Gemstra: Blockchain tabanlı sosyal satış platformu

 Post Views: 1640

Küreselleşen dünya ve gün geçtikçe gelişen teknoloji ile beraber internet çağı da kendini daha ileri seviyelere taşımaya devam etmektedir. Tabii ki bu ilerlemeye biz insanların da kayıtsız kalması olası değil.Tıpkı teknoloji gibi bizler de gelişmeye devam ediyor, bu unsurlara ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda bizim bildiğimiz pazarlama ve satış olanakları da günden güne değerini yitirmekte, gereken önem verilmemektedir. Bu sorunun temel sebebi ise alıcıların artık ne istedikleri ve bunun nedenini tam olarak bilmelerinden kaynaklanmaktadır. Bugün sizlere bu soruna çözüm getirecek olan en gelişmiş, aklınızdaki bütün soru işaretlerini giderecek, harikulade bir platform olan Gemstra ile tanıştırmak istiyorum.

Sosyal Satış Nedir?

Son yıllarda gittikçe gelişen sosyal satış adına bir hizmeti ya da ürünü satmak amacıyla dijital ortamda geliştirme, ilişkilendirme olarak tanımlayabiliriz. Sosyal satış günümüzde alıcılara ulaşmanın en kestirme aynı zamanda da en kolay yoludur diyebiliriz. Bu bağlamda sosyal satıcıya düşen en önemli görevlerden birisi sosyal medya olarak tanımladığımız unsurları en etkili biçimde kullanmasıdır. Bunun nedeni ise sosyal medyanın diğer yöntemler ile beraber bütünleyici bir yere sahip olmasıdır. Bu sayede sosyal satış hızlandırılmış bir sürece dahil olacaktır. Sosyal satış, artık gittikçe gelişen bir hal almış dünya çapında  yaklaşık 180 milyar dolar değerinde bir yere sahip hale gelmiştir. Dünya çapında 120 milyon civarında insanın ise sosyal satış ile etkileşim içerisinde bulunmaktadır. Aynı zamanda bu oran gün geçtikçe artmaya devam edecektir.

Hızlı bir şekilde gelişmeye devam eden sosyal satış endüstrisi beraberinde birkaç sorunu da meydana getirecektir. Bu sorunlardan en önemlisi sosyal satış endüstrisinin Amway, Mary Kay, Avon gibi büyük markalar tarafından tekelleştirilmiş olmasıdır. Bu büyük marka sahipleri ellerinde bulunan müşteri ve satıcı bilgileri ile ağ ve işlem bilgilerini başka satıcılara aktarma sürecini daha zor hale getirmektedir. Bu yüzden başka satıcıların sosyal satış endüstrisine dahil olması da zorlaşmaktadır. Aynı zamanda bu alana yeni dahil olan satıcıların oldukça pahalı ürünlere sahip olmaları onlar  için daha zorlu şartlar demektir.

Gemstra Nedir?

Gemstra, blockchain teknolojisi üzerine kurulmuş olan, sosyal satış yapma olanağı tanıyan bir ekosistemdir. Bu platform markaları ve satıcıları birbirine bağlamaktadır. Blockchain tabanlı Gemstra platformunun temel amacı tüm insanlar için sosyal satışları ulaşılabilir ve kolay bir hale getirmektir. Bu platformun hedefi yalnızca sistemi geliştirmek değildir. Aynı zamanda şuan da mevcut bulunan pazarın ayrıntılı olarak incelenmesi de amaçları arasındadır.

Gemstra platformu sizin belirlediğiniz dünya çapında bilinen birçok markayı bulunduran kendi sosyal satış alanınızı kurmanıza olanak sağlıyor. Bu sayede kendi müşterilerinizin istek ve dileklerini gerçekleştirmek, kendi içinizdeki ışığı keşfetmek ve amaçlarınızı hayal olmaktan kurtarıp gerçeğe dönüştürmede aynı zamanda kendi markanızı daha ileriye taşımanızda büyük bir paya sahip oluyor.

Gemstra platformu bununla da kalmıyor. Ekosistemin diğer bir özelliği ise sosyal satış alanınızı her yönden ayrıntılı olarak incelenmesini sağlamaktır. Başka bir önemli husus ise güvenliktir. Yani  müşterileriniz bireysel ödeme bilgilerini paylaşmak istemezler. Şuan mevcut bulunan sosyal satış alanında müşterilerinize bireysel bilgilerini ve daha bunun birçok özel veriyi koruyabileceğinize dair bir güvence sağlayamazsınız. Blockchain tabanlı Gemstra ekosisteminin Astra platformu ise size bu güvenceyi sağlayabilir.

Gemstra platformu güvenilir ve şeffaftır. Sizlere birçok platformun sunamayacağı olanakları sunar. Bu ekosistem sayesinde sosyal satış günden güne artıp çoğalacak aynı zamanda şuan mevcut bulunan sistemdeki sorunlara da çözümler getirecektir. Böylece büyük markalara karşın kendi yarattığınız markanızla rekabet edebilecek konuma gelebileceksiniz. Hatta büyük olarak nitelendirdiğimiz markalardan daha da üstün olabilir, güç artık sizde diyebileceğimiz bir mertebede bulunabilirsiniz. Tüm bunların sonucunda da platform amacına ulaşmış olacak aynı zamanda sosyal satış endüstrisi de artık tekelleşmiş olmayacaktır.

Takım

ICO ve Token Bilgileri:
 • Token simgesi: GMS
 • Token tipi: ERC 20
 • Üretilecek toplam token sayısı: 16 milyar GMS
 • Satılacak token sayısı: 6.4 milyar GMS
 • Token fiyatı: 0.01 ABD doları
 • Hard cap: 30 milyon ABD doları
 • Soft cap: 8 milyon ABD doları

Sonuç

Büyük markaların tekelinden kurtarıp sizleri kendi markanızı yaratıp geliştirmenize olanak sağlayan Gemstra platformu alanının en iyisi olacağına inanıyoruz. Hayallerinizin önündeki engelleri bu platform sayesinde kaldırıp gerçekleştirebilirsiniz. Özel satış işlemleri şuan devam eden projeye katılmanızı ve bu yatırım fırsatını kaçırmamanızı öneririz.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Website: https://gemstra.com

Whitepaper: https://docsend.com/view/xvyqq7a

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4713980.0

Telegram: https://t.me/gemstra

Reddit: https://www.reddit.com/r/Gemstra/

Twitter: https://twitter.com/gemstraofficial

Medium: https://medium.com/gemstra

Bountyhive: https://bountyhive.io/browse/Gemstra

Author: truncus

My Bountyhive Adress: https://bountyhive.io/r/truncus

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


34 yorum

 1. Avatar Osman Akbak dedi ki:

  Yeni çıkacak bir alt coin mi bu? merak ediyorum.

 2. Avatar Ahmet Durmaz dedi ki:

  Çok faydalandım. teşekkürler.

 3. Avatar Yeşim Saray dedi ki:

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 4. Avatar Mahmut Omacı dedi ki:

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 5. Avatar Bülent Yiğit dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır.

 6. Avatar İclal Akkoyun dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum.

 7. Avatar Elif Tuğçe Altaş dedi ki:

  eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor.

 8. Avatar Çisil Zeynep Dönmez dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor.

 9. Avatar Ahmet Ruken Altay dedi ki:

  Elinize sağlık

 10. Avatar Latife Fatin dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı, teşekkürler.

 11. Avatar Yeşim Saray dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 12. Avatar Orhan Kolay dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor.

 13. Avatar Ecem Hatice Akova dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje.

 14. Avatar Lale Ekrem dedi ki:

  Süper bilgi. Teşekkürler

 15. Avatar Burak Karaman dedi ki:

  Dostum çok yararlı oldu teşekkürler.

 16. Avatar Selman Erkoşan dedi ki:

  Elinize sağlık

 17. Avatar Selinti Al dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar.

 18. Avatar Kayıhan Nedim Akarcalı dedi ki:

  Elinize sağlık

 19. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 20. Avatar Cem Ozan Erim dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 21. Avatar İclal Akkoyun dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 22. Avatar Akife Erbay dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 23. Avatar Nesibe Nurefşan Alkan dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 24. Avatar Doruk Deniz Döner dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 25. Avatar Emre Ayberk Akfırat dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 26. Avatar Mehmetcan Akay dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 27. Avatar Hulusi Ak dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 28. Avatar Hulusi Ak dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 29. Avatar Çilem Akçay dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 30. Avatar Faik Ezber dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 31. Avatar Ömer Buğra Alparslan dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 32. Avatar Lemi Akarçay dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 33. Avatar İclal Akkoyun dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 34. Avatar İrfan Anıl Fındıkçı dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.