Javvy: All-in-one crypto wallet

 Post Views: 507

Undoubtedly, technological developments have brought many new concepts. The crypto currencies among these have been mentioned frequently in recent years. The crypto currency, which prevented traditional systems, provided a great deal of benefits to individuals active in the field. Crypto money stock exchanges in the long process can take and record. Not only that, but the reliability levels of crypto money stock exchanges can not be provided at the top stage and individuals are placed in many prerequisites such as authentication, increasing the anxiety levels of individuals and creating an environment for unhealthy transactions. I would like to talk about the general features of the Javvy platform that started the solution process for all these problems in my current article.

What is Javvy? Why is it important?

The Javvy platform has been designed as a wallet designed to take the top-level security measures to the forefront, to make your trading transactions move forward with healthier and safer steps. With this wallet, you can store your crypto currencies, perform your trading transactions at any time and watch the changes in the crypto money area, and the changes can be updated. Javvy builds the foundation of the platform project on security, so you can protect your transactions without being bound to any server and protected against external threats. With the introduction of block chain technology, threatening operations can be foreseen and necessary measures can be taken. Again artificial intelligence and many new technologies are included in the design of the project in order to keep you safe, easy and fast.

The Javvy platform is decentralized and you can perform all transactions such as the purchase of many crypto currencies in just five minutes. Participants with the Javvy platfotmu wallet will be able to launch international currencies, initiate direct transactions via the application provided, and many new crypto currencies will be included in the platform. Javvy does not have to register during the trading of crypto currencies. in this way, it will secure your personal data and eliminate fraud and fraud. however, it does not restrict you when you want to convert real currencies to the crypto currency or your crypto currencies in real currency and allows you to make purchases and sales with national currencies.

The Javvy platform initiated a solution process by taking the crypto-currency area on the web into consideration, the lack of certain vehicle usage, the lack of protection against external attacks and the long-term adjustment of the registration stages of the new participants and the slowdown of the approval processes, and eliminated all problems. The Javvy platform is designed as a universal wallet and has released the official version of Windows, iOS and Android.

Team

Road Map

ICO and Token Information

» Token Icon: JVY

» Platform: Ethereum

»Type: ERC20

» Pre-ICO Price: 1 JVY: 0.0004 ETH

» ICO Price: 0.0857 USD

» Total token amount for sale: 100,000,000

» Lowest Investment Quantity: 0.4 ETH

» Accepted Currency: ETH

» Soft Cap: 1000 ETH

» Hard Cap: 100000 ETH

» Countries banned from participation: China, USA

Conclusion

Considering the many features of the Conclusion Platform mentioned above and detailed in whitepaper, it is correct to say that the wallet designed by Javvy project is a very important project for the individuals who are active in the field of crypto and who are newly involved in this field. Again, considering the team members and the dynamic approach of the project, it is possible to predict that the project will provide big gains in the future. You do not miss this ICO investment opportunity. Also, do not forget to make your own work before investing in the project.

You can find more detailed information about the project by clicking on the links below;

✅Web site: https://javvy.com/

✅Whitepaper: https://javvy.com/wp-content/uploads/2017/09/javvy_crypto-solution-white-paper.pdf

✅Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2216370.0

✅Telegram: https://t.me/javvychat

✅Twitter: https://twitter.com/javvycrypto

✅Linkedin: https://www.linkedin.com/company/javvy/

Author of the article:

✅Bitcointalk Username: truncus

✅Bounty0x Username: truncus


33 yorum

 1. Avatar Osman Akbak dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Teşekkürler

 2. Avatar Esat Erdem Daniş dedi ki:

  Teşekkürler güzel bilgi

 3. Avatar Ata Kerem Akman dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 4. Avatar Selman Erkoşan dedi ki:

  Süper bilgi. Teşekkürler

 5. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 6. Avatar Akife Erbay dedi ki:

  Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 7. Avatar Cevdet Demirel dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.

 8. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Çok faydalandım. teşekkürler.

 9. Avatar Çilem Akçay dedi ki:

  çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. İyi çalışmalar

 10. Avatar Ayşe Durlanık dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 11. Avatar Selman Erkoşan dedi ki:

  Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 12. Avatar Tunca Eryılmaz dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 13. Avatar Nefse Altunbulak dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 14. Avatar Rana Altınoklu dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 15. Avatar Burç Erbil dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 16. Avatar Muhammed Bazit Deliloğlu dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 17. Avatar Orhan Kolay dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 18. Avatar Recep Ali Samet Akdoğan dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 19. Avatar Pırıltı Bahçeli dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 20. Avatar Hamid Eryıldız dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 21. Avatar Bağış Can Elbaşı dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 22. Avatar Lale Ekrem dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 23. Avatar Ayşe Neslihan Daşdemir dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 24. Avatar Osman Akbak dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 25. Avatar Muhlis Kayaoğlu dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 26. Avatar Nilüfer Bağlar dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 27. Avatar Adem Sezginoğlu dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 28. Avatar Canan Kumbasar dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 29. Avatar Tutkum Ahmadı dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 30. Avatar Alphan Ekercan dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 31. Avatar Mert Cem Eliçin dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 32. Avatar Özgün Bahtıyar dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 33. Avatar İclal Akkoyun dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.