Humancoin: Blockchain tabanlı yardım platformu

 Post Views: 2171
Kripto para piyasası uzun zamandır çok büyük aşama kaydetmiştir. Blok zinciri ve kripto paralar bir çok alanda kendini ispatlamış ve neredeyse çoğu sektörde çığır açmıştır. Bunun esas nedeni teknolojinin evrensel, güvenilir ve şeffaf olmasından kaynaklanmaktadır. Dünyanın her yerindeki, tüm insanlar tarafından ulaşabilen ancak kimsenin asla değiştiremediği bir kayıt defteri olması çok büyük projelere yelken açmıştır. Yardım sektöründeki en büyük sorun olan güven sorununa da yine blok zinciri teknolojisi çözüm olabilmektedir. Bugün size bahsedeceğim Humancoin projesi yardım, e-ticaret ve kripto para endüstrilerinin sinerjisini getiren devrim niteliğinde bir platformdur.

Humancoin, blok zinciri teknolojisini arkasına alarak daha güvenilir ve verimli yardım yaratma sorumluluğunu üstlenmiş diğer projelerden çok farklı bir projedir. Humancoin, dünya genelinde bağış yapmak isteyen kişilerin hızlı ve uygun bağışlar oluşturmanın yanı sıra, blok zinciri teknolojisinin kullanılması yoluyla hayırseverlerin güven sorununa karşı da mücadele edebilecektir. Bağış yapanlar yaptıkları bağışları takip edebilecek ve paralarının ne şekilde kullanıldığını görebileceklerdir.

Humancoin Platformu

Humancoin, bağışçıları, alıcıları ve e-ticaret oyuncularını bir araya getiren bir P2P platformu ve ekosistemdir. Platformun arayüzü, katılımcıların hızlı bir şekilde, popüler para birimindeki herhangi bir ülkeye bağış göndermesine, işlemlerini izlemelerine ve hayırsever faaliyetleriyle ilgili raporları görüntülemelerine ve ayrıca uluslararası müşteri sadakati programlarını kullanmasına olanak tanır. Humancoin platformu, hayırseverler ve yardıma ihtiyaç duyan kişiler arasındaki etkileşim sürecini mümkün olan en geniş ölçüde kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmıştır.

Nasıl Çalışır?

Yardım yapmak isteyen ister özel girişimler olsun, ister vakıflar olsun Humancoin platformuna kayıt olacaklardır. Bunu basit ve standart bir form doldurarak yaparlar. Bağış yapan kişiler isterlerse eğer isimlerini gizli tutabilirler. Bu tamamen bağış yapan kişinin kendi tasarrufunda olacaktır. Anomim kalmak isteyen kişiler, kendi kimliklerini gizleye bileceklerdir. Platform ileri ki zamanlarda özel mali ve hukuki profesyonel yardım sağlamayı da planlamaktadır.

Platformda bağışçı yapmak isteyen bağışçılar platforma üye olup yardım etmek istediği bir proje seçebilir ve para transfer edebilir. Örneğin, bir depremle ilgili haber gördükten sonra, kullanıcı bu depremin mağdurlarına anında para gönderebilir. Humancoin ekosisteminin işlevlerinden biri, hayırsever aktivitelere katılanları birleştirmektir, dolayısıyla platform tüm ana dilleri destekleyecektir. Humancoin topluluğunu geliştirmek ve katılımcılara birbirleriyle iletişim kurma fırsatı vermek için platforma bir sohbet uygulaması yerleştirilmesi planlanmaktadır. Bu doğrudan iletişim, sistemin şeffaflığını da garanti edecektir.

Ayrıca, platform bağışlarda % 5 oranında komisyon olacaktır. Komisyonlarla toplanacak bu para Humancoin’in gelişimine harcanacaktır. Bu komisyonun piyasa ortalamasından son derece düşüktür ve  bu yardım piyasası rekabetinde eşsiz bir avantaj sağlayacaktır.

Humancoin platformunun hem web hem de mobil arayüzünde, halihazırda bağışların kabul edildiği tüm projelerin çevrimiçi durum takibi ve kullanıcının kendi işlemlerini göstermesi sağlanacaktır. Humancoin platformundaki veriler, Ethereum blockchain’ine düşecektir.Blockchain teknolojisi, sisteme girilen herhangi bir verinin, herhangi bir şekilde değiştirilmesinin hiçbir şansı olmaksızın orada saklanacağını garanti edecektir.

Takım
Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri
 • Platform: Ethereum
 • Toplam token sayısı: 6.000.000.000 HUMA
 • Satılacak token sayısı: 3.055.000.000 HUMA
 • Token fiyatı: 0.01 ABD doları
 • Hard cap: 26.000.000 ABD doları
 • Soft cap 6.000.000 ABD doları
Sonuç

Humancoin platformunda yeni bir sistem olan Proof of Charity (yardımseverlik kanıtı) madencilik protokolü kullanılmaktadır. Bu teknolojik gelişme projenin güvenilirliğini artıracaktır. Yardımseverlik konusundaki dahiyane yenilikleri, Humancoin’i potansiyel küresel yardımseverlik programlarında lider duruma getirtecektir. Alanlarında deneyimli olan takım üyeleri sayesinde vadettiklerini yapabilecek potansiyele sahiptirler. Sizde bu projeyi yakından takip edin ve ICO yatırım fırsatını kaçırmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://www.humancoin.net/

✅ Whitepaper: http://docs.humancoin.net/HumanCoin_whitepaper_en.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4469466

✅ Facebook: https://www.facebook.com/Human-Coin-1049107488575656

✅ Twitter: https://twitter.com/humancoinnet

✅ Telegram: https://t.me/HumancoinChat

✅ Reddit: https://www.reddit.com/user/humancoinnet

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


17 yorum

 1. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 2. Avatar Ahmet Durmaz dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 3. Avatar Kahraman Ay dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 4. Avatar Mustafa Gür dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 5. Avatar Ali Kaçar dedi ki:

  Çok faydalandım. teşekkürler.

 6. Avatar Gökay Bağış dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar.

 7. Avatar Elif Tuğçe Altaş dedi ki:

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

 8. Avatar Yeşim Saray dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 9. Avatar Tuncay Acar dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 10. Avatar Pekcan Aksöz dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 11. Avatar Mercan Bağçivan dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 12. Avatar Batıray Eski dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 13. Avatar Bağış Can Elbaşı dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 14. Avatar Merve Ece Altıok dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 15. Avatar Selim Dökülmez dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 16. Avatar Saliha Cana Dıvarcı dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 17. Avatar Semina Aktuna dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.