Foresting: Blockchain tabanlı yeni nesil sosyal medya

 Post Views: 2508

Sosyal medya artık günümüzün en vazgeçilmez unsurlardan birisi oldu. Facebook, twitter ve instagrama girmeden vakit geçiremiyoruz. Ancak bunların çoğu merkezi olması nedeniyle belirli kişilerin kontrolünde yer almaktadır. Her sektörde olduğu gibi sosyal medyada artık merkezi olmayan yani blockchain tabanlı sosyal medyalar popüler olmaktadır. Herkesini adını çok sık duyduğu Steemit gibi merkezi olmayan platformlar çıkmaktadır. Bugün size bahsedeceğim Foresting projesi diğer blockchain tabanlı sosyal medya platformdan oldukça farklı ve üstün yeni nesil bir projedir.

Sosyal medyada en büyük sorunlardan biri, verilerin şeffaf olmamasıdır. Kullanıcılar kendi ürettikleri içeriklerle ilgili ödül alamamaktadırlar. Bazı kullanıcılar gelir elde edebilirken, bu çok az bir kesimi kapsamaktadır. Foresting, Networking, etkileşim ve bağlantı gibi kavramlar üzerinde çalışan topluluk üyeleri içeren yeni bir ekosistem getiren bir projedir. Ekosistem, kullanıcıların sosyal medya gönderileri için ödül almalarına yardımcı olmak için kullanılacaktır.

Foresting, sosyal medya platformlarıyla ilgilenenler için tasarlanmış özel bir ekeosistemdir. Tüm içerik videolarını, metinleri, görüntüleri, canlı yayınları destekler ve içerik odaklı bir ödül hizmetini temel alan bir sosyal ağ oluşturur. Foresting ile kullanıcılar, içeriklerine göre ödeme almak için platformun kendi koini olan PTON koinini alacaktır. Sistem kullanıcıları içerik oluşturmaya ve kullanıcı oylama sistemine daha fazla odaklanır. Şuanda ki bir çok sitede trafiğe göre içerik değerlendirilmesi yapılmaktadır. Foresting platformundaki bu sistem diğer değerlendirmelerden daha iyidir ve bilginin dağıtık bir şekilde paylaşılmasına olanak tanır.

Foresting platformu, yapı olarak üç ana hizmetten oluşmaktadır. Bunlar blockchain teknolojisine dayalı Foresting Sosyal Ağı, Foresting Bank ve Foresting Laboratuvarlarıdır.

Foresting Sosyal Ağı

İçerik oluşturucuların içerik oluşturmaları ve platformda paylaşmaları için içerik oluşturuculara ödüller verecektir. İçerik oluşturucuları, içeriği metin, resim, video, ses veya canlı yayın gibi herhangi bir biçimde gönderebilir. Foresting, içerik oluşturucuları geleneksel platformlardan daha hızlı içerik oluşturmaya teşvik edecektir. Foresting, kripto para birimi veya blockchain teknolojisi alanında sahip olmayan herhangi bir sıradan kullanıcı tarafından erişilebilir olacaktır.

Foresting Bankası

Bu sistem finansal hizmetler ve platform hizmetlerinden sorumludur. Kullanıcıların platformdaki katkıları Foresting bankası tarafından değerlendirilecektir. İçeriğinin kalitesi ve platformdaki katkıları, hangi finansal hizmetlerin kendilerine ulaşabileceğine karar verecektir.

Foresting Laboratuvarı

Foresting Laboratuvarı, platform topluluğunu ve içerik yaratıcılarını desteklemek için bir çevrimdışı altyapı geliştirecektir. İçerik yaratıcıları, kameralar, mikrofonlar, ışıklar, hoparlörler, vb. gibi ihtiyaç duyulan donanımlarla daha iyi ve kaliteli içerik elde etmek için fiziksel bir alan elde edebilirler.

Takım

ICO ve Token Bilgileri
 • Token adı: PTON
 • Pre-ICO fiyatı: 1 ETH = 50.000 PTON
 • ICo fiyatı: 1 ETH = 33.333 PTON
 • Kabul edilen para birimi: ETH
 • En düşük yatırım: 1 ETH
 • Soft cap: 90.000 EH
 • Hard cap: 170.000 ETH

Sonuç

Foresting platformu, kullanıcıların yüksek düzeyde bilgi güvenliği ile iletişimden en iyi şekilde yararlanmasını sağlayan blockchain teknolojisine dayalı yeni bir sosyal ağdır. Blockchain teknolojisine dayanan bir sosyal ağ oluşturmak oldukça iyi bir fikirdir. Bu yılın başlarında başlayan bu projenin alfa versiyonunun ve yılın sonlarında beta sürümünün piyasaya sürülmesi beklenmektedir. 2019’da projenin web, iOS ve Android tabanlı mobil sürümleri yayınlanacaktır. Bu proje, yüksek seviyede koruma ve adil kâr dağıtımı nedeniyle milyarlarca kullanıcıyı çekebilir. Foresting platformunun, sosyal medya kavramına yeni bir boyut getireceğini ve yatırımcılarına büyük bir gelir getireceğini düşünüyoruz.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Website: https://foresting.io

Telegram: https://t.me/foresting_global

Whitepaper: https://forestingnetwork.com/whitepaper/FORESTING_Whitepaper_Eng_Ver.0.92.pdf?ver0.2

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4906179.0

Facebook: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4906179.0

Twitter: https://twitter.com/foresting_io/

Instagram: https://www.instagram.com/foresting.io/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/foresting/

Medium: https://medium.com/foresting/

Youtube:https://www.youtube.com/channel/UCGgXs74rn_BuE90CH1qYBPA

Author: truncus

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


20 yorum

 1. Avatar Hulusi Ak dedi ki:

  ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım.

 2. Avatar Hulusi Ak dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 3. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 4. Avatar Osman Akbak dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje.

 5. Avatar Yeşim Saray dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 6. Avatar Ruhugül Babadostu dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın.

 7. Avatar Bağış Can Elbaşı dedi ki:

  Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş.

 8. Avatar Nilüfer Bağlar dedi ki:

  Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

 9. Avatar Cevdet Demirel dedi ki:

  Dostum çok yararlı oldu teşekkürler.

 10. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 11. Avatar Tunca Eryılmaz dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 12. Avatar Dalay Derya dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 13. Avatar Hürel Demiriz dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 14. Avatar Ruhugül Babadostu dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 15. Avatar Ahmet Durmaz dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 16. Avatar Ahmet Raşit Akoğuz dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 17. Avatar Rana Altınoklu dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 18. Avatar Ahmet Sencer Emikoğlu dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 19. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 20. Avatar Rana Altınoklu dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.