iShook: Blockchain tabanlı kitap portalı

 Post Views: 5422

Blockchain teknolojisinin avantajlarından daha önce çok bahsettik. Yapı itibariyle kullanıcılarına eşsiz bir güvenlik sunan bu teknoloji oldukça şeffaf ama asla değiştirilemez bir sistemdir. Bunu öğrenen kişiler ise bu teknolojiyi çeşitli sektörler entegre etmeye başladılar. Bugün bahsedeceğim proje ise kullanıcılarına çok büyük avantajları var. Şimdi blockchain ile kitap okumayı özendiren bu projeden biraz bahsedelim.

Kitap okumak insanlık tarihi için oldukça önemlidir. Çünkü bu sayede geçmişte kazanılan büyük tecrübeler ileriye taşınabilir. İnsanları düşünmeye teşvik eder ve ufkunu genişletir. Bu nedenle herkesin kitap yazması önemlidir. Ancak insanlar kitap yazsa bile bunu geniş kitlelere ulaştırmakta sorun yaşayabilir. Yazdıklarımızı herkesin okumasını ve beğenmesini isteyebiliriz, bu bizi daha çok kitap yazmaya teşvik eder.

iShook, içerik oluşturucuları ve okuyucular için, hikayelerini paylaşmak için tasarlanmış bir platformdur. Blockchain tabanlı bu platform içerik oluşturucuların, düşüncelerini paylaşması ve yazdıkları yazıların okunma sayısını artırmasına yardımcı olur. Platformun üç ana kategori veya bölüme ayrılmıştır.

Birinci bölüm olan sosyal medya platformu, içerik oluşturucuların ve yazarların platformlar arasında görünürlük elde etmek için en iyi içeriklerini paylaşmalarına yardımcı olur. İkinci platform, en iyi notlarını ve içeriklerini bloglar ve e-kitaplar şeklinde yazmasına yardımcı olur. Üçüncü bölüm ise, herkesin alabileceği kitaplar, notlar ve fikirler için online markettir.

Aslında bakıldığında halen çalışan bu projenin 12.000’den fazla yayıncı ve 60.000’in üzerinde e-kitabına sahip olan “Gardeners UK” adlı bir platformları zaten var. Ama bu platformu geliştirerek daha önce bahsettiğimiz 3 bölümü birleştiren bir platform oluşturup bunun uygulamalarını oluşturarak daha ileri seviyeye taşınmak istenmektedir. Bu nedenle bu proje sıfırdan üretilmediği için neler yapabileceğini şimdiden görebiliriz.

Blockchain teknolojisini bu platformun önemli bir unsuru olacaktır. Bir içerik yazarı sizin için blockchain teknolojisini kullanarak yazı yazabilir ve iShook aracılığıyla bunu herkese paylaşabilirsiniz.

Blockchain teknolojisi, fikri haklarının korunması ve dağıtımı için eşsiz bir imkan sağlamaktadır. Dijital içeriğin merkezi olmayan bir şekilde dağıtılmasıyla birlikte Blockchain tabanlı “Proof of Authority” “Yazar Kanıtı” (POA), dijital dünyada yeni bir çağ açacaktır. Blockchain teknolojisi tabanlı şifreleme ve dijital haklar yönetimi (DRM) ile de ödeme ve alışverişin daha kusursuz ve şeffaf yapılmasına izin verir.

Buna ek olarak, iShook, iOS ve Android’de çalışan bir uygulama tasarlamıştır. Android 8.0+ ve iOS 11+ üstü sürümlerde çalışan platform iChook android ekosistemi üzerinde bir iletişim aracı olarak kullanılan yChat uygulamalarını da desteklemektedir. Ayrıca yChat, iOS 11+ sürümünde tüketicilerin uygulama sunmalarını en üst düzeye çıkarmaya yönelik eğiticiler ve online seminerleri geliştirmiştir.

YChatPro uygulama geliştirmeyi, çeşitli özelliklere sahip yazarları ve içerik geliştiricilerini desteklemektedir. Bu özellikler, mükemmel bir şekilde analiz edilen içerikler üzerinde performans ölçütleridir ve pazarlama stratejilerine yardımcı olmak için büyük çaba göstermektedir.

Yol Haritası

Destekleyenler

ICO ve Token Bilgileri

SHOOK platformunun geliştirilmesi için fon üretmek için token satışı yapmaktadır.

 • Token simgesi: SHK
 • Token Fiyatı: 0,001 ETH.
 • Platform: Ethereum
 • Kabul Edilen Para Birimi: ETH, BTC, LTC.
 • Başlangıç tarihi 12.03.2018
 • Bitiş tarihi 10.05.2018
 • Token Miktarı: 570.000.00O

Toplanan fonların % 30’u genişleme için kullanılacak,% 24’ü pazarlama için kullanılacaktır. Takım deneyimli ve mühendisler, geliştiriciler ve kitap severlerden oluşmaktadır. Ekip, teknolojisini geliştirmeye yönelik çalışmaları süreli devam etmektedir.

Dağıtım Yeri Dağıtılan Miktar Token Yüzdesi
General satış 570000000 % 57
IShook Cüzdanında Kilitli 360000000 % 36
Satıcı Ödemeleri 30.000.000 % 3
Sponsorlar 35000000 % 3.5
Pazarlama 5.000.000 % 0.5
GENEL TOPLAM 1000000000 % 100

Aşağıdaki linklerden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz;

Website: https://www.ishook.io/

Whitepaper : https://issuu.com/ishook411/docs/white_paper_v2_december_22_2017

Facebook: https://www.facebook.com/Ishookinc

Telegram: https://t.me/iShooktoken

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/ishook/

My Bountyhive Adress: bountyhive.io/r/truncus

My Bitcointalk Adress: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

 

 


9 yorum

 1. Avatar arzu lalezar dedi ki:

  ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 2. Avatar yalçın hasan dedi ki:

  bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 3. Avatar tunahan kılınç dedi ki:

  güzel ico, kitap portalı daha önce yoktu

 4. Avatar Kutlu Alibeyoğlu dedi ki:

  Elinize sağlık

 5. Avatar Aykanak Ağıroğlu dedi ki:

  çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. İyi çalışmalar

 6. Avatar Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 7. Avatar Pekcan Aksöz dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.