Guider Travel: Gezginler ve rehberleri bir araya getiren platform

 Post Views: 2306

Blockchain teknolojisinin kullanım alanları her geçen güç daha fazla artmaktadır. En çok finans-ekonomi sektöründe kullanılsa da çok farklı alanlarda da kullanılabilmektedir. Yeni kullanım alanlarından biriside turizm sektörüdür. Çünkü bir çok insan seyahat etmeyi sevmekte ve bunun için çok fazla para ödemektedir. İnsanlar seyahat ederken bir ülke ya da şehir seçmek için zorlanmaktadır. Üstelik seyahat acentelerine de çok faza ücret ödenmektedir. Bunun nedeni bu aracıların var olmasıdır. Acente sayısının az olması ve bu acentelerin sunmuş olduğu gezi sayısının da çok yetersiz olması başka bir sorundur.  Bu acenteler ve gezi programları hakkında önceden bilgi almakta neredeyse imkansızdır. Bu yazımızda sizlere bahsedeceğimiz Guider Travel platformu tüm bu sorunlara çözüm üretebilecek yeni bir ekosistemdir.

Guider Travel nedir?

Guider Travel, gezginlerin seyahatlerini daha unutulmaz ve hareketli kılmak için yerel rehberlerle doğrudan bağlantı kurmalarına olanak sağlayan, blok zincir teknolojisine dayanan, merkezi olmayan bir platformdur. Guider Travel’ın mobil uygulaması sayesinde kişisel tur operatörünüzün artık her zaman cebinizde olacağı söylenebilir. Gezginler için uygun bir rehber aramayı kolaylaştırmaya yardımcı olur. Ayrıca rehberlerin potansiyelleri hakkında bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Guider Travel platformu her türlü gezi sırasında kullanıcılarına rehberlik edecek bir platformdur. Ekosistem kendisine şuanda bir dünya markası olan Uber’i örnek almaktadır. Uber’in uygulamış olduğu  prensipleri kendi ekosistemlerini oluşturmak için esas alacaklardır. Guider Travel, yalnızca standart paket turlarının satılmasına izin vermekle kalmayacaktır. Bununla birlikte kendi standart paket turu satmak için de rehberin zamanını ayırmaya yardımcı olacaktır. Tüm bunları ayarlamak için esnek bir program oluşturulmak istenmektedir.

Neden Blockchain?

Blok zinciri teknolojisinin faydalarını daha önceki bir çok yazımızda bahsetmiştik. Guider Travel platformu da blockchain teknolojisini kullanarak tamamen şeffaf bir hizmet sunmayı planlamaktadır. Blok zinciri sayesinde kişiselleştirilmiş önerileri en üst düzeye çıkartılmaya çalışılmaktadır. Kullanıcıların yapmış olduğu değerlendirme ve derecelendirmeleri bir veri havuzunda (big data) toplayıp, otomatik olarak analizden geçirerek kişiselleştirilmiş öneriler sunulacaktır. Bu sayede rehber ve gezgin arasında maksimum uyumluluğu sağlanabilecektir.

Blockchain teknolojisinin kullanımı ile katılımcıların p2p (eşten eşe) işlem yapmalarına olanak sağlar. Ayrıca blok zinciri teknolojisi ekosistemin güvenilirliğini en üst düzeyde tutacaktır. Ekosistemde kripto para tokenlerinin kullanımı, çeşitli para birimlerinin dönüştürülmesi için komisyon oranlarını azaltılmasına yardımcı olacaktır. Kullanıcılarının ekosistem içerisinde rehber arama, geri bildirim okuma gibi nedenlerle daha fazla zaman geçirmesi platform için ek pazarlama fırsatları sunmasına olanak sağlayacaktır.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

Tüm kullanıcılar ekosistemi içinde, platformun yardımcı tokeni olan GDR tokeni kullanarak, platformdaki hizmetlerden % 50 indirim elde edebilirler. Ayrıca kullanılmış tokenler, oranlarındaki büyümeyi etkileyecek olan akıllı sözleşmenin şartlarına göre yakılmaktadır.

 • Token simgesi: GDR Token
 • Token altyapısı: Ethereum
 • Token fiyatı: 0.0001 ETH
 • Token miktarı: 300.000.000
 • Soft cap: 1000 ETH
 • Hard cap: 7000 ETH
 • Minimum yatırım miktarı: 0.1 ETH
 • Kabul edilen ödeme yöntemleri: ETH, BTC ve USDT

Sonuç

Seyahat etmeyi seven insanların memnuniyetini ve deneyimini geliştirmek için oluşturulan bu ekosistem ile artık gezi turları daha zevkli ve rahat olacaktır. Artık bir çok aracı ortadan kalkacak ve istediğiniz rehbere direk ulaşabilecek ve istediğiniz şekilde tatil yapabileceksiniz. Blockchain teknolojisi sayesinde şeffaf ve güvenilir ekosistem oluşturularak müşteri memnuniyeti ön planda tutulacaktır. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Websitesi: https://token.guider.travel/

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5140122.0

✅ Telegram: https://t.me/Guider_official

✅ Whitepaper: https://token.guider.travel/WP_EN.pdf

✅ Twitter: https://twitter.com/guider_official/

✅ Telegram: https://t.me/Guider_official

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


1 yorum

 1. Avatar Ayşe Neslihan Daşdemir dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.