Ichiba: Blockchain tabanlı sosyal kaynak oluşturma platformu

 Post Views: 2328

Blok zinciri teknolojisi son zamanlarda büyük gelişim kat etmiştir. Son 1 yıldır piyasalardaki olumsuz havalara rağmen blok zinciri teknolojisinde önemli yenilikler yer almaktadır. Ancak kripto paraların bu havadan çıkması için yeni projelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bugün size bahsedeceğim Ichiba projesi ise önemli yenilikleri bünyesinde barındıran farklı bir ekosistemdir.

Ichiba Nedir? Avantajları Nelerdir?

Ichiba platformu blok zincir teknolojisi temelli projeleri işlemesini gelişmesini destekleyen merkezi olmayan yapıya sahip Japon pazar yeri olarak karşımıza çıkan bir platformdur. Bununla birlikte platform akıllı sözleşmeleri kampanyaların başlatılması aşamasında platformuna dahil etmiştir. Ichiba platformu katılımcının faydasının ön planda tutarak yeni çıkan projeler üzerinde çeşitliliği sağlamaktadır. Ichiba Coin platformda sistemin sürekliliğini sağlamak ve projelerde çeşitliliği sağlamak adına oluşturulmuştur. Aynı zamanda PoS/ Mastarnode coin özelliği ile karşımıza çıkan Ichiba coin platformun güçlendirmesi adına tasarlanmıştır.

Katılımcılar ICO pazarında birçok problemlerle karşı karşıya kalır ve tam anlamıyla aktif bir katılım sağlayamamaktadırlar. Bunlardan başlıcalarına;

» Danışmanlık ücretlerinin yüksek düzeyde tutulması,

» Ico sürecini başarılı bir şekilde tamamlayıp soft cap düzeyini geçtiği halde birçok proje toparlanan kaynağı projeye dahil etmeden ve yatırımcıların ödemiş oldukları tutarları iade etmeden ortadan kaybolması bu durumda da sahtekarlığın ve dolandırıcılığın önüne geçilememesi, ya da projeler hedefledikleri soft cap düzeyine ulaşamaması durumunda yatırımcılara ödedikleri tutarların iade edilmesi bu durumda da katılımcıların da kazanım sağlayamaması,

» Platformların yüksek düzeyde ücretlere tabi tutulması,

» Şeffaflık ve güvenirlik seviyelerinin üst düzeyde sağlanamamasını gösterebiliriz.

Ichiba Ico pazarında tüm bunlar ve birçok problemi öngörerek platformunu da bu doğrultuda tasarlamıştır. Ichiba, yatırımlarınızı güvence altına almak ve sürekliliğini sağlamak adına projelerde ortak olarak yer alacaktır. Mevcut Ichiba cüzdanı Mac, Windows, Linux aygıtları üzerinde de desteklenmek ve ilerleyen zamanlarda IOS ve Android uygulamalarının da tasarımının sağlanacağı belirtilmiştir.

Ichiba platformu KYC-AML gibi gerekli tüm yasal gereklilikleri hali hazırda sağlar, kuluçka dönemindeki projeler ve birçok konuda danışmanlık ve yönetim hizmetleri sağlar. Tüm bunlarla birlikte platformun üst düzeyde güvenirlik seviyesi ve geçerliliği platformun geleceğinin dinamikliğini sürekli hale getirmektedir.

Ichiba Çalışma Sistemi

Platform ekibi tüm projeleri yakından inceler ve yatırımcıya fayda sağlayacak tüm projeleri belirler. Yasal süreçleri inceler, güvenlik geçerliklerini teyit eder ve en uygun projeyi katılımcısına sunar. Bunun akabinde de aynı Ichiba ekibi sistemli bir çalışma sağlamak adına platformda dahil olan her projede belli bir paya sahip olmaktadır. Yine güvenirlik esasları sağlanması adına  üstlenilen tüm fonların geleceği adına akıllı sözleşmelerle desteklenmektedir. Tüm bunlarla birlikte Ichiba platformu bountyhive konusunda oldukça başarılı ve kurumsal olarak güçlü bir yapıya sahip bir şirketle çalışmaktadır.

Ichiba platformunun bir başka güçlü özelliği ise zeroCoin protokolü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu da platformda güvenliği ve anonimlik özelliğini aktif kılar bu sayede ödeme işlemleriniz isimsiz kalır ve fonlarınızın takip edilmesinin önüne geçilmiş olur.

Yol Haritası

Ichiba platformu şuanda hali hazırda satış aşaması sürecini başlatmış durumdadır. Platformun gelişim aşaması ve mimari bölümüm 2018 sene sonunda başlatılmıştır. Önümüzdeki süreçler içerisinde Ichiba ekibi Alfa platformunu yayınlamayı planlamaktadır. Bu yayın akabinde de Alfa sürümünün geri bildirimleri göz önünde bulundurularak, beta sürümü güncellenerek piyasaya sürülecektir.  Akıllı sözleşmelerin dağıtımına 2019 üçüncü çeyreğinde geçilecek olup 2019 sonunda ise platform hazır halde halka sunumu başlatılacaktır. Platformun ayrıntılı yol haritasına ve ayrıntılı platform özelliklerine whitepaperdan ulaşmanız mümkündür.

Ico ve Token Bilgileri
 • Token Simgesi: Ichiba
 • Toplam Masternote:15
 • Soft cap: 50 BTC
 • Hard cap: 100 BTC

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Websitesi: https://ichiba.io/

✅ Litepaper: https://ichiba.io/Ichiba%20litepaper.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5101947

✅ Telegram: https://t.me/Ichibacoin

✅ Facebook: https://www.facebook.com/ichibacoin

✅ Twitter: https://twitter.com/IchibaCoin

✅ Reddit: https://www.reddit.com/r/Ichiba/

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


36 yorum

 1. Avatar Rafi Akaş dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Ichiba uzun vadede yatırımınızı korumak için projede bir paydaş olarak kalacaktır. Ichiba hisseleri Ichiba Fonu tarafından idare edilecek ve aynı ICA sahipleri tarafından yönetilecektir.

 2. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş.Kitle fonlaması bence son ayların büyülü sözcüğü. Kitlenin olumlu enerjisi ve rüzgarı projelere ciddi hareket getirebilir. Doğru bir hareket. ben de takibe aldım bu projeyi:)

 3. Avatar Ahmet Raşit Akoğuz dedi ki:

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor. ICHIBA, fon toplama ve yönetme bazındaki profesyonel tecrübesini, blockchain teknolojisiyle birleştirerek kripto-para sektörüne adeta damga vurmak istiyor. Takip etmekte fayda var gibi..

 4. Avatar Mert Görkem Dayıoğlu dedi ki:

  Çok faydalandım. teşekkürler. Ichiba platformu ağını ve kaynaklarını piyasaya yeni girecek projelerle paylaşarak bir çekim alanı oluşturacaktır.

 5. Avatar Emre Ayberk Akfırat dedi ki:

  Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut ICHIBA, son zamanların oldukça fazla ilgiyi hak eden projelerden bir tanesidir. Ekibin tecrübeli olduğu çok belli ve bu da başarı şansını arttırıyor bence.

 6. Avatar Batıray Eski dedi ki:

  guzel bilgileriniz icin teşekurler. Özellikle projenin bizans generalleri sorununu çözmek için kendi alternatif madencilik sistemlerini kurmaları oldukça güzel. Bunların yanında projenin ekibi oldukça çalışkan görünüyor

 7. Avatar Osman Akbak dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Ekip bu alanda fikirlerini gerçekleştirebilecek kişilerden oluşuyor. Ve bu ayrıntı gerçekten önemli, ne yaptığını bilen bir ekip olduğunu düşündüğümüzde başarılı olması sürpriz olmayacaktır.

 8. Avatar İrfan Anıl Fındıkçı dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje. Masternode son zamanların en karlı oluşumlarından biri, fon toplama konusuna da aktif bir ekip bizi bekliyor. Başarılı olacaklarını düşünüyorum.

 9. Avatar Ercüment Akıncılar dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Profesyonellerin yürüttüğü fonlamalar sağlam projelerin uçmasına neden oluyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Bu misyonu üstlenmiş bir profesyonel ekip var karşımızda. Markalaşacaktır.

 10. Avatar Ahmet Raşit Akoğuz dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje.Piyasaya yeni açılacak şirketleri belirli kriterlere göre seçip kitle fonlaması konusunda yapacağı çalışmalar hem projeler hem de platform için yararlı olacaktır.

 11. Avatar Faik Ezber dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. Proje Fonlanması profesyonellerin işi. Bu tip projeler oldukça temeli sağlam finansal güçsüzlüğü olan projelerin başarı şansı çok artacak. Güzel düşünce.

 12. Avatar Filiz Şen dedi ki:

  Çok güzel bir yazı olmuş. Sadece bir topluluk fonlama projesi değil aynı zamanda ICO girişimleri için de destek sağlayacak bir platform Ichiba. Bu açıdan bana umut vaadediyor. Teşekkürler makale için.

 13. Avatar Rümeysa İrem Devecel dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Normalde masternode sistemleri çok pahalı ancak Ichiba yüklü miktarda token gerektirmeden masternode kurma ve kazanç sağlama imkanıyla farkını ortaya koymuş.

 14. Avatar Şennur Ağnar dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje. Platformun özellikle masternode özelliğinin olması büyük bir artı katmış. Bunun dışında icolar gerçekten bu sektör için güvenilirlik açısından problem teşkil ediyor. Bu sorunu çözmesi adına güzel bir proje.

 15. Avatar Tutkum Ahmadı dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. Masternode altyapısı olması ilgiyi artıracaktır. Bununla beraber projeler yayınlandıkça daha çok talep göreceğini düşünüyorum.

 16. Avatar Fatma Özlem Acar dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim Fon toplamak zorlu bir iş ve bunu kolaylaştıran bir proje olan Ichiba, ICO’lar da dahil olmak üzere her türlü yardımı sunarak projenizin hayata geçmesine katkıda bulunuyor.

 17. Avatar Arslan Erzurumlu dedi ki:

  Emeğine sağlık çok guzel Bu harika proje sayesinde kripto paralarımızı çok daha etkli, güvenli ve hızlı bir şekilde transfer edebileceğiz.

 18. Avatar Alphan Ekercan dedi ki:

  Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut. Ichiba kurduğu masternode sistemi ile kullanıcılarına pasif gelir elde etme imkanı sunan harika bir proje.

 19. Avatar Mercan Bağçivan dedi ki:

  Özellikle projenin şu ana kadar blokcchain üzerinde gerçekleştirilmemiş bir sisteme hayat vermeleri oldukça güzel. Bunların yanında ekip oldukça çalışkan görünüyor

 20. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  guzel bilgileriniz icin teşekurler. Ichiba kullanıcılarına proof of stake imkanı veren güzel bir proje. Umarım başarılı ve kalıcı olurlar.

 21. Avatar Ahmet Raşit Akoğuz dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. Bitcoin ile başlayan pow sistemini sonlandırarak daha fazla kullanıcının yararlanabileceği verimli ucuz kapsamlı bir sistem kuran ichiba oldukça fazla kullanıcıya ulaşacağa benziyor

 22. Avatar Sarper Akış dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Bu ekosistemde gerçekten şeffaflık büyük önem arz ediyor. Çağdaş insan, geri planda neler olduğunu, işlerin nasıl yürüdüğünü açıkça görmedikçe hiçbir yere yönelmiyor ve parasını bağlamıyor. ICHIBA gerçekten bu konuda çok akıllıca adımlar atıyor.

 23. Avatar Nezih Koyuncu dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim.Projelere fon bulma konusu oldukça önemlidir. Yetesiz fonlama yüzünden piyasadan silinen onlarca örnek vardır. Bu nedenle projeyi önemli buluyorum

 24. Avatar Bülent Yiğit dedi ki:

  çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. İyi çalışmalar Ichiba, çalışmalarını dünya çapına yayarak başarısını ispatlamış ICO sürecindeki projelere destek olabilmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Takip etmekte fayda var..

 25. Avatar Sırma Begüm Altunbaş dedi ki:

  Çok faydalandım. teşekkürler. Herkesin kazandığı merkezi olmayan bir pazar oluştururken, fon sağlayıcıları ve destekleyicileri, kesintisiz şifreleme para toplama fonu yaratma için bir araya getirmek bu projenin ana hedeflerinden olması projenin kalitesini gösterir nitelikte..

 26. Avatar Goncagül Diri dedi ki:

  guzel bilgileriniz icin teşekurler. Borsada listelenme meselesi gerçekten çetrefilli bir konu ama Ichiba bu sorunu çözecek iyi önerilerle ve kullanıcı dostu çözümlerle geliyor.

 27. Avatar Neslihan Büşra Esat dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Ichiba’nın projelerin reklam faaliyetlerini üstlenmesi akıl almaz bir hizmet. Zaten geriye yapacak ne kalıyor ki? diye retorik bir soruyu sormadan edemiyor insan.

 28. Avatar Bedir Destereci dedi ki:

  Gerçekten de KYC işlemleri çok uzun ve sıkıcı oluyor. Kolay KYC sunmaktan daha kullanıcı-dostu bir hareket olabilir mi acaba? Teşekkürler ICHIBA!

 29. Avatar Memet Bağcı dedi ki:

  ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Platform kitle fonlamasının mucizesini öne çıkarmış. Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje

 30. Avatar Burak Karaman dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İchiba bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi yok ve bu yüzden satışlarının güzel geçeceğine inancım tam.

 31. Avatar Osman Sinan Devrim dedi ki:

  Masternode ve küresel fonlama adına gzüel bir fikir ile yola çıkan İchiba ekibi, para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 32. Avatar Lütfiye Sena dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Ichiba masternode teknolojilerini kullanarak kullanıcılarına kar payı dağıtmak suretiyle karlı bir yatırım yapmak istiyor.

 33. Avatar Selman Erkoşan dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum Kitle fonlama ve bağış toplama son zamanların talep gören akımlarından. Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Kripto paralarla yapılacak kitlesel fonlamalar için de Ichiba harika bir platform oluşturuyor

 34. Avatar Goncagül Diri dedi ki:

  Teşekkürler güzel bilgi Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 35. Avatar Eyüp Orhun Fındık dedi ki:

  Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 36. Avatar Ömer Buğra Alparslan dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.