Elementh: Alışverişin geleceği

 Post Views: 2020

2005 yılında Nick Szabo tarafından temelleri atılan blok zinciri teknolojisinin tam olarak faaliyete geçmesi, 2009’dan sonra Bitcoin sayesinde olmuştur. Bu aralar diğer projelerde de görüldüğü üzere blockchain teknolojisini alıp ve onu diğer projelere uygulama fikri bu aralar çok popüler.  Yine yeni bir proje olan Elementh’de blok zinciri teknolojisini yeni bir kullanım alanına sunan bir projedir.

Kripto para konusunda uzman kişilerin bildiği gibi Bitcoinde akıllı sözleşmeler yoktur. Ayrıca Turing-complete programlama dilinin yokluğu, akıllı Turing-complete sözleşmelerinin yazılmasını mümkün kılan özel bir blockchain olan Ethereum blockchainin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Ethereum’un sunmuş olduğu akıllı sözleşmeler sayesinde bir çok yeni projeler çıkabilmektedir.

Elementh’ın hedefi, e-ticaret tarafından kullanılan, belirli bir ürünün sahipliğini güvence altına alan standart bir kalite terminolojisi yaratmak ve özellikle akıllı e-ticaret ve dağıtılmış uygulama geliştirme için alternatif protokoller oluşturmaktır.

Elementh bunu, tüm Turing programlama diline bütünleşik bir blockchain yaparak, her bir kişinin akıllı bir sözleşme yazmasını ve ürün etiketinin kullanımını kolaylaştıran dağıtılmış uygulamayı yapmasını sağlayacaktır. Etiket sistemi ile birlikte Elementh, belirli ürünlerin üretimden mal sahibine taşınmasını izleme, gerçek malları takip etme ve taklit malları tespit etme gibi çok sayıda uygulamada da kullanılabilen bir meta sistemine sahiptir.

Elementh’in kullanmış olduğu sistem oldukça gelişmiştir. Token sisteminin aksine, hammadde sistemi, belirli bir adreste belirli bir ürünü “yayınlama” ve olası tüm öge verilerini (isim, üretici çıkışı, barkod, vb.) görüntülemeyi de sağlar. Ve benzer bir öge blok zincirde zaten varsa, yayıncı bu konuda bir mesaj alacak ve “yayınlamak” için kaç öge olduğunu belirtme olanağına sahip olacaktır.

Bir ögenin bir seri numarası varsa, bir transfer işlemi gerçekleştirildiğinde belirlenebilir. Veri sahteciliğine karşı korunmak için, yalnızca seri numarasının hash değeri sistemde saklanır, bu nedenle sadece orijinal olan işlemi gerçekleştirebilir. Malları “çeken” bir seri numarası olmadığında, sistem rastgele bir şekilde üretir ve sahipleri üzerinde bir QR kodu basılarak belirli ögeleri tanımlamak için kullanabilir.

Elementh’in ürünlerin mülkiyeti ile ilgili veriler doğrultusunda piyasada satılan sahte ürünleri ortadan kaldıracaktır. Entegre ürün haritaları, alıcının ürün için en düşük fiyatı bulmasına izin verir. Ayrıca kripto para birimini kullanarak ödeme yapmak mümkün hale gelmektedir.

Kullanıcılar herhangi bir ürün almak için tedarikçileri bulacak ve doğrudan üreticiden mal sipariş edecektir. Bu proje e-ticaretin geleceği olarak ta nitelendirebiliriz. Elementh bloğunda bulunan satıcıyla ilgili bilgiler, alıcının herhangi bir ürünü satın almak için en kolay yeri bulmasını sağlar ve mesaj göndererek doğrudan iletişim kurar.

Elementh’in sunduğu bir çok avantaj mevcuttur. Bir depo oluşturmak için gereken tüm verilere sahip olan sistem, sistemdeki her bir satıcı için merkezi olmayan bir görünüm oluşturmanıza izin vermektedir. Zincirin tüm katılımcılarının verileri, sahte ürünlerin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Elementh blockchain, bilgi depolamak ve mülkiyet haklarını takip etmek için kuponlar veya kuponları olan oteller veya havayolu şirketleri gibi servis sağlayıcılar tarafından kullanılabilir. Dünyadaki çevrimiçi pazarda da kullanılabilir.

Elementh’in amacı E-ticaret tarafından kullanılan merkezi olmayan uygulama geliştirme için alternatif protokoller oluşturmak, standart kalite isimlendirmesini sağlamak, belirli ürünlerin mülkiyetini garanti etmek ve e-ticarete özel akıllı sözleşmeler yapma becerisini sağlamaktır. Elementh, Turing-complete yerleşik programlama diliyle blok zinciri oluşturarak, herkesin akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar yazmasına olanak tanıyarak, e-ticaret işlemlerine yardımcı olacaktır.

Token sistemi ile birlikte, Elementh, belirli malların yaratılmasından mevcut mal sahibine hareketinin izlenmesi, malların orijinalinin takibi ve taklit ürünlerin tespiti gibi çok sayıda uygulamada da kullanılabilen bir sistemine sahiptir.

Bir ögenin bir seri numarası varsa, aktarım işleminin ne zaman gerçekleştirileceğini belirtebilirsiniz. Elementh’in temel özelliklerinden biri, tek tip bir isimlendirmenin mevcudiyetidir. Ürün kartının olabildiğince doğru ve doğru olduğundan emin olmak ve çift kart yapma şansını azaltmak için kartın yapım ve kullanım maliyeti farklı olacaktır. Ürün kartları oluşturmak için katılımcılar, örneğin 1 EEE ödemek zorundadırlar (fiyat bir temsilci seçerek belirlenir).

Mal sahibi sisteme ürün eklediğinde, mevcut bir kart kullanmayı veya yeni bir tane oluşturmayı teklif eder. Mevcut kartların kullanımı yenilere göre 100 kat daha azdır (örneğin, 0,01 EEE). Kart sahibi, kartını kullanarak malların her sahibi için bir hediye alır ve ayrıca bu kartı kullanarak işlem yapar. Sistemdeki her katılımcı mevcut karttaki bilgileri tamamlayabilir ve kart sahibi önerilen değişiklikleri kabul edebilir veya reddedebilir.

Merkezi olmayan şirketlerde olduğu gibi her pay sahibinin hisse sayısı ile orantılı bir etkiye sahip olduğu ve hissedarların % 51’inin seçilmesiyle alınan kararın geri dönüşü olmayan ve zorunlu olduğu anlamına gelir. Zorluk, onay eşiğinin % 51’ine zamanında ve etkin bir şekilde nasıl ulaşılacağıdır.

Bu hedefe ulaşmak için, her pay sahibi delegeye oy kullanma hakkını devredebilir. Temsil edilen en yüksek oy sayısına sahip 100 delege, belirli bir plana göre blok oluşturur. Her delegeye blok üretimi için bir zaman dilimi tahsis edilir. Tek bir blok üretmezse, sıraları atlanır ve bir sonraki delege, listeye göre bir blok oluşturur. Tüm delegeler, işlem komisyonunun ortalama büyüklüğünün% 10’unu alırlar. Ortadaki blok 100 adet paylaşım maliyeti içeriyorsa, temsilci ödeme olarak 1 pay alacaktır.

Ağda gecikme olasılığı, bazı delegelerin bloklarını doğru zamanda üretememelerine yol açabilir ve bu da bölünmüş bir bloğa yol açacaktır. Bununla birlikte, pratikte bu mümkün değildir, çünkü bir temsilci daha önce başka bir delege ile doğrudan ilişki kurabilir ve zincirde onu izleyebilir. Bu model ile, her 10-30 saniyede ve normal ağ koşullarında yeni bloklar oluşturulabilir, blok zinciri bölünmesi mümkün değildir veya dakikalar içinde sabitlenebilir.

Proje Ekibi

 • Sergey Ryabov – CEO
 • Dmitriy Bereznitskiy – CTO
 • Vitaliy Mengeshev – COO
 • Aleksandr Vasilev – Veri Bilimcisi
 • Sergey Morozov – Backend Geliştirici
 • Eugene Prigornitskiy – Backend Geliştirici
 • Roman Travnikov – Ön Geliştirici
 • Sergey Miheev – Sistem Yönetimi
 • Peter Gashnitsky – UX / UI Tasarımcısı
 • Alexander Kholodnykh – Backend Geliştirici
 • Naveen Yannam – Teknik danışman
 • Michael Averbach – Finansal danışman
 • Sergey Fradkov – Hukuk danışmanı

ICO ve Token Bilgileri

Elementh blockchain’in, örneğin, işlem maliyetlerinin ödenmesi gibi, Eleman bloğu içindeki tüm operasyonlar için kullanılan kendi yerleşik para birimi, elementh (EEE) vardır.

Token Bilgileri

 • Token simgesi: EEE
 • Token tipi: ERC-20 standardı
 • Toplam üretim: 303 000 000 EEE

ICO Bilgileri

 • ICO başlangıç ​​tarihi: 1 Nisan 2018 00:00 UTC
 • ICO bitiş tarihi: 30 Nisan 2018 23:59 UTC
 • ICO Soft Cap: 10 000 ETH
 • ICO Hard Cap: 30 000 ETH
 • ICO fiyatı: 1 EEE = 0.0002 ETH
 • ICO Bonus şeması: 1. gün: % 30, 2. gün: % 15

Sonuç

Sonuç olarak oldukça ilgi çekici olan bu icoya katılmanızı öneriyoruz. Sağlam bir ekip tarafından oluşturulan bu projenin ileride yatırımcılarına büyük paralar kazandıracağını tahmin ediyoruz

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi: https://elementh.io/

Whitepaper: https://github.com/ElementhFoundation/Documentation/blob/master/ElementhWhitepaperEN.md

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2590603.new#new

Facebook: https://www.facebook.com/Elementh-1371154296341075/

Twitter: https://twitter.com/Ahooleeman

Instagram: https://www.instagram.com/elementhio/

Telegram: https://t.me/elementh_community

 

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


19 yorum

 1. Avatar Rafi Akaş dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor.

 2. Avatar İsmail Enes Eruzun dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 3. Avatar Elif Dilay Altinkaya dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 4. Avatar Turan Fahri dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 5. Avatar Burak Tatkan Altıntaş dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 6. Avatar Özde Acarkan dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 7. Avatar Mükerrem Zeynep Ağca dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 8. Avatar Ahmet Raşit Akoğuz dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 9. Avatar Şennur Ağnar dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 10. Avatar Mügenur Ahmet dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 11. Avatar Eyüp Orhun Fındık dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 12. Avatar Ayşen Aksoy dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 13. Avatar Enver Dur dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 14. Avatar Hüseyin Zeyd Ercoşkun dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 15. Avatar Volkan İpek dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 16. Avatar Hamid Eryıldız dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 17. Avatar İrfan Anıl Fındıkçı dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 18. Avatar Ecem Hatice Akova dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 19. Avatar Ayşe Durlanık dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.