FintruX: P2P borç verme platformu

 Post Views: 1897

Bitcoin ve kripto gibi para birimlerini gerçek hayatta nasıl kullanacağımıza dair var olan soru işaretlerinin hepimizin de ortak bir problemi olduğunu ve bu yolda aradığımız en iyi çözüm yolunun da FintruX olduğunu düşünerek  sizleri en güvenilir ve yaşamımızdaki kaliteyi arttıracak olan FintruX ile tanıştırmak istiyorum. Bu projenin ICO’su, kripto endüstrisinin meraklıları arasında duyulmaktadır. Kısa bir tanım FintruX’u size anlatmak için yeterli olmayabilir ama en azından fikir edinmenize yardımcı olur. Daha ayrıntılı bilgi için websitesini (https://www.fintrux.com) ziyaret edebilirsiniz.

FintruX, pazar payı ödemesi için bir P2P (peer-to-peer) ağı sağlayan bir block zinciri projesidir. Platformları borçluları, borç verenler ve hizmet acentelerini birbirine bağlar. Aslında bu büyük bir yeniliktir. Daha iyi verimlilik, bu platformun sağladığı pek çok avantajdan yalnızca biridir. Gerçek zamanlı olarak borçlu sözleşmesi yaparak bu sisteme büyük bir yenilik katmaktadır. Bu sayede kredi piyasalarında büyük bir verimlilik seviyesi sağlamaktadır.

Faydaları

Bu sistemin faydaları aslında oldukça fazlıdır. Geleneksel bir şekilde bir kredi alan herhangi biri, bunun kolay olmadığını biliyor. Bunun çok yüksek ücreti vardır ve aracılara para ödenmekte ve çok fazla evrak işleri zaman kaybettirmektedir. FintruX, bu eski sistemlere kıyasla borç alanlar ve borç verenler için bir çok avantajlara sahiptir. Faydalarından bazılarını sizler için bakalım.

Borç alanlar için sağladığı faydalar;

» Şeffaflık ve adalet

» İşlem ücretlerini düşüklüğü

» Hızlı ve verimli fonlama sağlaması

Borç verenler için sağladığı faydalar;

» Düşük riskli yatırımlar

» Kredi verenlere başlangıçta ​​maliyeti yoktur

» Etkili borç verme süreci için tamamen otomatikleştirilmiştir

FintruX verileri güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde saklar. Bu sayede asla değişmez ve veri güvenliği garanti altına alınmıştır. Borçlular, listeden seçilen standart şartları sunar ve yatırımcılar güven içinde teklifler verirler. Blockchain sisteminin ne kadar önemli olduğunu bir çok kişi artık öğrenmiştir. Hatta bir çok kişi bu teknolojiyi yüzyılın buluşu olarak görmektedir. FintruX bu teknolojiyi kullanarak kullanıcılara güven duygusunu kazandırmaktadır.

Platformun tam olarak halka açıktır. Amacı sadece borçluları ve yatırımcıları işlemleri gerçekleştirmek değildir, aynı zamanda tarafların tam otomatik idare ile gizli bir sözleşme yapabilmeleri için tam şeffaf bir borçlu sözleşmesi oluşturmaktır. Bu sayede kullanıcılara kolay bir kullanım imkanı sağlamaktadır.

Takım

Açıkçası ekipten etkilenmemek elde değil. FintruX ekibi çok güçlü 6 kişiden oluşmaktadır. Ayrıca projeye yardımcı olan 6 danışmanda vardır. İş ortakları arasında Microsoft, Enterprise Ethereum Alliance, Robocoder Corporation ve Cynopsis’da bulunmaktadır. Ekip üyelerinin bir kaçı hakkında bazı ek bilgiler aşağıda bulunabilir.

Genel müdür ve kurucu Nelson Lin’dir. Tecrübesi 30 yılı aşkın bir süredir finansal sektörde finansman çözümleri sunmaktadır. JP Morgan ve AT & T Capital gibi kuruluşlara özel kurumsal uygulamalar içerir. Nelson, Kanada’daki finansal kiralama sektörü için çevrimiçi kredi kararına da öncülük etmiştir.

CMO ve kurucu ortak Conrad Lin’dir. Conrad, Robocoder Corporation’da iş geliştirme direktörüdür. Bu görevden önce, NeighbourLink North York için Web / Veritabanı Uygulama Geliştiricisi ve Pazarlama Danışmanlığı yapmıştır.

Token Bilgileri

Bu sistemde kullanılacak tokenin adı FTX’dir. Ethereum bazlı bu token bir ERC-20 tokenidir. FTX, FintruX’te herhangi bir sahiplik hakkını veya hisseyi temsil etmez, bir yardımcı program tokeni olarak kabul edilir. Faaliyetler ağ üzerinde gerçekleştirildiğinde, FTX bir katılımcıdan diğerine transfer edilir. Bu, tokenin değeri platformun kullanımından türetilecek anlamına gelir.

FTX tokeninin birçok kullanımı vardır.

» İşlem gerçekleştirme ödülleri

» Token teminatlandırma rezervi

» İyi davranış ödülleri, kötü davranış cezaları

» Bilgi sağlamak ödülü

» Platform erişimi

» API lisansı

ICO Bilgileri

7 Şubat 2018 ‘de başladı ve 28 Şubat 2018 17:00 UTC’de bitecek.

Baz Fiyat = 1: 1500 FTX olacak.

Kabul edilen ödeme: ETH

Bonuslar: % 5,% 2.5,% 1.2,% 0.6,% 0 (Azalan teşvik bonusları mevcuttur)

En düşük ödeme miktarı: 0.1 ETH

En yüksek ödeme miktarı: Sınırsız

Yaklaşık 25 milyon ABD doları toplandığında, 12 saat içinde kapatılacak. Bu, ETH’nin 25M değerlemesinin hesaplanmasını ve istikrarlı bir ETH fiyatının kullanılmasını sağlamak içindir. Satılanlar, platformun lansmanında katkıda bulunanlara orantılı olarak dağıtılacaktır.


Daha ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz;

Websitesihttps://www.fintrux.com

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2286042

Teknik incelemehttps://www.fintrux.com/home/doc/whitepaper.pdf

Facebook: https://www.facebook.com/fintrux

Twitterhttps://www.twitter.com/fintrux

Telegramhttps://t.me/FintruX

My bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

My ETH adres:  0x40903584F46E4e59a16F726DeB2F3088FF7d6306


10 yorum

 1. Avatar Ahmet Durmaz dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 2. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje.

 3. Avatar Fatma Özlem Acar dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim

 4. Avatar Ziya Doğramacı dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje

 5. Avatar Yeşim Saray dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 6. Avatar Tuncay Acar dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 7. Avatar Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 8. Avatar Özde Acarkan dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 9. Avatar Burç Erbil dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 10. Avatar Pırıltı Bahçeli dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.