CYBR: Blockchain tabanlı siber güvenlik platformu

 Post Views: 1683

İnternet, dünya genelinde erişilebilir tüm bilgileri açan bir ağ geçidi haline gelmiştir. İnternete erişimin açıklığı, herhangi bir sınırlama olmaksızın bilgi alışverişi yapabilmesini sağlar. Ancak internet kullanıcısı sayısının giderek daha fazla olması, siber suçların sayısını da artırmaktadır. Blockchain teknolojisi ile sanal ortamda artık bir çok şeyi daha güvenilir ve şeffaf yapabilmekteyiz. Geleceğin en önemli yeniliklerden birisi olarak görülen bu teknolojinin kullanım alanları giderek daha da çok artmaktadır. Merkezi olmayan bir yapı kurarak bu projelerin güvenli olmasını sağlamaktadır. Siber alemde sahtecilik ve sahtekarlıkla gibi suç eylemleri çok büyük bir hızla artmaktadır. Bu, internet kullanıcıları tarafından sağlanan verilerin doğruluğunu garanti edemeyen sistem zayıflıklarından kaynaklanabilir. Sahteciliği azaltmak için, yeni projeler çıkmakta ve bu konuya çözüm üretmektedir. Bugün size bahsedeceğim CYBR platformu bu konuda çözüm üretebilecek yenilikçi bir projedir.

CYBR Nedir?

CYBR, şimdiye kadar benzeri yapılmamış, blok zincir teknolojisi ile son teknoloji ürünü yazılımlarla entegre ederek sürekli genişleyen bir bilgi topluluğudur. Bu ekosistemde güvenliği sağlamak önemlidir. Bunun içinde kripto para cüzdanları, son zamanlarda sık saldırıya uğrayan akıllı sözleşme işlemleri ve blockchainde yer alan tüm faaliyetlerin güvenliğini sağlamaya çalışmaktadır. Sanılanın aksine sadece teorik bir çözüm olmayıp, ekosistemde sunulan çözümlerini çoğu geleneksel ortamlarda oluşturulmakta ve kullanılmaktadır.

CYBR ekosistemi, tehdit istihbaratı sağlamak için tasarlanan bir portal aracılığıyla ve aynı zamanda diğer kripto varlıkları ve borsalarda gerçek zamanlı koruma sağlayan, güvenli akıllı işlemlerin yapılmasını sağlayan bütünsel bir siber güvenlik çözümüdür. Kripto para akıllı sözleşme işlemlerinin gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini etkilemeye çalışan her türlü yasa dışı aktiviteyi belirleyen ve bunları engelleyen tescilli, güçlü bir CYBR güvenlik motoru olan BlindSpot tarafından desteklenmektedir.

Nasıl Çalışır?

CYBR, topladığı istihbarat verilerini ticarileştirerek bunlardan para kazanır. Bunu ekosistem kullanıcılarını teşvik ederek sağlamaktadır. Ekosistem kendi kullanıcılarına, verdikleri istihbarat tehdit bildirimleri için CYBR token ile ödeme yapacaktır. Canlı bir siber güvenlik çözümünde olması gereken tüm özellikler bu ekosistemde yer almaktadır. Bunlardan altyapının bir bütün olarak korunması,  proaktif güvenliğin önlemleri ve garantileri, oluşabilecek tehditlerin zamanında tespiti ve alınan istihbarat eyleminden anında geçiş sayılabilir.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

Bu ekosistemin kendi tokeni olan CYBR tokenleri, üç yönlü CYBR çözümünü gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Abonelik hizmetleri ve blockchain ile ilgili hizmetlerin sağlanması sadece CYBR tokenleri ile gerçekleştirilecektir. Ayrıca CYBR topluluk üyeleri için ödüller CYBR tokenleri ile ödenecektir.

 • Token simgesi: CYBR
 • Token tipi: Ethereum ERC20
 • Toplam token sayısı: 1.000.000.000 CYBR
 • Token fiyatı: 1 CYBR = 0.08 ABD doları
 • ICO Tarihi: 15 Ekim 2018 – 30 Kasım 2018
 • Soft cap: 2.000.000 ABD doları (zaten ulaşıldı)
 • Hard cap: 15.000.000 ABD doları
 • Kabul edilen para yöntemi: ETH

Sonuç

Kripto para piyasasında son zamanlarda çok sık saldırılara rastlanılmaktadır. Bu saldırılar piyasaya olan güvenilirliği azalarak, yatırımcıların ilgisini azaltmaktadır. Bu piyasada cidden üst düzey bir siber güvenlik sistemine acil ihtiyaç duyulmaktadır. CYBR ekosistemi bu konuda önemli bir çözüme yardımcı olabilecek yenilikçi bir platformdur. ICO süreci devam eden proje şuanda önemli miktarda para toplamıştır. Bu da projenin, kripto para piyasasında büyük bir rağbet gördüğünü gösterebilir. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://cybrtoken.io/

✅ Alfa sürüm: https://cybrtoken.io/blindspot-mvp/

✅ Whitepaper: https://cybrtoken.io/wp-content/uploads/2018/09/cybr-whitepaper.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5023957

✅ Twitter: https://twitter.com/CYBR_Official

✅ Facebook: https://www.facebook.com/CYBRToken/

✅ Telegram: https://t.me/CYBRnetwork

✅ Github: https://github.com/CYBRToken

✅ Medium: https://medium.com/@CYBR_Official

✅ Reddit: https://www.reddit.com/user/CYBRToken

✅ Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC8lRBFFVzxbBcYLjGu4FFjA

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


26 yorum

 1. Avatar Bestami Ağırağaç dedi ki:

  Tesekkür ederim harika calisma olmus.

 2. Avatar Muhammed Bazit Deliloğlu dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 3. Avatar Tuğçe Dudu dedi ki:

  Çok faydalandım. teşekkürler.

 4. Avatar Abdullah Mert Erol dedi ki:

  Dostum çok yararlı oldu teşekkürler.

 5. Avatar Mehmetcan Akay dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum.

 6. Avatar Refiye Seda Dalyaprak dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 7. Avatar Eyüp Orhun Fındık dedi ki:

  Dostum çok yararlı oldu teşekkürler.

 8. Avatar Delal Abdullatif Abzak dedi ki:

  Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 9. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 10. Avatar Dudu Dedeman dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın.

 11. Avatar Ayşe Durlanık dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum.

 12. Avatar Mügenur Ahmet dedi ki:

  Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler

 13. Avatar Berker Akkiray dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 14. Avatar Doga Elif Delice dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum.

 15. Avatar Doga Elif Delice dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum.

 16. Avatar Mert Cem Eliçin dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 17. Avatar Alper Emin Erkuş dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 18. Avatar Ayşe Neslihan Daşdemir dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 19. Avatar Ezgin Dallı dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 20. Avatar Yeşim Saray dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 21. Avatar Arslan Erzurumlu dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 22. Avatar Lütfiye Sena dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 23. Avatar Fatma Özlem Acar dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 24. Avatar Alphan Ekercan dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 25. Avatar Saliha Cana Dıvarcı dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 26. Avatar Faik Ezber dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.