GYM Rewards: Sporu blockchaine taşıyan platform

 Post Views: 5622

Egzersiz yapmanın ne denli önemli olduğunu herkes bilmektedir. Çünkü egzersizin bir çok faydası bulunmaktadır. Bunlar arasında stresle başa çıkabilmek, kalp ve damar sağlığını korumak en önemli faydaların dandır. İnsanların egzersiz yapmasına teşvik etmek oldukça önemlidir. Size bahsedeceğim ico tanıtımında insanları egzersiz yapmaya teşvik edecek bir projeden bahsedeceğim.

Gördüğüm diğer projelerden çok farklı bir proje olduğu için ICO’ları hakkında küçük bir inceleme yapmak istedim. Umarım bu “Gym Rewards“ (Spor Ödülleri) ICO hakkında bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Ama daha ayrıntılı bilgi isteyenler websitesini (https://gymrewards.io) ziyaret edebilirler.

Daha öncede bahsettiğim gibi bu proje egzersiz yapmayı özendirecek bir platformdur. Bunu spor yaptıkça para kazandırarak ve insanların desteğini alarak kazandırır. Bu platforum tokeni olan GYM tokenlerini spor yaptıkça kazanabilirsiniz. Spor yapma kanıtı olarak nitelendirilen “Proof of Exercise”karşılığında bu tokenlerden kazanabileceksiniz.

GYM tokenlerinin kullanım alanı gelecekte giderek artacaktır. Gelecekte bu tokenler sayesinde spor salonu üyeliği bile alabileceksiniz. Ya da bunları borsa sitelerinde nakite veya bitcoine dönüştürüp yatırımda yapabileceksiniz. Bu fikrin ne kadar olumlu olduğunu tekrar vurgulamak istiyorum. Spor yapmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Herkes bu tokenlerden daha çok kazanabilmek için tatlı bir yarışa girecek ve sonuçta kazanan insan sağlığı olacak.

GYM Rewards uygulamasının alfa sürümünü web sitesinde yayınlanmıştır. Ayrıca patent başvurusu yapılmış olan bu uygulama oldukça parlak bir gelecek vaat etmektedir. Alfa sürümünü buradan başvuru yaparak inceleyebilirsiniz.

GYM Rewards platformu, Ethereum ERC20 sistemine dayalı bir token kullanılmaktadır. Token uygulama ve mobil ödeme ile bir egzersiz kanıtı kullanılarak çıkarılacak olan bir Ethereum çatalı ile blok zincirine bağlanır. Oluşturulan yeni blok zinciri sayesinde platformun Ethereum blok zincirinde mevcut olmayan bir çok özellik olmasına neden olur.

Yeni blok zinciri sayesinde artık ücretsiz gönderim sözleşmesi sağlanabilecek, egzersiz kanıtı oluşturulabilecek ve blok zincirindeki tokenlere dayalı olmayan ve tamamen tokeni temel olan token işlem ücreti alınabilmesi sağlanabilecektir. Bu çok yenilikçi olan sistemler sayesinde büyük komisyon ücretlerinden kurtulunabilecek tir. Açıkçası vaat ettiği bu fikirler oldukça etkileyici ve kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak gibi duruyor.

Nasıl Çalışır?

GYM tokeni işin kanıtlanmasında kullanılmaktadır. Egzersiz kanıtı, konumunuzu coğrafi konum koordinat sözleşmelerinde belirledikten sonra etkinleştirilen akıllı kontrata dayalı bir ödül sistemidir. Ayrıca kullanıcılar bir antrenman veya egzersiz için gereken zamanı karşıladığında ödül vermek için GYM mobil uygulamasında kalp atışlarını da kullanmaktadır. Token kazanma yapısı, madenciliğin zorluğuna dayanır, dolayısıyla değişkenlik söz konusu olabilir.

Tahmini token kazancına bakacak olursak;

10 dakika koşmak dakikada yaklaşık 0.1666667 GYMS kazandırır

⇒ 1 saat koşmak 10 GYMS kazandırır

Bu plaformda daha farklı ödül sistemleri de vardır. Kullanıcılar platformda etkinlik yöneticileri olarak ve diğer etkinlikler sunmak suretiyle de ödüllendirilebilirler. Bunlar için etkinlik yöneticisi mevcut olayı onaylanması için GYM web sitesinde sunmaktadır. Etkinlik onaylandıktan sonra kullanıcılar,  etkinlikteki GYM ödüllerini bildirir ve diğer kullanıcıların uygulamayı referans QRCode’u kullanarak uygulamayı indirmesini olanak sağlar. Kullanıcı, uygulamada tüm katılımcıların aldığı ödüllerin % 0,5’ini kazanacaktır. Ayrıca bu kullanıcı, egzersiz yapmaya devam eden katılımcılardan kazanmaya devam edecektir. Buda ödül miktarının devam etmesine olanak sağlar.

Token Bilgileri

» Token tipi: ERC 20

» Token sembolü: GYM

» Token satışı başlangıç tarihi: Mart 2018

» Hardcap: 15000 ETH

» Softcap: 100 ETH

» Fiyatı: 1 GYM= 0.0001 ETH / 0.0000082 BTC

Token Dağıtımı

» % 5 Uzun dönem için rezervde tutulacaktır

» % 5 Takım için

» % 4 Airdrop ve kampanya için

» % 3 Danışmanlar ve Ortaklıklar için

» % 10 Token satışı

» % 73 GYM uygulama madenciliği

Projeye dahil olmak ve proje hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için lütfen aşağıdaki linkleri ziyaret etmeyi unutmayınız.

Web site : https://gymrewards.io

Whitepaper:  https://files.acrobat.com/a/preview/8f3dbf7d-a966-429f-a9a7-8bb765907140

Facebook: https://www.facebook.com/gymrewards.io

Twitter : https://twitter.com/GymRewards

Telegram: https://t.me/gymrewards

My Bountyhive Adress: http://bountyhive.io/r/truncus

My Bitcointalk Adress: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


9 yorum

 1. Avatar adem güler dedi ki:

  güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş

 2. Avatar ahmet büyükkoyuncu dedi ki:

  bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 3. Avatar aysegul kaya dedi ki:

  GYM yaparken para kazanmak çok enterasan 🙂

 4. Avatar Hasan Gemelmaz dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 5. Avatar Yeşim Saray dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje.

 6. Avatar Müyesser Akyildirim dedi ki:

  çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. İyi çalışmalar

 7. Avatar Hülya Delı Chasan dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bilgiler için teşekür ederim.

 8. Avatar Fatma Özlem Acar dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur.

 9. Avatar Oktay Fatih dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.