ICOVO: DAICO kullanan dünyanın ilk ICO platformu

 Post Views: 2824

Günümüzde bir çok kişi kripto para dünyasına para yatırmaktadır. Ancak bu piyasanın halen tüm ülkelerde gelişmekte olduğunu biliyoruz. Bu piyasada çok fazla karmaşa ve zorluklar var. Her gün çok sayıda ICO çıkmaktadır ancak ne yazık ki bunların arasında sahte projelerde yer almaktadır. ICO’lar tokenleri ucuza almak için mantıklı görünse de, sahte projelere kanım tüm yatırımlarımızı kaybetme olasılığı da her zaman mümkündür. Piyasadaki bu karmaşa ve belirsizlik ortamında yatırımcılar paralarını değerlendirirken doğru yönlendiricilere ihtiyaç duymaktadır. Bugün size bahsedeceğim ICOVO projesi kullanıcılarına ICO yatırımları konusunda yardımcı olacak olan inovatif bir platformdur.

ICOVO, şu anda olan ICO karmaşasına son vererek, sağlıklı ICO’ları gerçekleştirecek olan, dünyanın ilk ve tek ICO platformudur. Ülkeler kendi vatandaşlarını bir takım sahtekarlıklardan korumak için bazı düzenlemelere gitmektedirler. Ancak ICO’ların merkezi yapısı nedeniyle, ülke bazlı düzenlemelerle bunu sağlamak pek de mümkün gözükmemektedir. ICOVA’nın merkezi olmayan yapısıyla ICO’larda sıkça rastlanılan sorunlarda dolandırıcılık sorununu ortadan kaldıracaktır.

Nasıl Çalışır?

ICOVO, mevcut sistemlerdeki bir çok soruna çözüm üretmeyi kendine görev edinmiştir. Esas olarak ICO yatırımcılarını korumak en önemli amaçtır. Bunu da bir fon yönetim sistemi kurup, ICO proje kurucularının ve projelerin şeffaflığını artırarak yapacaktır. Fikir Ethereumun kurucusu Vitalik Buterin tarafından ortaya sunulan DAICO kavramına gelmektedir. Projenin diğer ismi olan DAICOVO akıllı sözleşmenin ismidir. ICO’larda, ERC20 standardına uyan tokenler kullanan akıllı sözleşmeler,
proje kurucularının belirli bir zamanda çekebileceği fon miktarını sınırlamak için kullanılır ve eğer
proje herhangi bir sebepten dolayı iptal edilirse, kalan fonlar geri gönderilebilir.

Yatırımcılarını her zaman korumayı garanti eden platform ayrıca, invitörler ve proje kurucuları için KYC/AML’yi de kullanacaktır. Whitepaper ve sözleşmede hiçbir değişiklik yapılmadığından emin olmak için gerekli teknolojiler kullanılacaktır. ICOVO App ayrıca bir gösterge paneli, whitepaper görüntüleyici, ICOVO Web ile entegre edilmiş ICO projelerinin bir listesini ve Photo ID’lerin yükleyicisini içermektedir. Bunlar DAICOVO kullanıcı arayüzünü içerir ve kullanıcıların tokenlerinin ticaretini yapabileceği Merkezi Olmayan Değişim (DEX) için bir arayüze sahip olacaktır.

Ekosistemde sadece önceden onaylanmış olan ve DAICO konseptini kabul eden projelerin fon sağlamasına izin verilecektir. Platform ayrıca, ICO yatırımlarında indirimli satın alınması için bir kripto para birimi olan OVO tokenları da kullanılacaktır. OVO tokeni, ICO fon ihaleleri konusunda uzmanlaşmış dünyanın tek tokeni olacaktır.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

Gelecekte tüm ICO’ların ICOVO ekosistemine entegre olması planlanmaktadır. Şuan da bir çok ICO projesinde satın alma için ana para birimi olarak Ethereum kullanılmaktadır, ancak bu token ICOVO platformu üzerindeki projelere katılmak için ICO yatırımcılarına faydalar sağlayacaktır.

 • Token tipi: ERC20/ERC223
 • Token simgesi: OVO (OH-vo)
 • Toplam token sayısı: 200 milyon
 • ICO token fiyatı: 1 OVO = 0.3 USD
 • En küçük birim: nOVO (nano OVO) = 0.000000001 OVO
 • Çıkış tarihi: Ağustos 2018
 • Soft cap: 5.868 ETH
 • Hard cap: 60.360 ETH
 • Hedef: 33.533 ETH
Sonuç

ICOVO, ICO’lara katılım sürecindeki engelleri ortadan kaldırarak sorunları çözecek gibi görünmektedir. Projenin yol haritasında yer alan bilgilere göre yatırımcıların geri ödeme talep etmesini sağlayacak bir mekanizmaya da sahip olması oldukça büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Platformun geniş kapsamlı deneyimlerinden elde edilen yönetim kabiliyeti ve ileri teknolojik alt yapısı gelecek için umut vadetmektedir. Sizde bu ICO platformunun kendi ICO’sunu yakından inceleyin ve kararınızı kendiniz verin.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://icovo.co

✅ Whitepaper: https://icovo.co/whitepaper/20180620_icovo_wp_service_en.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4468796.0

✅ Twitter: https://twitter.com/ICOVOCO

✅ Telegram: https://t.me/icovoco

✅ Facebook: https://www.facebook.com/icovoco/

✅ Reddit: https://www.reddit.com/r/ICOVO/

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


7 yorum

 1. Avatar Neslihan Büşra Esat dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 2. Avatar Nuhaydar Akbilmez dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 3. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 4. Avatar Osman Akbak dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 5. Avatar İrfan Anıl Fındıkçı dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 6. Avatar Yeşim Saray dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 7. Avatar Mercan Bağçivan dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.