak için destek ve çözümlere erişim imkanı sunuyor. Blockchain hakkında fazla bilgisi olmayan kişilere bile yardımcı oluyor ve bunun kolaylıkla yapmasını sağlıyor.

Comsa ayrıca escrow gibi üçüncü taraf kuruluşların gerekliliğini de ortadan kaldıracaktır. Çünkü Comsa yerli para birimlerinde güvenilmeyen işlemleri güvenle yapabilir. Bununla birlikte, platformda yayınlanan tüm tokenler hem NEM hem de Ethereum kamu blok zincirleri ile entegre olacak. Bu sayede asla değiştirilemez bir kayıt oluşturacaktır.

Sonuçta, bir basın bülteniyle açıklandığı gibi Comsa, “token oluşturma ve değiştirme için tek duraklı bir mağaza çözümü” demektir.

Platform, 2018 yılına kadar akıllı bir sözleşme sistemini de entegre edecek. Kullanıcılar bu akıllı sözleşme özelliğinden sonra, bitcoin , NEM, Ethereum ve birden çok mijin özel blok zincirlerini, aralarında denge dengesi sağlamak için tek bir ağ olarak koordine edebilecek . Şirket ayrıca, kullanıcıların yerel para birimi olan XEM’e sahip olmadan blok zincirinde para birimi cinsinden pratik ticari işlemleri gerçekleştirebilmelerini sağlayan NEM engel zincirinde “ağ ücreti delegasyonu” sunacaklar.

Bütün bunlar şirketlerin gelecekte ICO’lara yaklaşım biçimini değiştirebilir. Bağımsız Ethereum, Bitcoin ve NEM’in ortak bir ekosisteme entegrasyonu COMSA, projenin temel teknik yeniliklerinden biridir. Bu sayede benzersiz bir platform haline gelecektir. COMSA, ICO projelerine gelecekte tek çözüm olacaktır. COMSA tarafından yürütülen projeler için tokenler, NEM zincirinde Mosaic tokenleri veya Ethereum blok zincirinde ERC-20 tokenleri olabilir. COMSA, yeni merkezi olmayan uygulamalardan çok kurulmuş Japon şirketlerini hedeflemektedir.

 Neden COSMA’ya yatırım yapmalısınız?

1. Beyazkağıtta belirtilen özenli plan sayesinde, yeni kurulan şirketler ile blockchain arasında köprü kurar. Bu, işletmeler için büyük kolaylık sağlayabilir.

2. COMSA, yerli para birimlerinde olan güvenilmez işlemleri, emanet hizmetleri gibi 3. taraf kuruluşların gereksinimini ortadan kaldıracaktır. Bu, üçüncü şahıslara işlemlerin yürütülmesine ve ödeme yapılmasına yardımcı olacak ve bu tür işlemlerde en az risk ile sorunsuzca geçmesini sağlayacak. Buda insanlar için güven hissini artıracaktır.

3. Comsa, şirketin yeni ICO simgelerini listeleyeceği Zaif kriptopara borsası ile alışverişi imkanı sağlar. Ayrıca, token sahiplerinin ICO simgelerini kullanmasına izin veren bir platform oluştutulmaktadır.

4. Kendi ICO’sunu wavesplatform gibi kolayca oluşturabilirsiniz ancak bu durumda bu ek özelliklerle çok dili destekleyen bir beyazkağıt, önceden ayarlanmış bir token satış gösterge paneli, Blockchain entegrasyon hizmetleri, halkla ilişkiler hizmetleri ve şirketlere ayrılmış diğer hizmetler kendinizi hazırlamak zorunda kalabilirsiniz. COMSA platformunda yayınlanan bir ICO tokeni ise (2018’de piyasaya sunulmaya hazırlanıyor) Comsa Core motorunu kullanarak NEM ve Ethereum blockchain arasında dönüştürülebilir.

COMSA ICO

COMSA tokenleri şuanda satılmaya devam etmektedir. 227.957 katılımcıyla 88 milyon doların üzerinde para toplamıştır. ve token satışları 6 Kasım 2017’de saat 14: 00’de sona erecek (GMT + 9)

+14% bonus 10/2 14:00 – 10/4 14:00 (JST)
+10% bonus 10/4 14:00 – 10/11 14:00 (JST)
+5% bonus 10/11 14:00 – 10/25 14:00 (JST)

Official site https://comsa.io/en/

Telegram https://t.me/comsaio

Facebook https://www.facebook.com/comsaio/

Twitter https://twitter.com/comsaglobal

Tech. dokümantasyon (İngilizce): https://comsa.io/en/download/52847/

 

me: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


13 yorum

 1. Avatar Akife Erbay dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar.

 2. Avatar Gökay Bağış dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş.

 3. Avatar Lütfiye Sena dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor.

 4. Avatar Tunca Eryılmaz dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 5. Avatar Volkan İpek dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 6. Avatar Bülent Yiğit dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 7. Avatar Hülya Delı Chasan dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 8. Avatar Ercüment Akıncılar dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 9. Avatar Alphan Ekercan dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 10. Avatar Rümeysa İrem Devecel dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 11. Avatar Nüket Aksan dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 12. Avatar Osman Sinan Devrim dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 13. Avatar Tutkum Ahmadı dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.