Kaasy: Blockchain tabanlı küresel yapay zeka ekosistemi

 Post Views: 1512

Son zamanlarda yeni teknolojik gelişmeler hayatımızın içine iyice girmektedir. Bunların başlıcalarından olan Blockchain ve yapay zeka (AI) teknolojileri, kendi alanlarında çığır açan, ayrıca bir araya getirildiğinde de, daha da devrimci olma potansiyeline sahip iki teknolojik gelişmedir. Bu gelişmelerden ikisi de birbirinin özelliklerini geliştirir. Bu nedenle geliştiriciler bu teknolojileri entegre ederek yeni projeler ortaya koymaktadırlar. Bugün size bahsedeceğim Kaasy projesi bu konuda çözüm üretecek olan yep yeni bir platformdur.

Kaasy, demokratikleşmiş ve küresel bir yapay zeka sistemi için bir altyapı oluşturmayı amaçlayan merkezi olmayan bir ağ ve bilgi blockchainidir. Kaasy.ai’nin amacı, tüm insan türüne erişimin topluluk tarafından geliştirilen genel yapay zeka (AGI) açık kaynak koduna dayanan bir şey sağlamaktır. Açıkçası çok büyük hedefleri olan projenin bunun üstesinden gelebileceğini düşünüyoruz. Çünkü proje hepimize çok büyük yararlar sağlama potansiyeline de sahiptir. Platformun yapabilecekleri şeyler insanlık için oldukça büyük öneme sahiptir.

Şuan için bitcoin ve diğer alternatif koinlerin madenciliği için çok fazla sayıda bilgisayar kullanılmaktadır. Ancak bu sistemlerdeki GPU’lar ve diğer aygıtlar özel olarak tasarlanmamıştır. Bu mevcut sistemlerin verimliliğini düşüren bir nedendir. Kaasy ekosistemi oluşturulduktan sonra yapay zeka teknolojisi kullanılarak makine öğrenimi sağlanacak ve verilerin optimize edilmesi sağlanacaktır. Bunun bir çok örneği olabilir. Mesela yapay zeka teknolojisi kullanılarak belgelerin analizi sağlanabilir. Ayrıca tıpta kullanımı sağlanarak tanı ve tedavilerin yönetiminde yardımcı olabilir.

Platformun ekosistem için geliştirmeyi tasarladığı bir çok yapay zeka uygulaması olacaktır. Bunlardan birisi oracle tipi bir yapay zeka çözümüdür. Bu uygulama kullanıcıların soru sorabilecekleri ve yapay zeka ve blok zinciri ile ilgili toplanmış bilgilere dayalıdır. Üzerinde çalıştıkları başka bir uygulama, hizmet uygulaması olarak çalışacaktır. Artık pek çok büro görevi yapay zeka tarafından gerçekleştirilebilir. Bu uygulama iş maliyetlerini işçilik maliyetlerine karşı koruyacak ve özellikle başlangıç ​​şirketleri için faydalı olacaktır.

Planlanan diğer uygulamalar arasında metinden konuşma ve konuşma ile metin çevirileri, dijital ve fiziksel belge analizleri, yoğun bellek analizi,uzaktan video oluşturma, görüntü ve video işleme, artırılmış ve sanal gerçeklik çözümleri ve daha fazlası yer almaktadır. Bu uygulamalardan bazıları dahili olarak geliştirilecek, ancak bunların çoğu tüm topluma sunulacak açık kaynak projeler olacaktır. Bu uygulama robotlar ile birleştirildiğinde, AGI daha geniş bir uygulama yelpazesi açacaktır.

Takım
Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

Projenin kripto para birimi olacaktır. Koin, yeni becerilerin satın alınması ve entegre edilmesi için kullanılabilir olacaktır. KAAS ilk etapta Ethereum tabanlı bir token çıkartacaktır. 2019 3. çeyrekte kendi blockchainini geliştirdikten sonra swap işlemi uygulanacaktır.

 • Token fiyatı: 1 KAAS = 0.1 Euro, 1 ETH = 1945 KAAS
 • Toplam token sayısı: 400.000.000 adet
 • Satılacak token sayısı: 100.000.000 adet
 • Minimum yatırım miktarı: 0.1 ETH
 • Maksimum yatırım miktarı: 500 ETH
 • ICO başlangıç tarihi: 01.09.2018
 • ICO bitiş tarihi: 15.11.2018
 • Kabul edilen para birimi: ETH
 • Hard cap: 30 milyon Euro

Sonuç

Kaasy platformu, yapay zeka ışığında uygulama oluşturabilmek için iki teknoloji gelişmeyi bir araya getirme amacına sahiptir. Blok zincirinin teknolojinin güvenilir şeffaf yapısının kullanılması, yapay zeka çerçevesi de dahil olmak üzere uygulamaya ek bir sorunsuzluk ve güvenilirlik katacaktır. Kaasy.ai ekibi, yapay zeka uzmanları, son derece yetenekli programcılar, yazılım mühendisleri, profesyoneller, araştırma uzmanları ve çeşitli yetenekli danışmanlardan oluşmaktadır. Genel olarak projenin oldukça ilgi çekici olduğunu ve yatırım yapma konusunda yakından takip edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://kaasy.ai/

✅ Whitepaper: https://kaasy.ai/download-white-paper-v6/

✅ Shortpaper: https://kaasy.ai/white-paper/kaasy-short-paper-v6.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4399755

✅ Facebook: https://www.facebook.com/KaasyAI/

✅ Twitter: https://twitter.com/KaasyAi

✅ Discord: https://discord.gg/n5Cz9v

✅ Telegram: https://t.me/kaasy

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


14 yorum

 1. Osman Akbak dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar.

 2. Lemi Akarçay dedi ki:

  Merhaba teşekkürler

 3. Elif Dilay Altinkaya dedi ki:

  Süper bilgi. Teşekkürler

 4. Dudu Dedeman dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim.

 5. Fethullah Altınöz dedi ki:

  eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor.

 6. Dudu Dedeman dedi ki:

  Teşekkürler

 7. Şennur Ağnar dedi ki:

  Yeni çıkacak bir alt coin mi bu? merak ediyorum.

 8. Rima Altıparmak dedi ki:

  Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 9. Elif Tuğçe Altaş dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 10. Çilem Akçay dedi ki:

  Dostum çok yararlı oldu teşekkürler.

 11. Kayıhan Nedim Akarcalı dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 12. Tutkum Ahmadı dedi ki:

  Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

 13. Cevdet Demirel dedi ki:

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 14. Bedir Destereci dedi ki:

  Elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.