World Wi-Fi: Dünyada internet erişimini artıracak platform

 Post Views: 1689

Günümüzde hala bir çok insanın internet erişimi ilgili sorunları vardır.  Birleşmiş Milletler’in verilerine göre dünya üzerinde 3 milyar 900 milyon kişinin internete erişimi bulunmamaktadır. Bu problemler internet kullanıcılarının interneti verimli bir şekilde kullanmalarını engellemektedir. Bugün size bahsedeceğim proje ise bu sorunları çözmek için planlanmıştır. World Wi-Fi platformu kullanıcıların internete ulaşmasını sağlayacak faydalı bir platformdur.

İnternet kullanımı her defasında daha fazla geniş bir alana yayılmış olsa da, gerçek şu ki, birçok noktaya açık bir Wi-Fi ağı yapmak hala çok zordur. İnternet ağları, sahipleri tarafından sahiplenilmesi ve şifrelemesi nedeniyle diğer kullanıcıların kullanması imkansızdır. Kullanıcıların hızlı bir internet hizmeti olarak kabul edilen LTE’ye ulaşması da çok zordur. Çünkü LTE’ye rahatlıkla erişilemez ve kullanıcıların kullandığı verilerde sınırlama vardır. Ayrıca LTE servisinde ağa bağlanan kullanıcı sayısı önemlidir. Bu servisleri aynı anda çok kişi kullanırsa hız yavaşlamaktadır.

Teknolojik Altyapı

World Wi-Fi platformu son derece ileri teknolojiler kullanmaktadır. Kullanıcıların tüm etkinliklerini ve kullanıcılarla ilgili tüm verileri toplamak ve analiz etmek için işlev gören Büyük Veri teknolojisini kullanmaktadır. Bu teknoloji ile verileri kullanarak reklamverenlere reklamlarının doğru hedeflene bilmesi için oldukça değerli veriler verir.

Platform Blockchain teknolojisi ile desteklenmektedir. Bu teknoloji, platformun düşük maliyetli işlemlerle hızlı hizmet sunmasını sağlar. Ayrıca, blockchain teknolojisinde akıllı sözleşmelerin kullanılması nedeniyle katılımcılar arasında büyük bir güven hissi sağlanmaktadır. Bu teknoloji ile, reklam verenlerin güvenilir ve şeffaf veriler elde etmelerini sağlar.

World Wi-Fi platformunda gerçek Wi-Fi noktaları oluşturmayacaktır. Kullanılacak ağlar, gönüllü ağ sahipleri tarafından sağlanacaktır. Bu sayede ağ sahipleri, platformdan gelir elde edebileceklerdir. Aslında bakacak olursak Airbnb ve Uber’e benzer şekilde çalışacaktır. Bu şirketler kendi varlıklarını kullanmazlar, ancak paylaşarak işi yönetirler.

Platformun üç ana katılımcısı vardır. Bunlar;

  1. İnternet kullanıcıları– WiFi erişim noktalarını ve interneti açıp güvenli hale getirmek ve ücretsiz Wi-Fi kullanabilmek için reklamları izlerler
  2. Yönlendirici sahibi (Ağ sağlayıcı)- WiFi erişim noktalarına internet kullanıcıların güvenli bir şekilde erişimi sağlar ve bunu karşılığında reklam verenlerin ödemelerini kabul eder.
  3. Reklam verenler –  Hazırladığı reklamların ağ sağlayıcıları aracılığıyla -kendi hedef kitlesine- yayınlanması karşılığında ağ sağlayıcılarına ödeme yapar.

İnternet kullanıcıları, reklam verenlerin gönderdiği reklamları izledikçe ücretsiz internet erişimi kazanacaklardır. Yönlendirici sahibi açık ağlara erişim sağlar ve misafir kullanıcıları ağa bağlayarak para kazanır. Reklamveren ise reklamları hedef kitlenisine gösterir ve yönlendirici sahibini ödeme yapar. Bu şekilde kullanıcıların reklam izlemesi teşvik edilecek ve reklam verenlerinde reklamları hedef kişilere ulaştırılması sağlanacaktır.

Proje esas olarak otel, otobüs durakları, barlar, restoranlar ve kafeler gibi kalabalık alanlarda sorunsuz, hızlı ve ücretsiz internet ulaşımı sağlamak için tasarlanmıştır. Bu ortamlarda bulunan bir çok kişinin platformdan özgürce yararlanması ve interternette sınırsızca dolaşmasına yardımcı olacaktır.

Yol Haritası

Takım

ICO ve Token Bilgileri

World Wi-Fi platformunda tüm ödemeler için WeTokens olarak isimlendirilen kripto para birimi kullanılacaktır. Kullanıcılar reklam izleyerek bu tokenleri kazacak ve internette dolaşmak için kullanacaklar.

Oluşturulan 600 milyon token içinde 258 milyon WeToken satışa çıkartılacaktır. Şu anda, pre-ico satışı devam etmektedir. 18 Nisan 2018’de bitecek olan pre-ico için fazla zamanınız kalmadı. Satışa katılmak ve ICO’ya yatırım yapmak için Ethereum cüzdanı oluşturmanız gerekmektedir.

  • Token türü: ERC20
  • Token simgesi:  WeToken
  • Token Fiyatı: 1  WeToken = 0.1 dolar
  • ICO’nun başlangıç ​​tarihi: 18 Mart 2018
  • ICO’nun bitiş tarihi: 18 Nisan 2018 

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Website: https://en.worldwifi.io/

Whitepaper: https://s3.eu-west-2.amazonaws.com/world-wifi/whitepaper/whitepaper_en.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2518622

Twitter: https://twitter.com/WorldWifi_ICO

Facebook: https://www.facebook.com/worldwifi.io

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.