Monvid: Yeni nesil merkezi olmayan video akış platformu

 Post Views: 1622

Video izlemek çoğu zaman büyük bir sorun teşkil etmektedir. Ücretli servislere üye olmak oldukça pahalıdır. Bir çok kullanıcı bu sitelere abone olmak yerine televizyon izlemeyi tercih edebilmektedirler. Ayrıca bulunduğunuz ülkede kısıtlama varsa VPN gibi her zaman efektif olmayan çözümlere başvurmanız gerekebilir. Bunların yanında ücretsiz kanallarda sıkça karşımıza çıkan gereksiz reklamlar kullanıcıların video izleme konforunu düşürmektedirler. İşte bu sorunlara çözüm getirecek olan Monvid platformu, kullanıcılarına farklı bir deneyim yaşatmak için tasarlanmıştır.

Monvid, kullanımı son derece kolay arayüzü olan, reklamsız videolar izleme şansı veren yeni bir platformdur. Bunu sağlamak için bant genişliği, filtreleme ve sensör kısıtlamalarını ortadan kaldırmak için blok zinciri teknolojisini kullanmaktadır. Bu platform aynı zamanda merkezi olmayan bir topluluk ağı olarak da nitelendirilebilir. Platformun kurucuları, insanlara herhangi bir kısıtlama olmaksızın istediği videoları özgürce izlemelerini sağlamayı amaçlamışlardır.

Geleneksel tek merkezli sitelerden farklı olarak, Monvid platformu merkezi olmayan yapısı nedeniyle, kullanıcıları istedikleri zaman ve dünyanın herhangi bir yerinden bilgisayarlarını kullanarak platforma bağlana bileceklerdir. Bu özellik ile kullanıcıların platforma girişi tamamen özgür olması sağlanacaktır.

Monvid platformunun iki farklı işlevi olacaktır

 1. Eşler arası (peer-2-peer) video paylaşımı
  Bu özellik ile, video sahipleri ve içerik oluşturucuların oluşturduğu videoların, herkes tarafından ücretsiz olarak izleyebilmesini ve bu videonun topluluk tarafından beğenilmesini sağlayacaktır.
 2. Proxy video akışı
  Platform, kullanıcıların video akışından engel olacak kısıtlamaları aşmasını sağlayacaktır.
Platformun Özellikleri

Gizlilik – Blockchain teknolojisinin eşsiz özelliği nedeniyle, içerik oluşturucu ve kullanıcı bilgilerinin güvenli bir şekilde saklanılmasını sağlar.

Maliyet verimliliği – Monvid, içerik oluşturucuların ürettikleri içerikleri, küçük bir üyelik ücreti ile paylaşmasına izin verir.

Reklamsızlık – Platform kullanıcılarını sıkıcı reklamlarla boğmaz ve kullanıcılarına reklamsız video yayınlanacağını garanti etmektedir.

İçerik kontrolü – İçerik oluşturucular, oluşturdukları her içeriğin mülkiyetini elinde bulunduracaklardır.

Şifrelenmiş veri aktarımı – Monvid, her kullanıcı ve içerik sahibi için ek güvenlik önemleri alarak veri güvenliğini üst düzeyde tutmaktadır.

ICO ve Token Bilgileri

Monvid, MVID  token sayesinde video akışı (video streaming) pazarında devrim yaratmayı tasarlamaktadır. Platformun kullanıcılarının, MVID tokenleri kullanarak izleyecekleri içerikler için indirimden yararlanabileceklerdir. Bu projenin ön satış işlemi zaten tamamlanmıştır. İyi haber ki softcap’a ulaşıldığı için projenin faaliyete geçeceği kesinleşmiştir.

MVID tokeni hali hazırda devam eden ICO sırasında satın alınabilir. ICO Ağustos ayının sonuna kadar devam etmesi planlanmaktadır. Ancak satılacak tokenler daha erken satılırsa, bu tarih beklenmeden de ICO sonlandırılabilir.

 • Token adı: MVID
 • Token tipi: Ethereum ERC20
 • ICO satış fiyatı:  0,05 – 0,10 dolar arasında
 • ICO başlangıç tarihi: 1 Haziran 2018
 • ICO bitiş tarihi: 31 Ağustos 2018
 • Hardcap: 5 milyon dolar
 • Toplam token sayısı: 200 milyon
 • Satılacak token satısı: % 70
Bonus oranı Yatrım miktarına göre bonus oranı
10 ETH 20 ETH 50 ETH
1. gün – 7. gün % 30 +% 10 +% 15 +% 20
8. gün – 20. gün % 25 +% 8 +% 13 +% 18
21. gün – 40. gün % 20 +% 3 +% 7 % 12
41. gün – 70. gün % 15 +% 1 +% 5 +% 9
71. gün – 90. gün % 10 +% 0 +% 3 +% 6
Sonuç

Monvid ekibi blockchain iş dünyasında ve kendi alanlarında geniş deneyime sahiptir. Monvid ekibi gelecekte bu projenin başarısı için çok çalışarak projeyi gerçekleştirecek kapasiteye de sahiptir. Video akışı sektöründe blockchain teknolojisinin kullanılması, içeriklerin kullanıcılara ucuz bir şekilde sunulması konusunda çok fazla imkan sağlamaktadır.

Monvid gerçekten devrim niteliğinde bir projedir ve insanların dünyanın herhangi bir yerinden video akışı hizmetlerine erişmelerine yardımcı olabilecektir. Gelecekte bu projenin online video ve film sektöründe lider olabileceğini düşünüyoruz.

Proje hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Website: https://www.monvid.io

Whitepaper: https://monvid.io/docs/white-paper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4390570

Telegram: https://t.me/monvid_io

Twitter: https://twitter.com/monvid_io

Facebook: https://www.facebook.com/monvid.net


Author;

Bitcointalk username: truncus

Bitcointalk profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

ETH Address: 0x40903584F46E4e59a16F726DeB2F3088FF7d6306


5 yorum

 1. Adem Sezginoğlu dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 2. Mustafa Gür dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 3. Ali Kara dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 4. Osman Akbak dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.

 5. Hasan Gemelmaz dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.