Kora Network: ICO değerlendirmesi

 Post Views: 4911

Kripto para piyasasına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Bu piyasaya olan ilgi artıkça kripto para projelerinde de bir artış meydana gelmiştir. Bu projelerden birisi olan Kora Network hakkında size daha önce bilgi vermiştim.

Bu yazımda bahsettiğim gibi Kora Network’ün bir çok avantajı vardır;

Kora Network maliyet konusunda oldukça fazla olan komisyonları ortadan kaldırmayı amaçlayan, dinamik bir yaklaşım çerçevesinde oluşmuş bir Platformdur. Kora Network platformu kripto para birimlerine yatırım yapmak ve bu alanda katılım göstermek isteyen kişiler için çeşitli güvenlik tedbirleri geliştirmesinin yanı sıra, oldukça yüksek olan maliyet konusunda da düzenlemeler getirerek, bu tür problemlerden dolayı katılım gösteremeyen bir çok kişi için umut vaat eden proje olmuştur.

Kora Network platformu anlamını Afrika’nın Doğu ve Batı kısımlarında genellikle kutlama zamanlarında çalınan umut vaat edici bir anlam ifade eden çalgı aletinden almaktadır. Sözlük anlamı ile doğru orantılı olan Platform katılımcılarını oldukça umut vaat edici yenilikleriyle karşılamaktadır.

Kora Network platformu nereden ve nasıl başlanılacağı konusunda soru işaretleri bulunan katılımcılar açısından tam anlamıyla ”Biçilmiş Bir Kaftan” olarak nitelendirmemiz  yerinde bir tabir olacaktır. Ayrıca Kora Network platformu yalnızca yeni girişimciler için değil diğer tüm katılımcılarında güvenlik, mali konular, kolay kullanım ve zaman gibi birçok etmende avantaj sağlanması amacıyla büyük öneme sahiptir.

Finansal anlamda dünyada büyük ekonomik farklılar vardır. Dünyada bir çok fakir insan vardır ve zengin insanlar ve fakirler arasındaki uçurum gün geçtikçe de artmaktadır. Bunun son yıllarda giderek daha da artması büyük bir sorun haline gelmiştir. Afrika ve Aysa’daki ülkelerde yeterli bir mali bir sistem bulunmamaktadır. Bir çok insanın banka hesabı bile yoktur.

İşte bu eksikliği büyük oranda gidermeyi planlayan Kora Network blockchain teknolojisinin potansiyelini kullanarak bunu sağlamayı planlamaktadır. Kora Network, herkes için düşük maliyetli bir finansal hizmet platformu oluşturmak için planlanmıştır.

Kora Network’ün bir çok özelliği olmakla beraber 4 özelliği ile kullanıcılarına destek olmayı planlamaktadır. Bunlar para transferi ve ödemeler, borç alma-verme, tarım ödemeleri ve uluslararası fonlar sayılabilir.

Bu platformun en büyük yeniliklerinden birisi olan para transferi ülkeler arası para transferlerini gerçekleştirmeye yarayan son derece pratik bir çözümdür. Mevcut bütün sistemlerde ülkeler arası para transferi yapmak için oldukça büyük bir komisyon ücreti ödemeyi ve ve günlerce beklemeyi gerektirmektedir. Ancak Kora Network ile son derece düşük komisyonlar ile çok hızlı bir şekilde ödeme gerçekleştirebiliriz.

Bu platform sayesinde gelecekte kullanıcılar bir birine borç verebilecek ve ya da başkasından borç alabilecek. Bu sayede insanlar yatırım yapmak için başka kişilerden yardım olabilecek ve bu sayede planlandığı yatırımı bu platform aracılığıyla yapabilecek.

Bu platformun ana hedeflerinden olan Afrika’da tarım önemli bir yer etmektedir. Bu nedenle tarım ödemeleri bu platformun ana hedeflerinden birisi olmuştur. Çiftçiler bu sayede hakkettiği ödemeleri alabilecek ve 3. kişiler tarafından kandırılmayacaktır. Ödemeleri zamanında almak çiftçilerin hayatı için önemli olduğu için platform sayesinde zaman kaybetmeyecek ve hak ettiği ücretleri vaktinde alabilecektir.

Kora Network’ün diğer bir özelliği de Uluslararası Yardım Fonlarını yönetmesidir. Yardım fonlarının gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmesi çok önemli bir konudur. Blockchain teknolojisin şeffaf yapısından faydalanacak olan bu platformda yapılan he işlem kaydedilecek ve ödeme alan cüzdanlar blok zincirlerine saklanacaktır. Bu sayede isteyen herkes bunu denetleyebilecek ve yardımların istenilen kişilere ulaştığı konusunda şüphe kalmayacaktır.

Sonuç olarak insanlık için son derece önemli ve faydalı olan bu projeye dahil olmanızı öneriyoruz. 23 Nisan’da başlayacak olan ICO’nun bir parçası olmanızı ve bu fırsatı kaçırmamanızı öneririz.

Bu proje ile ilgili daha önce çekmiş olduğumuz video’yu da izlemenizi öneririz.

Aşağıdaki linklerden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz;

Web sitesi: https://www.kora.network/index.html

Bountyhive Link: bountyhive.io/join/Kora Network

Whitepaper: https://kora.network/downloads/Kora%20White%20Paper.pdf

Telegram: https://t.me/kora_network

Twitter: https://twitter.com/Kora_Network

Facebook: https://www.facebook.com/thekoranetwork

My Bountyhive Adress: bountyhive.io/r/truncus

My Bitcointalk Adress: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


6 yorum

 1. Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Afrika ile ilgili icolari beğeniyorum. İlerisi olduğunu düşünüyorum. Bu projeyide destekliyorum.

 2. Celal Kahvcei dedi ki:

  yeni çıkacak bir alt coin mi bu? merak ediyorum. ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 3. Sefer Çırpan dedi ki:

  Kora Network ile ilgili çok faydalı bilgiler öğrendim. ICO’ya 2 Etheruemluk bir yatırım yaptım. Bakalım kazanabilecek miyiz.

 4. Orhan Kolay dedi ki:

  Tesekkür ederim harika calisma olmus.

 5. Ruhugül Babadostu dedi ki:

  Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.