Crypton Exchange: Yeni nesil kripto para borsası

 Post Views: 1355

Kripto paraların tüm insanlar tarafından benimsenmesini engelleyen en önemli durum, toplum geneli için son derece karmaşık olmasıdır. Oldukça teknik konuları ve detayları barındırmaktadır. Bu alana yatırım yapmak isteyen kişiler olsa dahi kripto paralar yüksek bir giriş engeline sahiptir. Teknik konular konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler özel anahtarlarını kaybedip tüm paralarını biranda kaybedebilirler. Bunu yaşamak istemeyen kişiler için yapılacak çok şey var ancak bu konuda destek verecek platform sayısı yetersizdir. Bu yazımda bahsedeceğim Crypton platformu kullanıcıların faydalarını ön plana çıkaran yeni nesil bir ekosistemdir.

Crypton Exchange nedir?

Crypton’ın öncelikli görevi, kendine özgü özellikleri olan müşteriler için en güvenli ve en uygun kripto para birimi borsasını oluşturmaktır. Merkezi Malta’da olan CryptoForce şirketine bağlı olarak çalışacaktır. Tüm kullanıcıların kullanabileceği Beta sürümü 2019 yılında yapılması planlanmaktadır. Borsa açıldıktan sonra büyük rağbet görmesi beklenmektedir. Ve kullanıcı sayısının giderek artarak 70 binin üstünde kullanıcıya ulaşması hedeflenmektedir. Platformun bir diğer özelliği olan Crypton Pay’inde faaliyete geçmesi beklenmektedir.

Crypton Exchange avantajları nelerdir?

Crypton borsasında işlem ücretleri, çoğu kripto para borsaları tarafından sunulanlardan birkaç kat daha düşük olacaktır. Buna ek olarak, Crypton bazen büyük siparişlerin (Market Maker) bekleyen siparişlerini kullanarak ücretlerinin geri kalanını bile ödemektedir. Crypton, müşterilerin soğuk cüzdanlar üzerindeki fonlarının korunmasını sağlarken, ticari işlemlerde bilgilerin, para birimlerinin ve verilerin korunmasına yönelik bankacılık düzeyinde bir koruma sağlar. Crypton, müşterilerin hesaplarına para yatırmak için ücret talep etmez. Ayrıca, her müşteri bir dakika içinde hesabından para çekebildiği ücretsiz bir banka kartı alır. Crypton, teknik ve ticari departmanların işbirliği sayesinde saniyede 100.000 işlem gerçekleştirilmesini sağlayan yenilikçi bir platformdur.

Debit banka kartları

Şuan ki mevcut sistemlerde bir şirketin banka kartı üretebilmesi için bazı bankalarla anlaşma yaparak lisans almaları gerekmektedir. Crypton ekosisteminde ise bu konuda zaten bir çözüm yer almaktadır. Platformda zaten bankalarla daha önceden bir anlaşma yapılmıştır ve bu nedenle banka kartının çıkartılmasında herhangi bir sorun çıkmaması beklenmektedir. Bu kartlar aracılığı ile Euro, ABD doları veya Bitcoin ve Ethereumu ile hızlı bir şekilde işlem yapılabilecektir.

Takım

Yol Haritası

Token Bilgileri

Platformun kendi tokeninin adı CRTX tokendir. Ekosistemde ilk yıl 400 bin dolarlık token alınarak yakılacaktır.  CRTX tokeninin başlangıç ​​fiyatı 0,24 ABD dolarıdır. Dolayısıyla, CRTX tokeninin piyasadan geri almak ve sonraki beş yıl boyunca bunları yakmak için 50 milyon dolar kullanılacaktır.

 • Token adı: CRTX
 • Token tipi: ERC-20
 • ICO fiyatı: 1 CRTX = 0,24 ABD doları
 • Toplam token sayısı: 10.000.000 CRTX
 • Kabul edilen para birimleri: ETH, BTC, LTC, USDT

ICO Detayları

Pre-Sale

Satış tarihleri: 30 Mayıs – 30 Haziran 2019
Soft cap: 250.000 ABD doları
Pre-Sale fiyatı: 1 CRTX = 0.05 ABD doları

IEO

Satış tarihleri: 1 Ağustos – 15 Eylül 2019
Soft cap: 1.500.000 ABD doları
IEO fiyatı: 1 CRTX = 0.24 ABD doları

Sonuç

Crypton Exchange’in arkasındaki son derece yüksek deneyime sahip bir ekip var. Bu ekip geleneksel borsalarda yaşanan her türlü anormallikleri ortadan kaldırarak, abonelerine çok hızlı borsa işlemlerini gerçekleştirirken aynı zamanda en yüksek güvenlikli ve güvenceli bir borsa deneyimi sağlamayı hedeflemektedir. Borsanın çok farklı ve özel hizmetler sunması ICO sürecinde yoğun bir ilgiye maruz kalacağına tahmin edebiliriz. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://cryptonx.io/

✅ Whitepaper: https://cryptonx.io/docs/CryptonX_WhitePaper_May01.2019.pdf

✅ Facebook: https://www.facebook.com/Crypton-Cryptocurrency-Exchange-1909504549155023

✅ Twitter: https://twitter.com/CryptonXchange

✅ Telegram: https://t.me/cryptonsupport

✅ Reddit: https://www.reddit.com/r/CryptonX

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


5 yorum

 1. Avatar Sömer Demiroğlu dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 2. Avatar Rana Altınoklu dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 3. Avatar Selim Dökülmez dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 4. Avatar Hiba Alpuğan dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 5. Avatar Elif Dilay Altinkaya dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.