Metta: Yeni nesil çevrimdışı platform

 Post Views: 1339

Merhaba, bu yazımda sizlere oldukça yeni olan “Metta” projesinden bahsetmek istiyorum.  Bitcoin ve kripto gibi para birimlerini gerçek hayatta nasıl kullanacağımıza dair var olan soru işaretlerinin  hepimizin de ortak bir problemi olduğunu  ve bu yolda aradığımız en iyi çözüm yolunun da Metta olduğunu düşünerek  sizleri en güvenilir ve yaşamımızdaki kaliteyi arttıracak olan Metta ile tanıştırmak istiyorum. Bu projenin ICO’su, kripto endüstrisinin meraklıları arasında duyulmaktadır. Kısa bir tanım Metta’yı size anlatmak için yeterli olmayabilir ama en azından fikir edinmenize yardımcı olur. Daha ayrıntılı bilgi için webitesini (https://metta-ico.com/) ziyaret edebilirsiniz.

Hepimiz günlük yaşamlarımızda çok çeşitli hizmetlere ihtiyaç duyuyoruz. Çoğumuzun çevrimdışı hizmetlerin çevrimiçi hizmetlerden daha fazla kullandığımız çok açık bir gerçektir. Metta, akıllı telefonlarımızı kullanarak çevrimdışı hizmetleri sipariş edebilmemiz için bir platform oluşturmuştur. Bu platformda birçok hizmet bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar, bunlardan herhangi birine kolaylıkla erişebilir ve bunlardan herhangi birini seçebilir.

Block-zincir (blockchain) teknolojisi üzerine temelleri inşa edilmiştir. Metta projesinin misyonu, mobil uygulama yoluyla yerel küçük işletmelerle müşteriler arasında doğrudan (p2p) ve güvenli bir etkileşim için bir platform oluşturmaktır. METTA ekibi başlangıçta, araç bakım, araba onarımı ve yedek parça hizmetleri vermeye odaklanmayı planlıyor. Bir süre sonra tıbbi hizmetler, elektronik tamir hizmetleri veya gayrimenkul kiralama / satış hizmetleri gibi diğer çevrimdışı hizmetlerle genişlemesi planlanmaktadır.

Bu platformda bir çok çevrimdışı servisler bulunacak ve bu platformu kullanan kişilerin bu hizmetlere kolay ve çok hızlı bir şekilde ulaşmasına imkan sağlanabilecektir.

2016 yılı itibariyle Rusya’da otomobil servislerinde toplam 8.73 Milyar dolarlık bir hacim vardır. Motta’nın hefedi bu sektörden %1’lik bir pay alabilmektir.

 

Metta Mobil Platformu sayesinde birçok kolaylık sağlanabilir. Bunlar belli başlı olanları özetleyecek olursak;

 • Servisler müşterileri ile direk platform üzerinde iletişime geçebilir. Bu fiyat pazarlığı ve alışverişlerdeki herhangi bir sorunu çözmesinde kolaylık sağlar.
 • Herhangi bir hasar durumunda otomobillerindeki oluşan hasarların görüntüleri direk servise gönderilebilir.
 • Geo-lokasyon teknolojisi ile müşteriler konumlarına yakın tüm servisleri görebilir ve fiyat tekliflerini de inceleyebilir.
 • Geribildirim anketleri ve diğer müşterilerin yorumlarına bakarak servisler arasında en iyisini seçebilme imkanı sağlar
 • Ödeme sistemi smart kontrat özelliği sayesinde son derece güvenilirdir.
 • Ödemelerde döviz kullanılacağı gibi Mettacoinde kullanabilir
 • Müşterileri aldığı hizmetler sonrasında yorum yapmaya ve geri bildirim anketi yapmaya özendiren bir teşfik sistemi oluşturulacaktır. Bu sayede diğer müşterin servis seçiminde kolaylık sağlanacaktır

Metta platformu açıkçası yatırım yapılabilir olarak görüyorum ve ülkemizde böyle sistem henüz yok ve bu konuda büyük bir ihtiyaç var.

ICO bilgileri

Aşağıda token satışı ile ilgili ayrıntılara bakacak olursak:

Adı: Mettacoin
Token standardı: ERC20
Başlangıçtaki token sayısı: 300 000 000 Mettacoin
Soft cap: 409 ETH
Kurucuların payı: 90 000 000 Mettacoin

Pre-ico dönemi: 20 Kasım 2017-19 Aralık 2017
Fiyat: 1 ETH = 7 249 Mettacoin
Satılacak token sayısı: 8 895 539 Mettacoin

Ico dönemi: 01 Ocak 2018-01 Şubat 2018
Fiyat: 1 ETH = 4 493 Mettakin

Satılacak token sayısı: 201 104 461 Mettacoin

Pre-ico Bonuslar:

İlk Hafta +% 45 Bonus
İkinci Hafta +% 40 Bonus
Üçüncü Hafta +% 35 Bonus
Dördüncü Hafta +% 30 Bonus

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıdaki bağlantıları ziyaret edin:

Websitesi: https://metta-ico.com/

Facebook: https://www.facebook.com/pg/mettaplatform

Twitter: https://twitter.com/mettaICO

Telegram: https://goo.gl/3Nfb6P

Whitepaper: https://metta-ico.com/docs/whitepaper-metta-en.pdf

My BBT: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


12 yorum

 1. Avatar Nadire Erbul dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Teşekkürler

 2. Avatar Selman Erkoşan dedi ki:

  Tesekkür ederim harika calisma olmus.

 3. Avatar Fetullah Davutoğlu dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje

 4. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 5. Avatar Güngör Erkin Egeli dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 6. Avatar Saliha Cana Dıvarcı dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 7. Avatar Hürel Demiriz dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 8. Avatar Abdullah Mert Erol dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 9. Avatar Öktem Duymuş dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 10. Avatar Lütfiye Sena dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 11. Avatar Ziya Doğramacı dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 12. Avatar Ayşe Neslihan Daşdemir dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor