Kora Network: ICO değerlendirmesi

 Post Views: 5508

Kripto para piyasasına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Bu piyasaya olan ilgi artıkça kripto para projelerinde de bir artış meydana gelmiştir. Bu projelerden birisi olan Kora Network hakkında size daha önce bilgi vermiştim.

Bu yazımda bahsettiğim gibi Kora Network’ün bir çok avantajı vardır;

Kora Network maliyet konusunda oldukça fazla olan komisyonları ortadan kaldırmayı amaçlayan, dinamik bir yaklaşım çerçevesinde oluşmuş bir Platformdur. Kora Network platformu kripto para birimlerine yatırım yapmak ve bu alanda katılım göstermek isteyen kişiler için çeşitli güvenlik tedbirleri geliştirmesinin yanı sıra, oldukça yüksek olan maliyet konusunda da düzenlemeler getirerek, bu tür problemlerden dolayı katılım gösteremeyen bir çok kişi için umut vaat eden proje olmuştur.

Kora Network platformu anlamını Afrika’nın Doğu ve Batı kısımlarında genellikle kutlama zamanlarında çalınan umut vaat edici bir anlam ifade eden çalgı aletinden almaktadır. Sözlük anlamı ile doğru orantılı olan Platform katılımcılarını oldukça umut vaat edici yenilikleriyle karşılamaktadır.

Kora Network platformu nereden ve nasıl başlanılacağı konusunda soru işaretleri bulunan katılımcılar açısından tam anlamıyla ”Biçilmiş Bir Kaftan” olarak nitelendirmemiz  yerinde bir tabir olacaktır. Ayrıca Kora Network platformu yalnızca yeni girişimciler için değil diğer tüm katılımcılarında güvenlik, mali konular, kolay kullanım ve zaman gibi birçok etmende avantaj sağlanması amacıyla büyük öneme sahiptir.

Finansal anlamda dünyada büyük ekonomik farklılar vardır. Dünyada bir çok fakir insan vardır ve zengin insanlar ve fakirler arasındaki uçurum gün geçtikçe de artmaktadır. Bunun son yıllarda giderek daha da artması büyük bir sorun haline gelmiştir. Afrika ve Aysa’daki ülkelerde yeterli bir mali bir sistem bulunmamaktadır. Bir çok insanın banka hesabı bile yoktur.

İşte bu eksikliği büyük oranda gidermeyi planlayan Kora Network blockchain teknolojisinin potansiyelini kullanarak bunu sağlamayı planlamaktadır. Kora Network, herkes için düşük maliyetli bir finansal hizmet platformu oluşturmak için planlanmıştır.

Kora Network’ün bir çok özelliği olmakla beraber 4 özelliği ile kullanıcılarına destek olmayı planlamaktadır. Bunlar para transferi ve ödemeler, borç alma-verme, tarım ödemeleri ve uluslararası fonlar sayılabilir.

Bu platformun en büyük yeniliklerinden birisi olan para transferi ülkeler arası para transferlerini gerçekleştirmeye yarayan son derece pratik bir çözümdür. Mevcut bütün sistemlerde ülkeler arası para transferi yapmak için oldukça büyük bir komisyon ücreti ödemeyi ve ve günlerce beklemeyi gerektirmektedir. Ancak Kora Network ile son derece düşük komisyonlar ile çok hızlı bir şekilde ödeme gerçekleştirebiliriz.

Bu platform sayesinde gelecekte kullanıcılar bir birine borç verebilecek ve ya da başkasından borç alabilecek. Bu sayede insanlar yatırım yapmak için başka kişilerden yardım olabilecek ve bu sayede planlandığı yatırımı bu platform aracılığıyla yapabilecek.

Bu platformun ana hedeflerinden olan Afrika’da tarım önemli bir yer etmektedir. Bu nedenle tarım ödemeleri bu platformun ana hedeflerinden birisi olmuştur. Çiftçiler bu sayede hakkettiği ödemeleri alabilecek ve 3. kişiler tarafından kandırılmayacaktır. Ödemeleri zamanında almak çiftçilerin hayatı için önemli olduğu için platform sayesinde zaman kaybetmeyecek ve hak ettiği ücretleri vaktinde alabilecektir.

Kora Network’ün diğer bir özelliği de Uluslararası Yardım Fonlarını yönetmesidir. Yardım fonlarının gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmesi çok önemli bir konudur. Blockchain teknolojisin şeffaf yapısından faydalanacak olan bu platformda yapılan he işlem kaydedilecek ve ödeme alan cüzdanlar blok zincirlerine saklanacaktır. Bu sayede isteyen herkes bunu denetleyebilecek ve yardımların istenilen kişilere ulaştığı konusunda şüphe kalmayacaktır.

Sonuç olarak insanlık için son derece önemli ve faydalı olan bu projeye dahil olmanızı öneriyoruz. 23 Nisan’da başlayacak olan ICO’nun bir parçası olmanızı ve bu fırsatı kaçırmamanızı öneririz.

Bu proje ile ilgili daha önce çekmiş olduğumuz video’yu da izlemenizi öneririz.

Aşağıdaki linklerden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz;

Web sitesi: https://www.kora.network/index.html

Bountyhive Link: bountyhive.io/join/Kora Network

Whitepaper: https://kora.network/downloads/Kora%20White%20Paper.pdf

Telegram: https://t.me/kora_network

Twitter: https://twitter.com/Kora_Network

Facebook: https://www.facebook.com/thekoranetwork

My Bountyhive Adress: bountyhive.io/r/truncus

My Bitcointalk Adress: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


27 yorum

 1. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Afrika ile ilgili icolari beğeniyorum. İlerisi olduğunu düşünüyorum. Bu projeyide destekliyorum.

 2. Avatar Celal Kahvcei dedi ki:

  yeni çıkacak bir alt coin mi bu? merak ediyorum. ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 3. Avatar Sefer Çırpan dedi ki:

  Kora Network ile ilgili çok faydalı bilgiler öğrendim. ICO’ya 2 Etheruemluk bir yatırım yaptım. Bakalım kazanabilecek miyiz.

 4. Avatar Orhan Kolay dedi ki:

  Tesekkür ederim harika calisma olmus.

 5. Avatar Ruhugül Babadostu dedi ki:

  Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler

 6. Avatar Mahmut Omacı dedi ki:

  Çok faydalandım. teşekkürler.

 7. Avatar Aynur Gül Ercüment dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 8. Avatar Şennur Ağnar dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 9. Avatar Özgen Baka dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 10. Avatar Oktay Fatih dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 11. Avatar Ahmet Polat dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 12. Avatar Ahmet Sencer Emikoğlu dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 13. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 14. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 15. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 16. Avatar Ahmet Sencer Emikoğlu dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 17. Avatar Eyüp Orhun Fındık dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 18. Avatar Latife Fatin dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 19. Avatar Ayşe Neslihan Daşdemir dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 20. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 21. Avatar Nilüfer Bağlar dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 22. Avatar Nilüfer Bağlar dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 23. Avatar Ahmet Sencer Emikoğlu dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 24. Avatar Dudu Dedeman dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 25. Avatar Ahmet Ruken Altay dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 26. Avatar Taçmin Durmuşoğlu dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.