GMB: Kripto paraları gerçek dünya ile buluşturan platform

 Post Views: 2401

Kripto para ve blok zinciri teknolojisi ile bir çok yeni projeler hayata geçmektedir. Ancak bunların gerçek hayatta kullanımı ile ilgili çok az proje vardır. Bu nedenle kripto paralar sanal olarak kalmakta ve kullanım alanları sınırlı kalmaktadır. Şüphesiz ki bu paraları gerçek hayata taşıyacak projelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bugün sizlere bahsedeceğim GMB platformu sizlere kripto paraların gündelik hayatta kullanılmasına imkan verecek yenilikçi ve farklı bir projedir.

GMB Platformu, hıza dayalı bir çift paralı (dual coin) bir sistemden oluşmaktadır. Bu ekosistem ile kullanıcılarına bir çok sektörden ve GMB DEX’ten, gerçek hayatta kullanılması amaçlanan çeşitli SPACE Dapps’lere sahip bir blockchain platformu sunulacaktır. Bu projenin ilk uygulaması olan TravelSpace ile blockchain tabanlı seyahat topluluğu hizmeti sunulmaktadır. Bu uygulama ile seyahat, eğlence ve ticareti bir araya getirilecektir. GMB, gerçek hayatta kullanılabilecek kripto para birimini geliştirmeyi amaçlamaktadır. GMB, Gold Master ve Branch için bir kısaltmadır.

Platformun bir özelliği yer almaktadır. Daha önce benzeri çok nadir uygulanan çift para sistemi kullanılması oldukça önemlidir. GMB’nin çift paraları sistem denilmesi Master Coin ve Branch Coin adlı 2 ayrı koin kullanılmasından kaynaklanmaktadır. GMB Platformunda anahtar para birimi olarak Master Coin kullanılırken, Branch Coin, her ülke için ayrı ayrı düzenlenecek ve her fiat para birimine bağlı fiyat istikrarlı bir kripto para birimidir. GMB’nin merkezi olmayan borsa (DEX) hizmeti ile, Master Coin ve Branch Coin, piyasa fiyatı ve döviz kuru uygulanarak alım satım işlemleri yapılabilecektir.

Bu projenin Korede çok büyük ilgi görerek yılın ICO’su ödülünü aldığını söyleyebiliriz. Ayrıca hız bu ekosistem için en önemli unsurlardan birisidir ve bu platform çok hızlı TPS değerlerine sahip olacaktır. Bu sayede daha önce Bitcoin – Ethereum vs blok zincirlerinde görülen yavaşlamaları görülmeyecektir. Daha önce patentinin alındığı PoPS algoritması uygulanarak hız sorununa çözüm üretmişlerdir. Bu teknoloji Blockchain teknolojisinin kanayan yarasına ilaç gibi gelecektir. Hız konusunda yapacağı yenilikler sadece yazılımsal olarak kalmayacak, yüksek hızdaki donanımları Mikkschain teknolojisi  kullanarak daha farklı çözümler elde etmeyi başaracaktır.

Platformun Özellikleri
 • Yüksek işlem işleme hızı ve güvenli ölçeklenebilirlik – Yazılım tabanlı bir blockchain’i en uygun donanım ekipmanı (Mikkschain Solution) ile birleştirerek blok oluşturma süresi 5 saniye olacaktır. TPS (Transaction Per Second) hedefi 1 milyon olacaktır.
 • POPS (Proof of Power Specification & Stake) – Herkesin kendi paylarını blok oluşturma düğümüne katılmalarını sağlayan sermaye katılımı yöntemi aracılığıyla mutabakat sürecine katılmasına izin verir.
 • Blok Üretimi Katılım Nodu – En uygun donanım performansını gösteren nodlara blok oluşturma gücü verilir.
 • Genel Nodlar – Blok oluşturma katılım nodlarının birini seçtikten sonra, genel nodlar kendi paylarını kullanarak blok oluşturma sürecine katılabilirler.
 • Consensus – Blok Üretimi Katılım Nodu + Genel Nodlar= Blok Üretimi ve Tazminat

Projede katılımcıların işleyişe görüş belirtebileceği yeni nesil bir yönetim sistemi uygulanacaktır. Gelecek hakkındaki kendi kararlarını rahatlıkla söyleyebileceklerdir. Blockchain platformunun tamamen şeffaf ve demokratik olması planlanmaktadır. Katılımcıların aktif rol aldığı ve katılımların görüşlerine değer verilen bir ekosistem yaratılmak istenilmektedir.

Takım
Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri
 • Token simgesi: GMB
 • Toplam token sayısı: 5.000.000.000 GMB
 • Madencilik token sayısı: 10.000.000 GMB
 • Özel satış: Yakında
 • Ülke: Güney Kore
Sonuç

GMB’nin gerçek dünyadaki bir uygulamaya odaklanması son derece önemlidir. Bu kripto paraların kullanımını arttırmak ve gerçek dünyadaki katılımını arttırmak için büyük bir şansa sahiptir. Projeyi değerlendirdiğimizde uygulama planının güçlü olduğu ve net bir vizyona sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kendi alanlarında oldukça deneyimli bir takıma sahip olan bu projenin Kore kökenli olması da artı özelliklerinden birisidir. Sizde bu projeyi yakından izleyin ve ICO yatırım fırsatını kaçırmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: http://gmbplatform.io/

✅ Whitepaper: http://gmbplatform.io/whitepaper/GMB-White-Paper-Eng.pdf

✅ Twitter: https://twitter.com/GMBplatform

✅ Telegram: https://t.me/gmbplatform

✅ Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCR0B2sEqaPDRozeZtOdPvUg

✅ Medium: https://medium.com/@GMBplatform

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

 


8 yorum

 1. Avatar Delal Abdullatif Abzak dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın.

 2. Avatar Ali Kara dedi ki:

  çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. İyi çalışmalar

 3. Avatar Ali Kaçar dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 4. Avatar Özde Acarkan dedi ki:

  Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 5. Avatar Saliha Cana Dıvarcı dedi ki:

  Tesekkür ederim harika calisma olmus.

 6. Avatar Cihan Akarpınar dedi ki:

  ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım.

 7. Avatar Recep Atasay dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje

 8. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.