Gilgamesh platformu: Merkezsiz bilgi paylaşımı sosyal ağ platformu

 Post Views: 2602

Yine enteresan bir ico projesini size anlatmak istiyorum. Gilgamesh platformu, merkezi bir yapı olmaksızın yayıncılık sektöründe gerekli olan tüm tarafları birbirine bağlamaya çalışan, tutarlı bir merkezsiz sosyal medyayla paylaşıyor.  Bu platformda okuyucular, eleştirmenler ve yazarların bir araya gelerek, bilgi alışverişinde bulunmasını sağlıyor. Bu enterasan bir fikir sayesinde merkezsiz bir yapı kullarak,  bursları eşitlikçi bir şekilde yaygınlaştırmak istiyor.

Bu paltformda Ethereum blok zincir teknolojisini kullanıyor. Bu platforma özgü üretilen GIL tokenleri, platform içinde kullanarak çeşitli aktivitelerde bulunabilir. Şuanda olan yayın endüstrisi sermayenin tek elinde bulunuyor ve bir çok farklı yayıncı olması nedeniyle dağınık bir yerleşme gösteriyorlar. Yayıncılar, yayınlananları belirleyerek yetkili bir aracı olarak hareket eder. Bu nedenden dolayıdır ki yayıncılar, şartlarını kendi belirleyerek, yazarla nasıl müzakere edildiğine karar veren yasal gücün büyük bölümünü de elinde tutuyor. 

Yayıncıların tekelinde olan bu düzende, yayıncılar yazarlar ve okuyucular arasında geçiş noktası olarak hareket eder, bu nedenden dolayı yazarın sesi genellikle izleyiciyle olan bağlantı eksikliği nedeniyle çok çıkmaz. Çoğu zaman, birçok yazar yayınlamak istediği bir çok yazıyı yayınlayamıyorlar. Çünkü yazıları yayınlamak için çok yüksek ücretler gerekebilir. Bu çoğu yazarın göze alamadığı bir maliyettir. Şuan ki düzende geleneksel yayıncılık, yazarlar için uluslararası alanda tanınmanın tek yoludur.

Yayıncılar yazarların haklarını çoğu zaman ihlal etmektedir. Elindeki gücü sonuna kadar kullanmaktadırlar. Bu nedenle aslına okuyucular bir çok yazıdan da mahrum durumda kalabilmektedir.

Yazarlar mevcut düzenden ötürü hayatını idame edebilmek için başka işlerde yapmak zorundular. Çünkü yayıncılar yayım koşullarını yaygın bir şekilde dikte etmektedir. Bu nedenle yazarların hayat standartları daha da azalmakta ve yazarlık işine daha az zaman ayırmasına neden olmaktadır. Buda yazarın verimliliğini önemli ölçüde azaltmaktadır.

İşte tüm bu sorunların çözümü için geliştirilen Gilgamesh platformu, yazar ve okuyucu arasındaki ilişkiyi iyileştirmek geliştirildi. Skiral Incorporated, tarafından geliştirilen Gilgamesh Android ve iOS platformlarında çalıştırılabilecek. Telif haklarını tamamen koruyarak kaliteli bir yayıncılık hizmeti isteyen yazarlar için bir blockchain temeli olan sosyal medya platformudur ve sosyal bir uygulamada doğrudan reklamcılık yapmaktadır. Gilgamesh, Plato ve Homer adlı iki gelişme sayesinde bunu yapabilmektedir.

Kitap okuyucularına, eleştirmenlere, yayıncılara ve hizmet endüstrisine kalite bilgisine ve en iyi kitaplara inanmakta olan bilgili bir toplum ekosistemi yaratmalarına olanak tanıyan eşsiz bir platform tasarladılar. Kitap severler için sosyal medya olarak da adlandırılabilir. Bir konuyla veya kitap okunduğunda derin kavrayışlar sağlamak, kitaplarla ilgili değerli ve bilgilendirici materyal alışverişinde bulunmak platformun başlıca hedeflerinden ikisi olacaktır.

Gilgamesh Ethereum platformunda kullanılmak üzere bir ERC 20 tokeni olan Blockchain teknolojisi, IPFS ve GIL’in uygulanması yoluyla merkezsizlik ve mahremiyet sağlamaktadır. Ethereum platformu, dApps’in demokratikleşmesine olanak tanıyan akıllı sözleşmeleri içermektedir ve merkezi olmayan bir medya yayıncısı olarak işlev gören bir sosyal medya dApp için mükemmel bir yapıdır.

Kitap okuyucularının ve yazarların sosyal olarak bağlanmalarını ve ilgisini çekmelerini sağlayan bir sosyal ağ platformu olan Gilgamesh’in Platon sürümünde, kitap okuyucuları diğer okuyucuları takip edebilir, bir kitap üzerinde bir inceleme yazabilir ve favori kitaplarını profillerine ekleyebilirlerdir. Uygulama ayrıca üretkenliği GIL tokenleriyle ödüllendirecektir. https://GilgameshPlatform.com

Gilgamesh platformunda, okuyucuların yazarın GIL için yaptıkları çalışmalar hakkında yorum yapması önerilir. Yorum sistemindeki akıllı sözleşmelerin bu şekilde uygulanması, okuyucuların GIL’in sahibi haline gelmesine ve bunun sonucunda daDAP’ın demokratikleşmesine katılmasına izin verir. 

Blockchain teknolojisi ve IPFS ile güçlendirilmiş bir kitap okumak ve kitap dünyasında neler olup bittiğini bilmek için en iyi deneyimi getirmeyi amaçlıyorlar. Bu toplulukta reklam, yayın ve dağıtım hizmetlerinden elde edilen işlemler Gilgamesh Vakfı’na gider. Bununla birlikte, merkezileştirilmiş yayıncıların aksine, tüm GIL platformun büyümesine teşvik edilmeye yönelecektir. 

Şu anda bir oylama takımı etiketler için Ethereum Test Net’e yüklenmiştir. Oy verme süreci Gılgamış için bir form doldurmak ve akıllı bir sözleşmeye katkıda bulunmaktır.

Yol haritası

Token bilgileri

Gilgamesh platforumunda, Ethereum akıllı sözleşmesine dayanan standart bir ERC20 token-GIL tokeni kullanılacaktır.

Satış için Toplam token sayısı: 60.000.000 GIL

Başlatma bloğu: 4913635

Bitiş bloğu: 5306365

Tahmini başlangıç ​​tarihi: Ocak 15, 2018–10:10 PST

Tahmini bitiş tarihi: 26 Mart 2018–11:10 PDT

Süre: 70 Gün — 10 Hafta

Şu anki prim oranı:% 27

Geçerli bonus bitiş tarihi: 22 Ocak 2018–10:10 PST

Geçerli bonus bitiş bloğu: 4952908

Token döviz kuru: 1 ETH = 1200 GIL tokeni

Hard cap: 50,000 ETH

Minimum işlem miktarı: 0.1 ETH

Kabul edilen para birimleri: Sadece ETH

Gilgamesh Platform icosu çok yakında bitecek. Sizde geleceği çok parlak olan bu projeye girin ve yüksek kazanç imkanını kaçırmayın.

Aşağıdaki linklerden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz;

Website: www.gilgameshplatform.com

Blog: blog.gilgameshplatform.com

Whitepaper:  static.gilgameshplatform.com/pdf/whitepaper.pdf

Bitcpintalk ANN:  bitcointalk.org/index.php?topic=2162600.msg21654565

Facebook:  www.facebook.com/gilgameshplatform

Youtube: www.youtube.com/watch?v=hxmUB9fHrM0

Reddit: www.reddit.com/r/GilgameshPlatform/

Steemit: steemit.com/@gilplatform

Github: github.com/skiral/gilgamesh-token-contract

Discord: discordapp.com/invite/JJh9Dd8

My bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


31 yorum

 1. Avatar Miraç Demırören dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor.

 2. Avatar Mahmut Omacı dedi ki:

  Teşekkürler güzel bilgi

 3. Avatar Mustafa Gür dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 4. Avatar Canan Kumbasar dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 5. Avatar Mahmut Omacı dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 6. Avatar Ayşen Aksoy dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 7. Avatar Volkan İpek dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 8. Avatar Eda Sena Akyıldız dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 9. Avatar Elif Kevser Eroğlu dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 10. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 11. Avatar Gökay Bağış dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 12. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 13. Avatar Memet Bağcı dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 14. Avatar Cantekin Erten dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 15. Avatar Emine Münevver Akca dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 16. Avatar Atahan Adanır dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 17. Avatar Memet Bağcı dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 18. Avatar Muhammed Bazit Deliloğlu dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 19. Avatar Rukiye Esin dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 20. Avatar Hülya Delı Chasan dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 21. Avatar Mustafa Gür dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 22. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 23. Avatar Kayıhan Nedim Akarcalı dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 24. Avatar Pekcan Aksöz dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 25. Avatar Sanber Durak dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 26. Avatar Zeynep Büşra Derdemez dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 27. Avatar Hürel Demiriz dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 28. Avatar Bedir Destereci dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 29. Avatar Tunca Eryılmaz dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 30. Avatar Ergün Değirmendereli dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 31. Avatar Bestami Ağırağaç dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.