Gatcoin – Dijital Pazarlamanın Yeni Para Birimi

 Post Views: 906

Bugün size yine yepyeni bir projenin ico’sundan bahsetmek istiyorum. Projenin adı Gatcoin. Bu proje ile ilgili kısa bilgiler vereceğim. Daha ayrıntılı bilgi isteyenler websitesini (https://www.gatcoin.io) ziyaret edebilir.

GAT-Para, küresel dünyada ticaret yapanların kendine ait özel dijital tokenlerini yapabilmesi için Ethereum blockchain’de daha geniş bir kurumsal sistemin (GAT Sistemi) bir parçası olarak başlatılacak yeni bir kripto para birimi tokenidir. GAT Sistemi sayesinde, işletmelerin, genel pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak token kullanımını hızlı bir şekilde benimsemelerine olanak tanır ve bunun için çok az bir kurulum sağlayarak tokenlerin kendi müşterilerine yayımlamalarına imkan sağlar.

GAT Para, GAT Borsası’nda bütün ticari işlemler için özel para birimi olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu token sayesinde müşteriler bütün işlemlerini yapabilirler.

Gatcoin Sistemi

GAT Sistemi bir çok ana unsuru vardır. Bunların belli başlı olanlar şunlardır;

GAT Cüzdanı

Müşterilerin giriş noktası GAT Cüzdanı ile olmaktadır. GAT Cüzdan, ticari tokenleri kolaylıkla erişilebilen güzel tasarlanmış bir mobil uygulamada birleştirir. Ticari tokenlerin tutarları, geçerli pazar fiyatı ve eşdeğer değeri ile birlikte GAT Para ve USD cinsinden görüntülenebilir. GAT Cüzdan GAT Borsa, GAT Marketplace ve GAT Ağı ile dinamik olarak etkileşime girer.

GAT Pazaryeri

Bir çok markanın kendi tokeni için, GAT cüzdanında ilgili bir mağaza gösterilir. Ürünler, tokenler ve nakit olarak adlandırılır ve satıcı mağaza sahibi tarafından belirlenir. Herhangi bir satın alımın nakit kısmı, GAT Marketplace’in ödeme ağ geçitleri yoluyla geleneksel kredi kartı ödemeleri yoluyla halledilir.

GAT Borsası

Bu sisteme ait borsa mevcuttur. Müşteriler, GAT Borsası’nda işlem yaparak token alım yada satım yapabilir. GAT Borsa, katılan tüccarların açık pazarda işlem yapmak için tokenlerini listeleyebilecekleri bir token exchange’dir. GAT Cüzdan, belirli bir simgenin en uygun fiyatına dayalı olarak otomatik olarak alım satım emirleri verecektir. GAT Cüzdanının tüm kullanıcıları, token ticareti işlevine erişmek için GAT Exchange’de bir ticaret hesabı açmalıdır.

Satıcı Token Türleri

Bir çok websitesinde olan indirim kuponları, hediye kuponları, ön ödemeli nakit kartlar ve sadakat puanlarının yerine almak için satıcı tokenleri düzenlenebilir.

Nakit Tokeni: Ürün ve hizmetleri satın almak için ön ödemeli nakit olarak kullanılır.

İndirim Tokeni: Ürünlerin ve hizmetlerin normal nakit fiyatını sübvanse etmek için indirimler olarak kullanılır.

Sadakat Tokeni: Ödülleri kullanabilmek için sadakat puanlarını değiştirmek için kullanılır.

Hediyelik Tokeni: Arkadaşlarınıza ve ailenize göndermek için hediye kuponu olarak kullanılır.

Seyahat Tokeni: Ağ ticaret mağazalarında küresel olarak harcamak için taşınabilir para birimi olarak kullanılır.

Satıcı tokenleri, GAT Ağındaki diğer kullanıcılara serbest bir şekilde transfer edilebilir. Satıcı tokenler, diğer satıcıların tokenleri ile ya da GAT Borsası’nda GAT Para ile değiştirilebilir. Her satıcı tokenini özel kullanım amacı ve pazarlama stratejilerine bağlı olarak uyarlanacaktır.

GAT Sistemi

GAT Sistemi kontrollü bir ortam kurulmak üzerine tasarlanmıştır. Bu sistemin dijital tokenlerin kitlesel bir tüketici kitlesine yerleştirilmesiyle algılanan riskleri ortadan kaldırmak için çözüm yöntemleri vardır. Satıcı tokenleri döviz para birimlerinin yerini tutmaz; bunlara rakip kripto para birimi değildir. Tam tersine satıcı tokenleri, müşteriler ile tüccar arasındaki etkileşimin kalitesini artırmayı amaçlayan bir tüketici pazarlama aracıdır.

Tokenler kapalı bir ağ içinde kullanılır ve sadece satıcılar tarafından belirlenen parametrelere göre ticari mağazalardaki işlemler için kullanılır. İhraçcılar, satıcıların, dijital tokenlerini ve müşteri davranışları üzerindeki etkisini kontrol etmesine olanak tanıyan ticari tokenlerinin bulunduğu yeri ve miktarları her zaman bilebilecektir.

Satıcı tokenleri, ihracatçının gereksinimlerine göre herhangi bir zamanda yok edilebilir veya değiştirilebilir. Bu sayede satıcıların, dijital token programından kaynaklanan olumsuz etkileri varsa, programları hızlı bir şekilde değiştirmelerine veya hatta çekmelerine izin verir.

Tüketicilerin sosyal ağları ve tüketim kalıpları hakkında ayrıntılı veri sağlayan tokenlerinin işlem akışı ve tüketimini izlenebilir şekilde tasarlanmıştır. Bu, dijital pazarlama stratejilerini daha iyi hedeflemeyi amaçlayan satıcılar için çok değerli yeni veriler üretimine imkan sağlamaktadır.

Satıcı tokenleri, ister merkezsiz bir veritabanı, ister geleneksel bir veritabanı olsun, her türden arka plan teknolojilerini destekler. Bu, büyük şirketlerin alt kuruluşları için en uygun olan teknolojik çözümü değerlendirmelerinde büyük esneklik sağlar.

GAT Ağı

GAT Ağı, özel konsorsiyum GAT ağlarının ve kurumsal veritabanlarının bir koleksiyonudur. Bu ağlar katılan satıcılar tarafından tutulmakta ve özellikle satıcı ihtiyaçlarına göre düzenlenmektedir. Bu özel ağlardan bazıları diğer satıcılar paylaşılacaktır.Diğer ağlar özel olarak ayarlanabilir ya da ortaklık kurmuş satıcılar ile ortak çalışabilecek şekilde ayarlanabilecektir.

Ayrıntılı bilgi için ziyaret edebilirsiniz:

Web sitesi: https://www.gatcoin.io/

Teknik İnceleme: https://www.gatcoin.io/wp-content/uploads/2017/09/170919v2-Whitepaper-EN.pdf

ANN Konu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2197889

Facebook: https://www.facebook.com/gatcoinofficial/

Twitter: https://twitter.com/gatcoin

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCWw8bFGvev1wVYDBQ2R3lfg

Github: https://github.com/gatcoin

Telegram: https://t.me/gatcoin

Me: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


5 yorum

 1. Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje.

 2. Eda Sena Akyıldız dedi ki:

  Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş.

 3. Rima Altıparmak dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı, teşekkürler.

 4. Miraç Demırören dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur.

 5. Berker Akkiray dedi ki:

  Merhaba teşekkürler