Digitize Coin: Bozuk paralar için blockchain ekosistemi

 Post Views: 1578

Alışveriş yaptığımızda verilen para üstleri çoğu zaman sıkıntı oluşturmaktadır. Çok sayıda verilen bozuk metal paralar yer kalabalığı yapar ve bunları taşımak oldukça zordur. Ayrıca üzerinizde fazla ağırlık yapar. Bu nedenle kimse bozuk paraları saklamak istemez. İnsanlar bunları önemsemediği içinde sık sık kaybederler. Aslında bakılırsa bu küçük gibi görünen bozuk paraların önemi oldukça fazladır. Çünkü değerleri oldukça düşük bile olsa insanların kaybetme sıklığı oldukça fazla olduğu için toplamda çok fazla bir değer kaybı söz konusudur. İşte bu durumuna çözüm üretecek olan Digitize Coin projesinden biraz bahsedelim.

Digitize Coin, tüketicilerin bozuk para işlemlerinin kripto para birimlerine dönüştürmelerini sağlayan, blockchain tabanlı ekosistemdir. Bu ekosistem sayesinde artık bozuk paraları taşımak zorunda kalmayacaksınız. Alışverişe gittiğinizde, yaptığınız alışveriş sonrasında verilen bozuk paraları Digitize Coin olarak alabileceksiniz.

Günlük pratikte ise işlemler şu şekilde gelişecektir. Tüketiciler marketlere gider ve alışverişlerini tamamlar. Ödemeye geçtikten sonra eğer para üstü kalırsa kasiyerler müşterilere Digitize Coin wallet adresini sorar. Müşteride Digitize Coin wallet adresi yoksa telefon aracılığıyla hemen bir program indirilerek kolayca oluşturulabilir. Bu cüzdan adresi tanımlandıktan sonra wallet QR kodu kasiyere göstererek ödemenin oraya yapılması sağlanır.

Daha önce bir çok projede bahsetmiş olduğumuz blok zinciri (blockchain) teknolojisi burada da kullanılmaktadır. Bu nedenle sistemin oldukça güvenli ve şeffaf bir iskelet üzerine kurulduğunu söyleyebiliriz. Blockchain olarak da Ethereum alt yapısını kullanan ekosistem, akıllı sözleşmeleri de desteklemektedir. Akıllı sözleşmeler ekosisteme bir çok artı özellik katmaktadır. Müşterilerin yapacağı alışverişleri garanti eden ve aracıları tamamen ortadan kaldıran bu sözleşmeler sayesinde kullanıcılar ekosistemi son derece güvenli bir şekilde kullanmasına yardımcı olur.

Müşteriler alış verişlerinde bozuk paraları karşılığında kazandıkları Digitize Coin’leri diğer bir çok kripto paralara dönüştürebilir. Bitcoin ya da Ethereum alabilir. Ve bunları da yine istediği şekilde kullanabilirler. Yıllarca atıl durumda kalan – kullanılmayan- bozuk paraları bu şekilde saklamak ve ileride para ettikten sonra kullanmak olukça mantıklı bir çözüm olacağa benziyor.

Digitize platformu, satıcıların POS sistemlerinden bağımsız olarak mobil cihazlara kurulabilir. Bu nedenle satıcıların ödeme ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmadan Digitize ekosistemini kullanmasına olanak sağlar. Digitize cihazlar kullanıcılar ile satıcıların kripto para birimi cüzdanlarına para yatırma ve ödeme yapabilmelerini sağlar.

Bu platform aracılığıyla satıcılar müşterilerine çeşitli promosyonlar verebilir. Yada müşterilerinin kendilerine olan bağlılığını bu tokenler ile ödüllendirebilir. Bu sayede müşteriler token kazanabilirken, satıcılar ise müşterinin daha çok alışveriş yapmasını özendirerek, gelirlerini artırma şansı bulurlar.

Ekosistemin bir çok ögesi vardır. Bunlara bakacak olursak eğer;

Digitize Ödemeler

Alıcı ve satıcılar için blockchain tarafından desteklenen bir işlem yönetimi sistemidir.

Digitize Borsası

Digitize tokenlerini diğer kripto para birimlerine dönüştürmek için kullanılacak olan bir platformdur.

Digitize Cüzdanı 

Digitize tokenlerini tutmak ve saklamak için kullanılan bir blockchain destekli cüzdan.

Digitize Ödüller 

Satıcıların için oluşturulmuş müşteri sadakat ödüllerini yöneten bir platformdur.

Takım

ICO ve Token Bilgileri
Token Adı DTZ
Token Fiyatı 1 DTZ = 0.0002 ETH
Ödeme Yöntemleri ETH
Minimum Yatırım Miktarı 0.1 ETH
Platform Ethereum ERC-20
Proje Lokasyonu Avusturalya
Softcap 600 ETH
Hardcap Toplam DTZ Miktarın %10
Toplam Token Miktarı 100,000,000
ICO Başlangıç Tarihi 07-05-2018
ICO Bitiş Tarihi 31-05-2018

Proje hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmak ve projeye dahil olmak için aşağıdaki linleri ziyaret etmeyi unutmayınız.

Website: http://www.digitizecoin.com/

Whitepaper: https://www.digitizecoin.com/whitepaper

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2907076

Twitter: https://twitter.com/digitizecoin

Facebook: https://www.facebook.com/Digitize-Coin-1722108804478394

Telegram: http://t.me/digitizecoin

Reddit: https://www.reddit.com/user/DigitizeCoin

My Bountyhive Adress: https://bountyhive.io/r/truncus

My bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


3 yorum

  1. fehmi yılmaz dedi ki:

    bozuk paraları değerlendirmek kimin aklına geldiyse iyi fikir olmuş. yatırım yapılabilir.

  2. aysegul hulya kayacı dedi ki:

    bende bu icoyu kaçırmak istemem. bilgilendirme için teşekkürler.

  3. Goncagül Diri dedi ki:

    Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.