Insurex; yeni nesil sigorta sistemi

 Post Views: 773

Insurex sigortacılık ürünlerine alternatif bir pazar alanı yaratıyor ve bunu yaparken Ethereum blokzincirinden yararlanıyor. Insurex’in amacı sigortacılık ürünlerini yönetmek ve pazardaki ticareti teknolojiye ayak uyduracak şekilde dönüştürmektir.

Web sitesini buradan inceleyebilirsiniz: http://www.insurex.co

Günümüzde sigorta sektörü yaklaşık 4 trilyon dolar değerindedir ve küresel ekonomik faaliyetlerin %5.7’sini kapsamaktadır. Küresel sigortacılığın merkezi olan Londra’dan çıkarak İngiltere’ye bakarsak, yalnızca Birleşik Krallıkta sigorta sektöründe 305 bin kişi çalışmaktadır. Dünya genelinde bu sayı milyonlarla ifade edilmekte ve sigorta sektörü her geçen gün büyümektedir.

Şimdiki sigorta sistemi oldukça verimsiz ve pahalı bunun sebebi ise sigortacı ile sigorta arayan kişilerin arasında birçok aracının bulunması ve sigorta şirketinden çok aracıların para kazanmasıdır. Insurex blokzincir altyapısı sayesinde maliyeti düşürüyor.

Küresel Ekonomi

Sigortacılık insanların her zaman iş istihdamı sağladığı bir piyasadır. Sadece sigortacılık dünya gelirlerinin yüzde  beşini oluşturmaktadır dolayısıyla böyle büyük bir piyasada Insurex gelişen teknolojisiyle birlikte öncü rol oynayabilir, pazar payını genişletebilir.

Insurex’in Geleceği

Insurex sigorta ürünlerinin verimli bir şekilde alıcı ile satıcı arasında ticaretini sağlar. Dünya’nın ilk blokzincir tabanlı sigortacılık şirketi olmakla beraber aracıları ortadan kaldırıp sigorta ürünlerine ucuz ve en güvenli yoldan ulaşmamıza olanak sağlıyor.

Temel Özellikler

Uygulama denetimi ve online platform üzerinden direkt olarak satıcı ile alıcı arasında bağ kuruluyor, komisyon Insurex tokenler aracılığı ile düşürülüyor ve en güvenli yoldan alıcı kişi istediği sigorta ürününü bulabiliyor.

Token İşlevleri

Insurex token sayesinde dünyanın dört bir yanına düşük komisyonlar ile ödeme yapabilir, ödemeyi yaptığınız anda hızlı bir şekilde transferi gerçekleştirebilirsiniz ve ayrıca Insurex tokenleri sigorta platformu üzerinde ödeme sistemi olarak kullanılacaktır.

ICO Süreci

Insurex’in Ethereum blokzinciri üzerinde kendi tokeni olacaktır. InsureX token in kısaltması IXT’dir.
Bu tokenler 4 alanda kullanılabilecektir. Bunlar ödemelerin işlem ücretleri, veri ücretleri, yıllık abonelikler ve API lisanslarıdır.

IXT’ler ICO’da satışa sunulacaktır. ICO 3 hafta sürecektir.

ICO 11 Temmuz’da başlayıp 31 Temmuz’da bitecektir.

Maksimum 130 milyon IXT yaratılacaktır.
Maksimum 100 milyon IXT satılacaktır. 30 milyonluk rezerv ICO sonunda yakılacaktır.

ICO’da satılacak tokenlerin değeri 5 aşamalı olacaktır ve ilk yatırım yapanlar aynı fiyata daha çok tokene sahip olabileceklerdir. Aşamalar grafikte gösterilmiştir:

Whitepaper: http://www.insurex.co/wp-content/uploads/2017/05/insurex_whitepaper.pdf
Facebook: https://www.facebook.com/InsureX-1467549329975479
Twitter: https://twitter.com/insurextech
Telegram: https://t.me/insurex_group
Slack: https://insurex-community.slack.com
Linkedin: https://www.linkedin.com/company-beta/22328801/

me: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


2 yorum

  1. Ergün Değirmendereli dedi ki:

    Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Teşekkürler

  2. Çisel Esin dedi ki:

    guzel bilgileriniz icin teşekurler