INS Ekosistem- Merkezsiz Perakende Ticaret

 Post Views: 1715

Daha önce size INS Ekosistemin hakkında bilgi vermiştim. Onun ICO’su çok hızlı bir giriş yaptı. Satılık tokenlerin %81’ini şuana kadar sattı. Bu gidişle yakın zaman içinde hardcap yapacağa benziyor. Bu nedenle tekrar bu konu üzerinde bilgi vermek istiyorum. Lütfen acele edin ve bu ICO fırsatını kaçırmayın. (https://ins.world/)

INS ekosistem sizlere gıda sektörüyle ilgili üretici ve tüketicileri bir araya getirmeye çalışan ve herhangi bir merkezi olmayan dünya çapında bir platformdur. Bizim ülkemizde biliyorsunuz çiftçide biber 50 kuruşa satılırken bir çok aracı komisyonu sonrasında markette biz bunu 4-5 liradan alabiliyoruz. Ürün bize gelene kadar 2 bazende 3 aracıdan geçmekte ve yüksek komisyonlar nedeniyle bütün gıda maddelerini fahiş fiyatlara alabilmekteyiz. INS bu açıdan bize devrim yaratacak gibi geliyor. Çünkü böylesine planlanmış bir sistem eğer güzel çalışırsa meyve ve sebze fiyatlarını oldukça düşürüp insanların gıdaya daha ucuza ulaşmasını sağlayabilir.

Sistemin işleyişine bakacak olursak. Merkezi olmayan bir platforma hem çifçiler hemde tüketiciler üye olacak. Çiftçiler ürünlerini burada sergileyecek. Hatta bunlarla ilgili herhangi bir kampanya yada promosyonda koyabilir. Müşteriler ise bu ürünleri buradan doğrudan alabilecek. Bu işlemleri kullanmak için INS Token kullanılması planlanmaktadır.

Gıda sektörü insan nüfusunun  artışıyla beraber giderek artmaktadır. 2020 yılında 8,5 Trilyon dolarlık bir market hacminin olması beklenmektedir. İnsanların alışveriş seçenekleride her geçen gün artmaktadır. Bir çok insan artık istediği bir çok ürünü internetten almaktadır. İleride gıda fiyatlarının artmasına parelel olarak insanların gıdaya daha düşük fiyatlardan da ulaşması önemlidir. Bu nedenle INS ekosistemin gelecekte çok büyük öneme haiz olacağını tahmin ediyoruz.

Şu an ülkemizde de olduğu gibi süpermarket zincirleri gıda sektörünü tekellerinde tutmaktadır. Bunun nedeni ise toplu alım yaparak ürünleri daha ucuza alabilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu tekel nedeniyle süpermarketler her şeye müdahele edebilmekte ve ürün fiyatlarını doğrudan belirlemektedir. Üreticiler ise ürettikleri ürünü çaresizlikten aracılara veya süpermarketlere vermektedir. Süpermarket zincirleri bu toptan alma gücü nedeniyle üreticileri çok zor duruma bırakabilmektedir. Böylesine işleyen bir platformun olması üreticiyi de önemli ölçüde rahatlatacaktır.

INS ekosistemine üyelik için INS Platformuna girmek ve kayıt oluşturmak gerekiyor. Böylelikle sistem kullanıcılara profil ve kendine özel bir cüzdan tanımlıyor. Bu cüzdan merkezsiz bir veritabanında saklanmaktadır ve oldukça güvenlidir. Smart contract özelliği sayesinde artık diğer kullanıcılar ile rahatlıkla alışveriş yapılabilmektedir. Bu alışverişlerde INS tokenleri kullanılacaktır.

İco Bilgileri:

Daha öncede bahsettiğim gibi ico 3 Aralık 2017 saat 11:00’de başladı. Hedeflenen para miktarı 100,000 ETH’dir.  Kabul edilen paralar ise BTC, ETH, LTC, DASH ya da banka transferi ile de olabilmektedir. INS tokenlerinin satış miktarlarına bakacak olursa 1 ETH karşılığında 300 INS token verilecektir. Minimum 0,1 ETH ile ico’ya katılanabilmektedir.

ICO tamamlandıktan sonra katılımcılara ethereum token dağıtılacak ve INS’nin kendi blockchaini tamamlanması beklenecektir. Bu sistem test süreci tamamlanıp kullanılmaya başladıktan sonra etheruem bazlı tokenler INS coinleri ile değiştirilecektir. Bu tokenler INS coinler ile bire bir oranında değiştirilebilecektir. Bu INS tokenler platformun çok önemli bir unsurudur. Ekosistem içerisindeki işlemlerde bu tokenler kullanılacak ve ekosistemin bütünlüğünü sağlamak içinde bu tokenler önemli olacaktır.

ICO’ya 100 ETH üzerinde katkı sağlayanlar;

 • ikinci hafta %10 bonus elde edecekler.

10 ila 100 ETH arasında katkı sağlayanlar;

 • ikinci hafta %7.5 daha fazla INS token elde edebilecekler.

10 ETH’un altında token satın alanlar

 • ikinci hafta %5 bonus alabilecekler.

İletişim bilgileri

Web Sitesi: https://ins.world/

BitcoinTalk Ann Konusu : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2208591.0

Facebook: https://www.facebook.com/ins.ecosystem

Twitter:https://twitter.com/ins_ecosystem

Telegram: https://t.me/ins_ecosystem

Reddit: https://www.reddit.com/r/INS_Ecosystem/

 

Me (truncus):  https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

 


18 yorum

 1. Avatar Elif Tuğçe Altaş dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor.

 2. Avatar Hüseyin Zeyd Ercoşkun dedi ki:

  Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

 3. Avatar İlma Aldağ dedi ki:

  Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 4. Avatar Özgen Baka dedi ki:

  Çok güzel bir yazı olmuş.

 5. Avatar Lütfiye Sena dedi ki:

  Bu tarz projeler bana sosyal sorumluluk gibi hissettiriyor nedense. Başarılı olmalarını çok istiyorum.

 6. Avatar Onur Kerem Ertepınar dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 7. Avatar Volkan İpek dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 8. Avatar Sömer Demiroğlu dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 9. Avatar Rafi Akaş dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 10. Avatar Enver Dur dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 11. Avatar Ahmet Durmaz dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 12. Avatar Orhan Kolay dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 13. Avatar Esat Erdem Daniş dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 14. Avatar Lemis Akküt dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 15. Avatar Elif Dilay Altinkaya dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 16. Avatar Çisel Esin dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 17. Avatar Goncagül Diri dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 18. Avatar Ruhugül Babadostu dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.