L-Pesa Mikrofinans: Kripton finans platformu

 Post Views: 1631

Kripto para dünyanın her noktasına ulaşmıştır durumdadır. Avrupa ve Asya’da oldukça popüler olmakla beraber Afrika’da henüz yeni yeni ilgi görmeye başlamıştır. Açıkçası Afrika, bir milyardan fazla insanın yaşadığı devasa bir kıtadır. Ekonomik açıdan oldukça geri kalmış olsa da, umut verici durumdadır. Bugün bahsedeceğim proje ise işte bu durumu düzeltmek için tasarlanmıştır.

L-Pesa, internet üzerinden insanların işlerini geliştirmelerine imkan vererek, güvenilir sözleşmeler oluşturur. Güvenilir kişilerden bitcoin kredileri ödünç alabilir ve daha sonra bu ekosistemin diğer unsurlarına katılabilirsiniz. L-Pesa ,Afrika’da ilk kripto kredilendirme servisi olarak nitelendirilebilinir.

L-Pesa platformu bir finansal kripto para değişim platformudur. L-Pesa, Afrika halkına sadece para transferi ve para çekme hizmetlerini kullanmalarına yardımcı olmaz, aynı zamanda çok sayıda belgeyi doldurmadan istediğini almak için bir fırsat sunacaktır. İhtiyacınız olan tek şey bir mobil uygulama ile bir telefona sahip olmaktır. Bu nedenle günlük hayatta oldukça yardımcı olacak bir ekosistem olacaktır.

Kripton Platformu

Bazı ülkelerde kredi almak tam bir eziyettir. Kredi veren kuruluşlar, kullanıcıların belirli gereksinimlere sahip olmasını istemektedir. Bu sorunu çözebilmek için mikrofinans L-Pesa platformu oluşturulmuştur.

L-Pesa Mikrofinans, ileri teknolojiyi kullanan bir dijital bir platformdur. Bariyer çözümü denilen özel bir yöntem kullanılmaktadır. Bu nedenle, gerçekleşen işlemler daha güvenli ve şeffaf olacaktır. Bu platform zaten son 2 yıldır faaliyet gösteren bir operasyon modelini uygulamaktadır. Bu platformda operasyonları tamamen otomatikleştiren modern teknoloji kullanılmaktadır.

Bariyer çözümü nedir?

Büyük Veri, Yapay Zeka ve Blockchain teknolojisi bunlar arasında sayılabilir. Bu yeni araçlar, büyük miktarlarda veri depolamanızı ve küçük bir ücret karşılığında verileri analiz etmenizi sağlamaktadır. Yapay zeka alanındaki ilerlemeler, otomatik kredi ödemeleri için yeni fırsatlar sunmaktadır. Blockchain teknolojisi daha hızlı, daha güvenli ve daha ucuz döviz kurları sağlar. Blockchain teknolojisi finansal hizmetleri devrimleştirmeye başlamış ve önümüzdeki 10 yıl içinde muazzam sonuçlar doğurması muhtemeldir.

Takım

Projenin güçlü ve yüksek nitelikli bir takımı var, ki bence projeyi mümkün olan en kısa sürede en üst seviyeye getirebilir.

Token Satışı ve Dağıtımı

Ön satış 3 Nisanda tamamlanmıştır. ICO ise 10 Nisan 2018 – 10 Mayıs 2018 arası gerçekleşecektir.

  • Token adı: Kripton
  • Token sembolü: LPK
  • ERC-20 standartlarında bir tokendir
  • Toplam token sayısı: 2.600.000.000
  • Kabul edilen para birimleri: ETH

Sonuç

Sonuç olarak oldukça ilgi çekici olan bu ico’ya katılmanızı öneriyoruz. Sağlam bir ekip tarafından oluşturulan bu projenin ileride yatırımcılarına büyük paralar kazandıracağını tahmin ediyoruz.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi: https://kriptonofafrica.com/

Whitepaper: https://kriptonofafrica.com/static/pdfs/LPesa%20ICO%20white%20paper%202018.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2885970.0

Twitter: https://twitter.com/lpesaico

Facebook: https://www.facebook.com/lpesaico

Instagram: https://instagram.com/lpesaico

Telegram:  https://t.me/lpesaICO

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


1 yorum

  1. Avatar Aynur Gül Ercüment dedi ki:

    Yeni çıkacak bir alt coin mi bu? merak ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.