Elysian: Kripto para tabanlı E-ticaret platformu

 Post Views: 2121

Bugün piyasada olan E-ticaret şirketleri çağın gerektirdiği teknolojik gelişmeleri takip etmemektedirler. Daha çok geleneksel teknoloji kullanan bu şirketlerin ileride yok olup gitmesi muhtemeldir. Bugün size bahsedeceğim Elysian ise kripto para piyasasını kendi platformuna entegre eden ilk E-ticaret şirketi olacaktır. Bu sayede diğer işletmeler, hizmet sunabilmek için Elysian platformunu kullanabileceklerdir. Tüketiciler ise Elysian E-ticaret mağazasının beta versiyonunu ziyaret edebilir ve güvenli işlemlere erişim için herhangi bir kripto para birimini kullanabileceklerdir.

Elysian platformunda kullanılacak olan Akıllı sözleşmeler ve blockchain teknolojisi E-ticaret alanında daha yüksek bir güvenlik seviyesi sağlaması planlanmaktadır. Bütün veriler blok zincirinde kaydedilecek ve bu sayede asla değiştirilemez, güvenli ve şeffaf olması sağlanacaktır. Akıllı sözleşmeler aracılığıyla da platforma çeşitli fonksiyonlar yapılmasına imkan verecektir. Son teknoloji kullanan bu ekosistem kullanıcılara inanılmaz bir deneyim sağlayacaktır. Elysian platformunun E-ticaret endüstrisinde devrim yaratması hedeflenmektedir. Bunu güvenliği geliştirerek ve yeni, benzersiz bir kullanıcı deneyimi yaratarak yapacaktır. Elysian’ı rakiplerinden farklılaştırmak için Yapay Zeka ve Sanal Gerçeklik gibi teknolojik gelişmeleri kullanacaktır.

Elysian platformunun bir diğer artı özelliği de, üçüncü parti uygulamaların kendi platformlarını oluşturma ve barındırma imkanı vermesidir. Bu sayede kullanıcıların platformu kullanmasını teşvik edecektir. Elysian ekosistemin bir ana üs olması sağlanarak, platformun E-ticaret merkezi olması planlanmaktadır.

Platformun Özellikleri

Güvenlik: Kullanıcıların blockchain teknolojisi tabanlı bir e-ticaret sitesi oluşturması sağlanacaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi blok zinciri teknoloji güvenlik seviyesini en üst seviyeye taşıyacaktır. Bütün özel verilerin blok zincirde saklanması, verilerin asla kırılmamasını ve güvenliğin sağlanmasını garanti edecektir.

Yapay Zeka:  Elysian platformunda kullanıcıların alışverişi daha kolay hale getirebilmek için yapay zeka uygulamalarına yer verilecektir. Kullanıcıların ürün seçmesinde, diğer ürünlerle karşılaştırmasında ve site içinde rahatlıkla gezinmesinde yardımcı olacaktır.

Sanal Gerçeklik: Kullanıcıların ürünleri daha rahatlıkla görmesi için sanal gerçeklik teknolojisinden faydalanılacaktır. Daha önce benzeri yapılmayan bir şekilde kullanıcıların ürünler hakkında daha gerçekçi görsellerden faydalanmasını sağlar.

Proof-of-Authority ile kullanarak güvenlik daha yüksek seviyelere çekilecektir. Rekabetçi fiyatlandırma yöntemi olan bu platformda işlem başına % 1 ücrete sahip bir gelir modeli olması tasarlanmıştır. Bu düşük oran nedenitle rakiplerine göre oldukça avantajlıdır. Platformun diğer artı özellikleri arasında; kullanıcılar tarafından kontrol edilen internetten özelleştirme, hızlı yükleme süresi ve ölçeklenebilirlik sayılabilir. Bu aralar oldukça popüler olan Atomik Swaplar‘ın yine bu platform için kullanılması planlanmaktadır.

Hızla ilerlemeye devam eden bir sektörde, ölçeklenebilirlik zorunludur. Elysian platformu hem iş hem de teknolojik açıdan çok yönlüdür. E-ticaret sektöründeki çok çeşitli şirketlere hitap etme yeteneği, platformun kârlı bir şekilde uygulanmasını sağlar. Ayrıca, teknolojinin işletmelerden gelen taleplere ve büyük müşteri tabanlarına uyum sağlama esnekliği, güvenilirliğini kanıtlayacaktır.

Yol Haritası

Takım

ICO ve Token Bilgileri

Elysian token (ELY), E-ticaret platformundaki işlemlere erişim için birincil yöntem olarak hizmet edecektir. Özel cüzdanda saklanacak olan bu token işlemleri kolaylaştırmak için kullanılacaktır. Kullanıcların akıllı ve kullanıcı dostu bir uygulamada işlem yapmasına izin verecektir. Elycoin ile anlık, düşük maliyetli ödeme işlemleri sağlayacaktır.

 • Token adı: ELY
 • Platform: Ethereum ERC20
 • Satış tarihleri: 21.05.2018 – 03.06.2018
 • Fiyat: 1 token = 0.12
 • Softcap: 4.000.000 USD
 • Hardcap: 19.000.000 USD
 • Kabul edilen para birimi: ETH
Sonuç

Çok deneyimli bir takıma sahip olan bu proje şimdiden 4 milyon dolar üzerinde para toplayarak zaten softcap’i geçmiş durumda. Bu nedenle projenin gerçekleşeceğini söyleyebiliriz. ICO yatırımcılarının bu kadar yatırım yapması proje hakkındaki güveni zaten göstermiştir. Geleceğinin parlak olduğunu düşündüğümüz bu projeye yatırım yapma konusunda çekinmemenizi öneririz..

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Website: https://elycoin.io/

Whitepaper: https://elycoin.io/whitepaper/english

Lightpaper: https://elycoin.io/lightpaper/english

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3333050.0

Twitter: https://twitter.com/Elysian_ELY

Telegram: https://t.me/elysian_ely

Facebook: https://www.facebook.com/ElysianxELY/

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


28 yorum

 1. Avatar Tuncay Acar dedi ki:

  ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım.

 2. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.

 3. Avatar Muhlis Kayaoğlu dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.

 4. Avatar Mustafa Gür dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 5. Avatar Dudu Dedeman dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 6. Avatar Ahmet Durmaz dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş.

 7. Avatar Delal Abdullatif Abzak dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici.

 8. Avatar Delal Abdullatif Abzak dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 9. Avatar Yaşar Utku Anıl Altın dedi ki:

  Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 10. Avatar Tutkum Ahmadı dedi ki:

  Merhaba teşekkürler

 11. Avatar Atahan Adanır dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje.

 12. Avatar Tunca Eryılmaz dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 13. Avatar Mert Cem Eliçin dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 14. Avatar Selinti Al dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 15. Avatar Faik Ezber dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 16. Avatar Kayıhan Nedim Akarcalı dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 17. Avatar Volkan İpek dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 18. Avatar Özgün Bahtıyar dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 19. Avatar Abdullah Mert Erol dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 20. Avatar Özgen Baka dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 21. Avatar İsmail Enes Eruzun dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 22. Avatar Recep Atasay dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 23. Avatar Volkan İpek dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 24. Avatar Ahmet Sencer Emikoğlu dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 25. Avatar Tuğçe Dudu dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 26. Avatar Sarper Akış dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 27. Avatar Bedirhan Lütfü Akşamoğlu dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 28. Avatar Sırma Begüm Altunbaş dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.