Gladius – DDoS saldırılarından korunmak için merkezi olmayan çözüm

 Post Views: 799

Bugün size yeni bir projeden bahsetmek istiyorum. Bu projeyi bilenler arasında çok popüler. Ancak proje hakkında bilgisi olmayanlar için kısaca bahsetmek istiyorum. Projenin adı Gladius. Daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler websitesini  (https://gladius.io) ziyaret edebilir.

İnternet insanların günlük hayatında büyük bir gerekliliktir. Tüm kullanıcılar düşünüldüğünde internette 40 petabayt veri aktarıldığı tahmin edilmektedir. Dünyada hack ve siber saldırılarla bir çok kullanıcıların ve kurumsal firmaların çok fazla zarar gördüğü bilinmektedir.  DDoS saldırısı (Distributed Denial of Service attack), bir çok atak yapan sistemlerin, hedef sistemin kaynaklarını ya da bant genişliğini istila ettiği zaman oluşur. DoS/DDoS saldırılarında, hedef sistemin kaldırabileceği yükün çok üstünde anlık işlem ve çok sayıda kullanıcı ile sistem meşgül edilir ve cevapsız hale getirilir. Başka bir şekilde ise, direk sistemin kendisini meşgül etmek yerine hattı doldurarak sistemin erişilebilirliği kısıtlanabilir. Bu saldırıya hedef olan şirketler, saldırı başına ortalama 500.000 $ zarar görmektedir. Yılda oluşan 300.000’den fazla DDoS saldırısı  ile yıllık 150 milyar dolarlık kayıp ortaya çıkmaktadır.

Gladius Misyonu

Gladius’un görevi, yeni güvenlik açıklarının getirdiği kayıpları ortadan kaldırmak ve saldırganlar tarafından uzun zamandır kullanılan aynı merkezi olmayan ağ stilinden yararlanmaktır. Gladius esas olarak DDoS saldırganlarının korunması ve CDN kalitesinin yüksek düzeyde uygulanması ile ilgilenmektedir. Gladius, koruma sağlamak ve siteleri daha da hızlandırabilmek için yakınınızdaki koruma poollarına bağlanarak DDoS ataklarına karşı üstün koruma sağlayan merkezi olmayan bir sistemdir.

DDoS saldırılarından korunabilmek için şuanda piyasada olan sistemler saldırılara karşı kesin çözüm sağlamaktadır. Bunun başka alternatif çözümleri ise sisteme yeni eklenen serverlar için sistemi karmaşık bir hale getirmektedir. Başka bir alternatif çözüm olan CND hizmetleri de çok büyük maliyetlerle karşımıza çıkabilmektedir. Bu yüksek maliyet geleneksel yöntemler için büyük bir handikaptır. Gladius sayesinde daha düşük maliyetlerle sisteminizi koruyup, sistemin hızını artırabileceksiniz.

Token Sistemi
En fazla satılacak token: 68.000.000 GLA
En fazla yayınlanacak token: 96.320.000 GLA
En fazla token market cap: $ 25,000,000
En fazla market cap: $ 41,000,000

Token Dağıtımı
Toplam 96,3 milyon GLA tokeni sunulmaktadır:
Bunların

  • % 60’ı  genel satış
  • % 20 rezerv için
  • % 10 kurucular için
  • % 10 takım için ayrılmıştır.

ICO başlangıç:  Presale 24 Kasım 2017’da başladı.  Şu an itibariyle 14,708 ETH (6,464,313 USD) toplandı. kısa sürede bu kadar para toplayan projeye yatırım yapmanızı ve %20 bonus fırsatını kaçırmamanızı öneririm.

Gladios ile ayrıntılı bilgi ve yatırım fırsatları için :

Websitesi: gladius.io

White Paper: gladius-whitepaper.pdf

Facebook: gladiusio

Medium: @gladiusio

Telegram:http://t.me/gladiusio

Twitter: @gladiusio

Bitcoin Talk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2217711

Reddit: https://www.reddit.com/r/GladiusNetwork/

GitHub: https://github.com/gladiusio

Me: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


1 yorum

  1. Taçmin Durmuşoğlu dedi ki:

    Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum.