Lynked World: Blockchain tabanlı güvenli dijital platform

 Post Views: 1908

Blockchain teknolojisi ile sanal ortamda artık bir çok şeyi daha güvenilir ve şeffaf yapabilmekteyiz. Geleceğin en önemli yeniliklerden birisi olarak görülen bu teknolojinin kullanım alanları giderek daha da çok artmaktadır. Merkezi olmayan bir yapı kurarak bu projelerin güvenli olmasını sağlamaktadır. İnternet, dünya genelinde erişilebilir tüm bilgileri açan bir ağ geçidi haline gelmiştir. İnternete erişimin açıklığı, herhangi bir sınırlama olmaksızın bilgi alışverişi yapabilmesini sağlar. Ancak internet kullanıcısı sayısının giderek daha fazla olması, siber suçların sayısını da artırmaktadır.

Siber alemde sahtecilik ve kimlik sahtekarlığı gibi suç eylemleri çok büyük bir hızla artmaktadır. Bu, internet kullanıcıları tarafından sağlanan verilerin doğruluğunu garanti edemeyen sistem zayıflıklarından kaynaklanabilir. Sahteciliği azaltmak için, başlangıçta bir sitenin yüksek güvenlikli bir sisteme sahip olması ve böylece her aktif kullanıcının internette doğru bir şekilde tanımlanması gerekir. Bugün size bahsedeceğim Lynked.World projesi ise blok zinciri teknoloji üzerine inşa edilmiş yeni bir platformdur.

Lynked World nedir?

Lynked.World, bireylerin ve kurumların dijital olarak güvenli kimlik, veri ve belgelere sahip olmalarını, bunları kontrol etmelerini ve paylaşmalarını sağlayan, blockchain tabanlı güvenli bir platformdur. Bu ekosistemde her bilgi, ancak iyi bir kimlik doğrulama süreci tarafından hesaba katılabilir. Ekosistemin her bir üyesinin güvenli ve rahat bir işlem yapabilmesi için merkezi olmayan bir sistem oluşturmak üzere blockchain teknolojisiyle geliştirilmiştir.

Lynked.World, çok farklı bir yapıya sahiptir. Şuan da sanal dünyada ortaya çıkan bir çok soruna farklı bir çözüm ortaya koymaktadır. Bu sorunları ele alacak olursak; mevcut sistemde her bir bireyin ya da varlığın güvenilir bir kimliği yoktur. Bu nedenle bir çok sorunla karşılaşılmaktadır. Verilerin kullanımında güvenli olduğuna yada orjinal olduğuna dair bir kesinlik yoktur. Ayrıca bir çok sektörde olan aracı kurumlar maliyetleri önemli ölçüde arttırmaktadır. Bu maliyetler kullanıcıların karşısında büyük bir engel olarak çıkmaktadır. Ayrıca çeşitli verimsizlikler nedeniyle bilgilere erişim kaybı da sık yaşanmaktadır.

Ekosistemin Özellikleri

Lynked.World’ün ekosistemi, blockchain teknolojisi özelliklerinden yararlanabilmek için geliştirilen tüm uygulama platformlarından oluşan çok yönlü bir çözümdür. Platform, Ethereum blockchain’i temel alır ve hem tüketiciler hem de şirketler için dijital kimliklerin, belgelerin ve verilerin güvenilirliği ve özgünlüğü etrafında gerçek hayat sorunlarını çözen zengin özelliklere sahip modüller içerir.

 • Dijital cüzdan – Kimliğin, verilerin ve belgelerin güvenli bir biçimde depolanması
 • Yapılandırılmış QR kodu –QR kodu kullanarak kimlik ve belge paylaşımı
 • Yapılandırılabilir Formlar – Kuruluşların çeşitli hizmetler için formları kolayca oluşturmasını ve yaymasını sağlar
 • Kimlik ve Arkaplan Doğrulama – Blok zinciri teknolojisin yardımı ile dijital kimliklerin ve belgelerin kabul edilmesini sağlar
 • Güvenli Kimlik Tabanlı Giriş – Lynked.World güvenli kimliğini kullanarak iş uygulamaları için kimlik doğrulaması sağlar
 • Uygulama Geliştirme Platformu – Kimliklerin ve verilerin güvenliğini ve özgünlüğünü destekleyen platformlarda uygulama geliştirme
Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

Lynked.World tokenleri (LYNK), Ethereum platformuna dayanan ERC20 tokenidir. Tüm satışlar 4 turda tamamlanacaktır ve taban fiyat 0.35 ABD doları olacaktır.

 • Token sembolü: LYNK
 • Toplam token sayısı: 200.000.000 LYNK
 • Satılacak token sayısı: 150.000.000 LYNK
 • Token fiyatı: 1 LYNK = 0.35 ABD doları
 • Soft cap: 5.000.000 ABD doları
 • Hard cap: 25.000.000 ABD doları
 • ICO başlama tarihi: 15 Kasım 2018 (9:00 GMT)
 • ICO bitiş tarihi: 10 Şubat 2019 (11:00 GMT)
 • Kabul edilen para birimleri: ETH, BTC

Sonuç

Lynked World, veri ve belgeleri değiştirerek güvenliği en üst düzeye getiren yeni bir platformdur. Tüketiciler yeni bir hizmete ya da ürüne erişmek veya Lynked.World platformundaki bir kuruluş tarafından bir işe başvurmak için formlara kolayca erişebilir ve doldurabilirler. Uygulamadaki kullanıcı ve kuruluşların doğrulanmış dijital kimlikleri, her iki tarafın birbirlerine güvenmesini kolaylaştırır. Bu nedenle bu projenin çok fazla ilgi göreceğini düşünüyorum. Sizde bu projeyi yakından inceleyin ve ICO yatırım fırsatını kaçırmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Websitesi: https://tokensale.lynked.world/

✅ Whitepaper: https://tokensaledev.lynked.world/images/LynkedWorld_Whitepaper.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5005646.0

✅ Telegram: https://t.me/lynkedW

✅ Twitter: https://twitter.com/LynkedW

✅ Facebook: https://www.facebook.com/lynkedW/

✅ LinkedIn: https://linkedin.com/company/lynked-world/

✅ Reddit: https://reddit.com/r/lynkedworld/

✅ Medium: https://medium.com/@ur.lynked.world

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


33 yorum

 1. Avatar Turan Fahri dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim

 2. Avatar Fethullah Altınöz dedi ki:

  guzel bilgileriniz icin teşekurler

 3. Avatar Recep Atasay dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum.

 4. Avatar Kerime Hacer Akıllı dedi ki:

  Tesekkür ederim harika calisma olmus.

 5. Avatar Burç Erbil dedi ki:

  Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 6. Avatar Selim Dökülmez dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın.

 7. Avatar Ayşegül Ekerbiçer dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 8. Avatar Kayıhan Nedim Akarcalı dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 9. Avatar Rukiye Esin dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 10. Avatar Abdullah Mert Erol dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 11. Avatar Tuğçe Dudu dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 12. Avatar Muhammed Bazit Deliloğlu dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 13. Avatar Fethullah Altınöz dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 14. Avatar Ayşe Neslihan Daşdemir dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 15. Avatar Recep Ali Samet Akdoğan dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 16. Avatar Burak Tatkan Altıntaş dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 17. Avatar Hacı Mehmet Adıgüzel dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 18. Avatar Mehmetcan Akay dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 19. Avatar Rümeysa İrem Devecel dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 20. Avatar Fetullah Davutoğlu dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 21. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 22. Avatar İslam Eshaqzada dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 23. Avatar Zehra Pelin Döger dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 24. Avatar Oktay Fatih dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 25. Avatar Aykanak Ağıroğlu dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 26. Avatar Hamid Eryıldız dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 27. Avatar Abdullah Mert Erol dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 28. Avatar Haldun Dinçtürk dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 29. Avatar Ayşe Durlanık dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 30. Avatar Adem Sezginoğlu dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 31. Avatar Taçmin Durmuşoğlu dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 32. Avatar Firuze Dönder dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 33. Avatar Özgen Baka dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.