Ichiba: Blockchain tabanlı sosyal kaynak oluşturma platformu

 Post Views: 222

Blok zinciri teknolojisi son zamanlarda büyük gelişim kat etmiştir. Son 1 yıldır piyasalardaki olumsuz havalara rağmen blok zinciri teknolojisinde önemli yenilikler yer almaktadır. Ancak kripto paraların bu havadan çıkması için yeni projelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bugün size bahsedeceğim Ichiba projesi ise önemli yenilikleri bünyesinde barındıran farklı bir ekosistemdir.

Ichiba Nedir? Avantajları Nelerdir?

Ichiba platformu blok zincir teknolojisi temelli projeleri işlemesini gelişmesini destekleyen merkezi olmayan yapıya sahip Japon pazar yeri olarak karşımıza çıkan bir platformdur. Bununla birlikte platform akıllı sözleşmeleri kampanyaların başlatılması aşamasında platformuna dahil etmiştir. Ichiba platformu katılımcının faydasının ön planda tutarak yeni çıkan projeler üzerinde çeşitliliği sağlamaktadır. Ichiba Coin platformda sistemin sürekliliğini sağlamak ve projelerde çeşitliliği sağlamak adına oluşturulmuştur. Aynı zamanda PoS/ Mastarnode coin özelliği ile karşımıza çıkan Ichiba coin platformun güçlendirmesi adına tasarlanmıştır.

Katılımcılar ICO pazarında birçok problemlerle karşı karşıya kalır ve tam anlamıyla aktif bir katılım sağlayamamaktadırlar. Bunlardan başlıcalarına;

» Danışmanlık ücretlerinin yüksek düzeyde tutulması,

» Ico sürecini başarılı bir şekilde tamamlayıp soft cap düzeyini geçtiği halde birçok proje toparlanan kaynağı projeye dahil etmeden ve yatırımcıların ödemiş oldukları tutarları iade etmeden ortadan kaybolması bu durumda da sahtekarlığın ve dolandırıcılığın önüne geçilememesi, ya da projeler hedefledikleri soft cap düzeyine ulaşamaması durumunda yatırımcılara ödedikleri tutarların iade edilmesi bu durumda da katılımcıların da kazanım sağlayamaması,

» Platformların yüksek düzeyde ücretlere tabi tutulması,

» Şeffaflık ve güvenirlik seviyelerinin üst düzeyde sağlanamamasını gösterebiliriz.

Ichiba Ico pazarında tüm bunlar ve birçok problemi öngörerek platformunu da bu doğrultuda tasarlamıştır. Ichiba, yatırımlarınızı güvence altına almak ve sürekliliğini sağlamak adına projelerde ortak olarak yer alacaktır. Mevcut Ichiba cüzdanı Mac, Windows, Linux aygıtları üzerinde de desteklenmek ve ilerleyen zamanlarda IOS ve Android uygulamalarının da tasarımının sağlanacağı belirtilmiştir.

Ichiba platformu KYC-AML gibi gerekli tüm yasal gereklilikleri hali hazırda sağlar, kuluçka dönemindeki projeler ve birçok konuda danışmanlık ve yönetim hizmetleri sağlar. Tüm bunlarla birlikte platformun üst düzeyde güvenirlik seviyesi ve geçerliliği platformun geleceğinin dinamikliğini sürekli hale getirmektedir.

Ichiba Çalışma Sistemi

Platform ekibi tüm projeleri yakından inceler ve yatırımcıya fayda sağlayacak tüm projeleri belirler. Yasal süreçleri inceler, güvenlik geçerliklerini teyit eder ve en uygun projeyi katılımcısına sunar. Bunun akabinde de aynı Ichiba ekibi sistemli bir çalışma sağlamak adına platformda dahil olan her projede belli bir paya sahip olmaktadır. Yine güvenirlik esasları sağlanması adına  üstlenilen tüm fonların geleceği adına akıllı sözleşmelerle desteklenmektedir. Tüm bunlarla birlikte Ichiba platformu bountyhive konusunda oldukça başarılı ve kurumsal olarak güçlü bir yapıya sahip bir şirketle çalışmaktadır.

Ichiba platformunun bir başka güçlü özelliği ise zeroCoin protokolü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu da platformda güvenliği ve anonimlik özelliğini aktif kılar bu sayede ödeme işlemleriniz isimsiz kalır ve fonlarınızın takip edilmesinin önüne geçilmiş olur.

Yol Haritası

Ichiba platformu şuanda hali hazırda satış aşaması sürecini başlatmış durumdadır. Platformun gelişim aşaması ve mimari bölümüm 2018 sene sonunda başlatılmıştır. Önümüzdeki süreçler içerisinde Ichiba ekibi Alfa platformunu yayınlamayı planlamaktadır. Bu yayın akabinde de Alfa sürümünün geri bildirimleri göz önünde bulundurularak, beta sürümü güncellenerek piyasaya sürülecektir.  Akıllı sözleşmelerin dağıtımına 2019 üçüncü çeyreğinde geçilecek olup 2019 sonunda ise platform hazır halde halka sunumu başlatılacaktır. Platformun ayrıntılı yol haritasına ve ayrıntılı platform özelliklerine whitepaperdan ulaşmanız mümkündür.

Ico ve Token Bilgileri
 • Token Simgesi: Ichiba
 • Toplam Masternote:15
 • Soft cap: 50 BTC
 • Hard cap: 100 BTC

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Websitesi: https://ichiba.io/

✅ Litepaper: https://ichiba.io/Ichiba%20litepaper.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5101947

✅ Telegram: https://t.me/Ichibacoin

✅ Facebook: https://www.facebook.com/ichibacoin

✅ Twitter: https://twitter.com/IchibaCoin

✅ Reddit: https://www.reddit.com/r/Ichiba/

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


3 yorum

 1. Memet Bağcı dedi ki:

  ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım.

 2. Osman Sinan Devrim dedi ki:

  Yeni çıkacak bir alt coin mi bu? merak ediyorum.

 3. Selman Erkoşan dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.