DocTailor: Akıllı sözleşme platformu

 Post Views: 1566

Blockchain ve kriptopara piyasasında bu yüzyılın buluşlarından birisidir. Önemini her geçen gün daha çok ispatlayan bu teknolojiler artık G-20 zirvesinde olduğu gibi dünya liderleri tarafından bile kabul edilmiştir. Çünkü artık herşey dijatal ortamda hiç bir zaman değiştirilemez bir şekilde saklanacak ve her tarafından ulaşabilir olacaktır. Bu da hem büyük bir şeffaflık ve güven vermektedir. Böylesine bir teknolojinin de kullanım alanı giderek yaygınlaştırmaktadır. Bu yazımızda bahsedeceğim projede yine bu teknolojiyi kullanan ve oldukça kullanışlı olan bir projedir. Ben size bu projeyle ilgili kısaca bilgi vermeye çalışacağım ama daha ayrıntılı bilgi isteyenler yazının altındaki linklerden yararlanabilirler.

DocTailor hukuk sistemini Blockchain teknolojisine taşıyan benzersiz bir projedir. Bu projede özel bir belge platformu oluşturulmuştur ve bu kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Kripto para piyasasının bu kadar büyüdüğü piyasada artık çok büyük paralar dönmektir ve bu büyüme de büyük hukuki sorumluluklar getirmektedir.

DocTailor platformu blok zinciri üzerine kurulmuş bir hukuk platformudur. Bu platform aracılığı ile akıllı sözleşmeleri kullanarak bireysel ya da şirketler arası anlaşmalar yapılabilecektir. Açıkçası bunun gelecekte çok işe yarayacağını düşünüyorum. Çünkü artık bir çok şey internetten alınıp satılmaktadır ve hukuki kısmını da bu şekilde çözebilmek insanlar için çok fayda sağlayacaktır.

Hukuki gereksinim her insan için kaçınılmaz bir gereksinimdir. Önemli kararlar sözleşmeler ile saklanır ve bu sayede geçerli olur. Şimdi bu sözleşmelerin tamamen merkezsiz ve şeffaf bir şekilde saklanıldığını düşünün. Bu kullanıcılarına inanılmaz bir güven hissi kazandıracaktır.  Büyük şirketlerin büyük rakamlar ile yapmış olduğu sözleşmelerin bu şekilde saklanması şirket müşterileri tarafından da her zaman görülebileceği ve denetlenebileceği için şirketin değerini yükseltecektir. Açıkçası bu açıdan bakıldığında şirketlerin ileride bu platformu kullanmak için yarışacağını düşünüyoruz.

Kripto para piyasası her geçen gün artıkça bu değer kazanımından dolayı büyük bir hukuki sözleşme gereksinimi doğuracaktır. Bu büyüme artıkça sözleşmeler sayısında büyük bir artış olacaktır ve bu sözleşmelerin oluşturulması, gönderilmesi ve saklanmasında DocTailor platformu önemli bir edecektir. Şuan için benzeri olmayan çözümler sunan bu platformun geleceğinin çok parlak olduğunu söyleyebiliriz.

Ethereum ERC20 tabanlı bir token olan DOCT Token bu platformun resmi tokeni olacaktır. Platformda yapılacak her işlem bu token aracılığıyla yapılacaktır. Ayrıca platforma giriş yaptığınızda elinizdeki DOCT tokenler aracılığıyla DocTime alacaksınız ve bu sayede platformu kullanabileceksiniz.

Yol Haritası

Takım

Proje ekibi oldukça büyük deneyime sahip. Ekinin CEO’su Sam Enrica Williams’un 10 yılı aşkın iş tecrübesi mevcuttur. Kripto para, blockchain teknolojisi ve ekonomi pazarlarında çok güçlü deneyimi vardır. Diğer takım üyesi Dominic Brown’un  kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine 2 yılı aşkın tecrübesi vardır. Bunların dışında ekipte  Alexandrine Masse, Marco Zaratta, Pavel Rubin, Victor Khomiak, Khaja Aleemuddin gibi üyelerde bilgi -veri sistemlerinde ve blockchain teknolojisinde son derece uzmandır. Bu üyeler dışında hukuk alanında uzman bir çok ekip üyesi de mevcuttur.

ICO Bilgileri

Platform toplanana gelirlerinden token sahiplerine pay verecektir. Gelirin % 5’ini her 3 ayda bir token tutan kişilere dağıtacaktır. Bu projenin ICO’su devam ediyor ve şuan için 10,047,968 DOCT Token satıldı.

 • Token simgesi: DOCT
 • Toplam üretim: 500 Milyon
 • Satılacak miktar: 300 milyon
 • ICO Bonusları için: 50 milyon
 • Platform için rezerve: 100 milyon
 • Erken yatırımcılar için: 50 milyon
 • Kabul edilen ödeme yöntemleri: Bitcoin, Ethereum ve kredi kartı
 • Satış kapanış süresi: 31 Nisan 2018
Genel ICO  1ETH = 2700 DOCT  10 ETH ve daha fazlası
İlk 10 gün % 20 Bonus % 30 Bonus
İkinci 10 Gün % 10 Bonus % 20 Bonus
Kalan günler % 5 Bonus % 15 Bonus

Projeye dahil olmak ve proje hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için lütfen aşağıdaki linkleri ziyaret etmeyi unutmayınız.

Website: http://www.doctailor.com

Whitepaper: http://107.6.184.93/doc/assets/pdfs/whitepaper-en.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2893424.0

Facebook: https://www.facebook.com/doctailor/

Twitter : https://twitter.com/documenttailor

Telegram: https://t.me/joinchat/GZaHXQ-Bbr7xnrNmjX4zIA

Bountyhive Adress: https://bountyhive.io/r/truncus

My Bitcointalk Adress: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


3 yorum

 1. Hacı Mehmet Adıgüzel dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje.

 2. Hiba Alpuğan dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim.

 3. Memet Bağcı dedi ki:

  Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.