Gemstra: Blockchain based social sales platform

 Post Views: 1632

With the globalized world and the technology developing day by day, the internet age continues to increase itself. Of course, it is not possible for people to remain indifferent to this progress. We, like technology, continue to evolve, trying to keep up with these elements. In this context, the marketing and sales opportunities that we know are losing their value day by day and no importance is given. The main reason for this problem is that buyers know what they want and why they know exactly why. Today, I would like to introduce you to Gemstra, a wonderful platform that will solve all the questions you have in mind.

What are Social Sales?

In recent years, we can define a service or product in the digital environment in order to sell the product in the name of developing social sales. Today, social sales are the easiest way to reach buyers. In this context, one of the most important tasks falling into the social seller is to use the elements we define as social media in the most effective way. The reason for this is that social media has an integral place with other methods. In this way, social sales will be involved in an accelerated process. Social sales have now become a growing place, with a worldwide value of around $ 180 billion. Around 120 million people around the world interact with social sales. At the same time, this rate will continue to increase day by day.

The social sales industry, which continues to develop rapidly, will bring about a few problems. The most important of these problems is that the social sales industry is monopolized by major brands such as Amway, Mary Kay, and Avon. This makes the process of transferring customer and vendor information and network and transaction information to other vendors more difficult. It is therefore difficult for other vendors to be included in the social sales industry. At the same time, it is more difficult for them to have very expensive products for the new dealers.

What is Gemstra?

Gemstra is an ecosystem based on blockchain technology, which allows social sales. This platform connects brands and vendors. The main purpose of the Blockchain-based Gemstra platform is to make social sales accessible and easy for all people. The goal of this platform is not only to develop the system. At the same time, a detailed examination of the current market is also among its aims.

The Gemstra platform allows you to set up your own social sales area, which includes many of the world-renowned brands that you specify. In this way, to realize the wishes and wishes of your own customers, to discover the light within you and to save your goals from being a dream and to make your own brand at the same time to make a real share of a great share.

The Gemstra platform does not stay with it. Another feature of the ecosystem is to provide a detailed examination of your social sales area in every aspect. Another important point is security. So your customers don’t want to share their individual payment information. In the current social sales area, you cannot provide your customers with an assurance that you can protect their individual information and many other private data. The Astra platform of the Blockchain-based Gemstra ecosystem can provide you with this assurance.

The Gemstra platform is reliable and transparent. It offers you the opportunities that many platforms cannot offer. Thanks to this ecosystem, social sales will increase and increase day by day and also bring solutions to current system problems. In this way, you will be able to compete with your brand, despite the big brands. You may even be superior to the brands we have described as great, the power can be at a level that we can call you. As a result of this, the platform will have reached its goal and the social sales industry will not be monopolized anymore.

Team

ICO and Token Information

Token Icon: GMS
Type of Token: ERC 20
Total token number to be produced: 16 billion GMS
Number of tokens to sell: 6.4 billion GMS
Token Price: $ 0.01
Hard cap: $ 30 million
Soft cap: $ 8 million

Conclusion

We believe that the Gemstra platform that will help you create and develop your own brand will be the best. You can remove the obstacles in front of your dreams through this platform. We recommend that you participate in the current sales process and not miss this investment opportunity.

You can find more detailed information about the project by clicking the links below;

✅ Website: https://gemstra.com/

✅ Whitepaper: https://docsend.com/view/xvyqq7a

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4713980.0

✅ Telegram: https://t.me/gemstra

✅ Reddit: https://www.reddit.com/r/Gemstra/

✅ Twitter: https://twitter.com/gemstraofficial

✅ Medium: https://medium.com/gemstra

Author: truncus

✅ My Bounty0x nick: truncus

✅ My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


22 yorum

 1. Avatar Rana Altınoklu dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 2. Avatar Nuhaydar Akbilmez dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 3. Avatar Pekcan Aksöz dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 4. Avatar Selim Dökülmez dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 5. Avatar Ahmet Polat dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 6. Avatar Emine Münevver Akca dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 7. Avatar Burç Erbil dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 8. Avatar Onur Kerem Ertepınar dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 9. Avatar Eda Sena Akyıldız dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 10. Avatar Faik Ezber dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 11. Avatar Pekcan Aksöz dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 12. Avatar Mehmetcan Akay dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 13. Avatar Oktay Fatih dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 14. Avatar Kerime Hacer Akıllı dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 15. Avatar Elif Dilay Altinkaya dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 16. Avatar Selinti Al dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 17. Avatar Neslihan Büşra Esat dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 18. Avatar Neslihan Büşra Esat dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 19. Avatar Muhlis Kayaoğlu dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 20. Avatar Hürel Demiriz dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 21. Avatar Ecem Hatice Akova dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 22. Avatar Firuze Dönder dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.